Jump to content

REMONT SILNIKA

subar_u
 Share

Recommended Posts

witam wszystkich. jest moze ktos na forum kto orientuje sie jaki jest koszt remontu silnika w legacy z 1999 roku. silnik 2.0 wolnossacy

:mrgreen: to zależy od tego co konkretnie będziesz miał do zrobienia w tym silniku. Nikt bez rozebrania silnika raczej Ci nie wyceni.

subar_u, zadałeś zbyt ogólne pytanie. Koszt remontu zależy od tego co Ci padło w silniku. Skąd wogóle decyzja o remoncie?

moje pytanie wzielo sie z tego ze pojawily sie nastepujace objawy: silnik stal sie slabszy, zaczal lekko dymic na niebiesko, swieca w jednym cylindrze jest zawsze nadpalona i w oleju

moje pytanie wzielo sie z tego ze pojawily sie nastepujace objawy: silnik stal sie slabszy, zaczal lekko dymic na niebiesko, swieca w jednym cylindrze jest zawsze nadpalona i w oleju

wiec pewnie uszkodzony lub pekniety pierscien spadla kompresja i przepala olej.Ciezko tak powiedziec bo moze sie skonczyc na tulejowaniu cylindrow na pierwszy szlif + nowe tloki i pierscienie a moze wyjsc cos jeszcze.Najlepiej zrobic jak mowili koledzy wyzej -czyli dobry mechanik

silnik stal sie slabszy, zaczal lekko dymic na niebiesko, swieca w jednym cylindrze jest zawsze nadpalona i w oleju

Najmniej kosztowna awaria, to uszczelka pod głowicą, druga opcja droższa została już opisana przez 'turdziGT'.

Oby to tylko uszczelka, ale i tak myślę, że poniżej 5 setek nie zejdziesz. Górnej granicy wolę nie podawać.

Pozdrawiam

demon, niebieski dym oznacza ze pali olej , jak by dymil na bialo to by znaczylo ze przepala plyn chlodniczy ktory dostaje sie przez uszkodzona uszczelke zreszta swieca w oleju mowi wszystko :wink:

że świeca zaolejona

znaczy ze olej sie dostaje do komory spalania.Przy walnietej uszczelce mial bys ubytki plynu

Przy walnietej uszczelce mial bys ubytki plynu

i tu się nie zgodzę...w pierwszym moim aucie miałem opisany powyżej przypadek i wówczas nie miałem ubytku płynu chłodzącego. Z auta (rury) dymiło się i odczuwalny był spadek mocy. Po wymianie uszczelki pod głowicą auto odżyło.

Zatem jak widzisz teoria teorią, a praktyka praktyką :wink:

Pozdrawiam

To badanie jedynie potwierdzi, że jeden z cylindrów odbiega od pozostałych. Od razu trzeba zabrać się za demontaż głowicy - to moje zdanie.

Pozdrawiam

w takim razie poprosze namiary do jakiegos dobrego mechanika w olsztynie lub okolicach

można chyba polecić JG Moto, na Partyzantów, tylko ciężko u nich z terminami, szczególnie teraz jak zaczął się na dobre sezon rajdowy :wink:

Kolega sprawdzi stopien sprezania na kazdym cylindrze.

To badanie jedynie potwierdzi, że jeden z cylindrów odbiega od pozostałych.

To po co się je w takim razie wykonuje? :roll: