Skocz do zawartości

płyta pod silnik i dyfer


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

Gorzej, jak sie wydechy pogna. A przeciez nie masz uturbionego Forka, zeby liczyc na pretekst do dlubania =)

 

[ Dodano: Pią Lip 11, 2008 6:03 pm ]

ppmarian, ile ci wystaje poza podloge wydech pod autem - ale tak pomiedzy jedna, a druga osia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo, nie bardzo rozumiem o co chodzi ztym wydechem ??

 

 

pytanie do all. jakimi srubami i jak macie przykrecona plyte do podwozia. ja ma stozkowe 8. bez zadnych podklade. wydaje mi sie ze plyta prznosi jakis rezonans od silnika i zastanawiam sie nad teflonowymi/gumowymi dystansami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo.

 

i co nie przeszkadza Ci to? Ja dzis bede walczyc z tym i znam relacje.

 

co do wydechu to u mnie nie ma srodkowego tlumika jest tylko taka puszka rozprezna w jego miejscu ale jej srednica jest ~10% wieksza niz rury wydechowej i to wlasnie troche wystaje ponizej lini podlogi.

 

najnizszym pkt do tej pory byly kolektory wydechowe i katalizator teraz jest to plyta :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo.

 

i co nie przeszkadza Ci to? Ja dzis bede walczyc z tym i znam relacje.

U mnie to samo, czyli tez golymi srubami. Nie napisalem, ze mi juz nie wpada w rezonans, odkad wyklepalem plyte i juz do miski olejowej nie dotyka =)

co do wydechu to u mnie nie ma srodkowego tlumika jest tylko taka puszka rozprezna w jego miejscu ale jej srednica jest ~10% wieksza niz rury wydechowej i to wlasnie troche wystaje ponizej lini podlogi.

 

najnizszym pkt do tej pory byly kolektory wydechowe i katalizator teraz jest to plyta :cool:

Tak jest u mnie i zastanawiam sie, czy nie za nisko:

20080711001ly1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
chwale się

 

Obrazek

 

wykonana w 100% wlasnorecznie z "kwasiaka" 4mm :wink:

 

na montaz czeka jeszcze (ciagly brak czasu) oslona silnika i skrzyni z ALU 6mm

 

[ Dodano: Pon Lip 07, 2008 2:34 pm ]

obiecane projekty

 

Obrazek

Obrazek

no coz, chwale sie i ja (z niejakim opoznieniem, co prawda :mrgreen: )

 

plyta pod silnik (nie moge powiedziec skad ja mam)

jak widac, niestety chroni tylko sam silnik, skrzyni juz nie :neutral:

 

35939221.jpg

 

OEM oslona tylnego dyfra:

 

picture024e.jpg

 

mysle tez o czyms takim (co by tylny zderzak nie dzialal jako zbieracz piachu i blota), i to bedzie juz koniec "dozbrajania" Forka przed terenowa trasa Plejad :mrgreen:

 

20208062.jpg

 

20208066.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz_555, Płyta jest zamocowana w istniejących standardowych otworach. Patrząc od przodu- dwie śruby na belce pod chłodnicą, następnie w miejscu mocowania orginalnej osłony i jeszcze ok 12cm dalej (trzeba wykręcić 2 śruby M8) .W tych czterech otworach między płytą a konstrukcją auta są tulejki aby nie kolidowało z kolektorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam płytę, która osłania skrzynię biegów i kolektor wydechowy

Obrazek

grzegorzp, b. fajna ta plyta (powiedzialbym "wzorowa" :smile: )

podoba mi sie, ze chroni zderzak i osloania niemal cala przestrzen pod silnikiniem i skrzynia (w turbo Forku pewnie sie tak nie da, bo musi byc odpowiednie chlodzenie, co? :roll: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile kosztowało Cię zrobienie tej płyty ??

Koszt zrobienia płyty u mnie wyniósł ok 600 zł.Na to składa się ok 300 zł blacha AL + materiał na tulejki (AL) + śróby (z nierdzewki) i ok 300zł na wykonanie zaginarki.Do tego dochodzi kilka a może nawet kilkanaście godzin pracy przy jej wykonaniu.

 

[ Dodano: Wto Kwi 21, 2009 10:35 am ]

eddie_gt4, Miło mi, że podoba Ci się moje rozwiązanie. Jak będę miał Forka turbo to i do niego coś się wymyślii wykona :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można w dobrej cenie kupić i zamontować takie płyty na terenie Warszawy?

 

Spytaj w SIP czy w tym roku przewidzieli możliwość zakupienia płyty na miejscu - przed Plejadami. W tamtym roku tak było i cena była bardzo przystępna :cool: Po długich poszukiwaniach i kombinacjach sam taką nabyłem drogą kupna "na fakturę" i dała radę :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Moja opinia po średnio-długim teście:

 

Mam płytę pod silnik autorstwa GrzegorzaP od listopada ubiegłego roku (płyta o numerze seryjnym 009 :) ) i jestem stuprocentowo zadowolony. Płyta całkowicie spełnia swoje zadanie - głęboki śnieg, bryły lodu, błotne koleiny, szutry, łąki z twardymi niespodziankami, gałęzie i piach przestały być zagrożeniem dla silnika. Bonus dla psychy kierowcy jest niepodważalny :) Skidplate Grzegorza jest bardzo porządnie zamontowany - w sześciu punktach - a całość nie tylko robi solidne wrażenie, ale też trzyma się idealnie. Jakość wykonania i montażu - absolutnie wzorcowa. Do tego świetny kontakt osobisty, poprawki "pogwarancyjne" :!: i mnóstwo doskonałych porad technicznych.

 

Dodatkowo zamontowałem u GrzegorzaP prototypową osłonę dyferencjału - jest mega solidna, idealnie spasowana z punktami montażowymi, bardzo estetyczna i zapewnia kolejne, bonusowe, punkty psychy :) Osłona dyfra jest zrobiona z bardzo grubego aluminum, ma autorską, zupełnie inną niż oglądane w internecie konstrukcję (szeroka "łyżwa") i stanowi świetny zestaw z płytą pod silnik.

 

Bardzo polecam wszystkim niezdecydowanym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...