Skocz do zawartości

REMONT SILNIKA


subar_u

Rekomendowane odpowiedzi

subar_u, zadałeś zbyt ogólne pytanie. Koszt remontu zależy od tego co Ci padło w silniku. Skąd wogóle decyzja o remoncie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje pytanie wzielo sie z tego ze pojawily sie nastepujace objawy: silnik stal sie slabszy, zaczal lekko dymic na niebiesko, swieca w jednym cylindrze jest zawsze nadpalona i w oleju

 

wiec pewnie uszkodzony lub pekniety pierscien spadla kompresja i przepala olej.Ciezko tak powiedziec bo moze sie skonczyc na tulejowaniu cylindrow na pierwszy szlif + nowe tloki i pierscienie a moze wyjsc cos jeszcze.Najlepiej zrobic jak mowili koledzy wyzej -czyli dobry mechanik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik stal sie slabszy, zaczal lekko dymic na niebiesko, swieca w jednym cylindrze jest zawsze nadpalona i w oleju

Najmniej kosztowna awaria, to uszczelka pod głowicą, druga opcja droższa została już opisana przez 'turdziGT'.

Oby to tylko uszczelka, ale i tak myślę, że poniżej 5 setek nie zejdziesz. Górnej granicy wolę nie podawać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demon, niebieski dym oznacza ze pali olej , jak by dymil na bialo to by znaczylo ze przepala plyn chlodniczy ktory dostaje sie przez uszkodzona uszczelke zreszta swieca w oleju mowi wszystko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy walnietej uszczelce mial bys ubytki plynu

i tu się nie zgodzę...w pierwszym moim aucie miałem opisany powyżej przypadek i wówczas nie miałem ubytku płynu chłodzącego. Z auta (rury) dymiło się i odczuwalny był spadek mocy. Po wymianie uszczelki pod głowicą auto odżyło.

Zatem jak widzisz teoria teorią, a praktyka praktyką :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...