Skocz do zawartości

klima w turbodziadku - nie działa, co to może być?


piotr1

Rekomendowane odpowiedzi

Zachciało mi się w pierwsze cieplejsze dni klimką się schłodzić i ... nic z tego :cry:

Włącza się (kliknięcie sprzęgła klimy jest, słychać że chodzi), ale zamiast zimnego to słyszę takie 'ssssssssss' od strony pasażera.

Ktoś to może przerabiał podobny temat? Szukałem na forum i nie znalazłem.

Oczywiście zimą bardzo sporadycznie włączałem klimę. Czyżby mnie pokarało.

 

BTW - Gdzie w wawie można napełnić klimę w eksponacie (pewnie na freonie jeszcze chodzi)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba napelniac R-12, mozna jego zamiennikiem R-413A.

Napełniając starą instalacje przystosowaną do czynnika R12 czynnikiem zamiennym R413 nastąpi znaczne pogorszenie wydajności ukł. klimatyzacji :idea:

Generalnie jest zakaz uzywania R12 w zakładach samochodowych od paru lat ,ale cały czas stosuje się go w dużych chłodniach przemysłowych (ma najlepsze właściwości jako czynnik chłodniczy)

Kiedyś napełniali R12 :wink: w [Edit by Mod] ale napewno już nie napełniają :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napełniając starą instalacje przystosowaną do czynnika R12 czynnikiem zamiennym R413 nastąpi znaczne pogorszenie wydajności ukł. klimatyzacji

Ale zgodnie z dokumentacja, to jest zamiennik. Dlaczego ma nastapic znaczne pogorszenie? Inne cisnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mają R12?

 

Jeśli ustalimy oficjalnie, że nie, wówczas wątek zostanie otwarty dla reklam nie-ASO 8).

Jak mają mieć jak jest zakaz używania od 30.06.1998 :mrgreen:

Pytanie mam w którym ASO :mrgreen: zrobie ,,przeróbkę "instalacji zR12 na R134 ile to kosztuje i czy aby kogoś stać z samochodem wyprodukowanym przed 1994 rokiem na taki luksus w ASO :roll:

Ps: Forum to zdecydowanie leci na łeb :roll:

Niedługo na tym forum nie będzie można napisać ze jeździ sie Miśkiem czy Toyotą bo zostanie uznane za antyreklame SIPu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem jakąś dziwną walkę forum 'kropka' z 'kreską' i nie rozumiałem w czym tkwił problem. Teraz załapałem :wink:

Rozumiem, że zakaz reklamy czegoś poza ASO odpada, ale czy forum nie popada już w przesadę z tym nadzorem.

Poza tym, gdzie ja tam się będę swoim bidaskiem do ASO pchał! - za wysokie progi :mrgreen:

 

PS.

wyciąłem przepychankę dot. tego, gdzie jest centrum Polski

Kurczę, za wcześnie się spać wczoraj położyłem, bo widzę, że wątek się ciekawy robił :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dobrze rokującym forum czas zapomnieć skoro dziesięciotysięcznik 'Przemeq' tnie co popadnie. Skoro jednak to uczynił, znaczy zatem, że na złą drogę schodziliśmy. Jak powiadają ...nie ma tego złego... Jeżeli ktoś jednak będzie chciał mi podać pewne dane to jest jeszcze mniej oficjalna opcja: e-mail lub gg.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem jakąś dziwną walkę forum 'kropka' z 'kreską' i nie rozumiałem w czym tkwił problem. Teraz załapałem :wink:

Rozumiem, że zakaz reklamy czegoś poza ASO odpada, ale czy forum nie popada już w przesadę z tym nadzorem.

Poza tym, gdzie ja tam się będę swoim bidaskiem do ASO pchał! - za wysokie progi :mrgreen:

Nie przesadzaj, ceny są przestępcze, tfu! przystępne. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...