Jump to content

Sygnał dźwiękowy przy przekraczaniu ustalonych obrotów ?

cząstek
 Share

Recommended Posts

Mam taki mały problem w sti 06. Można w nim ustawić określone obroty przy przekraczaniu których zostajemy powiadomieni sygnałem dźwiękowym i diodą na obrotomierzu, i tu mam problem gdyż dzisiaj zauważyłem, że nie ma sygnału dźwiękowego tylko zapala się dioda. Czy dźwięk można czymś włączyć i wyłączyć czy po prostu coś się sknociło ?

Z góry dziękuję za pomoc :wink:

• Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja chcę sygnał dźwiękowy jak obroty spadają powiedzmy poniżej 2 tys, albo 2.5 i żeby to nie dotyczyło jałowego. Da się coś takiego samemu zrobić albo gdzieś dokupić?

Ja bym tam lepiej zamontował taki mały układ i żeby krzyczał "JAAAZZZDAAAA!!!" powyżej 4.000 a powyżej 6.000 "DNOOOO DO ODCIĘĘĘCIAAA!!!' :)

Można w nim ustawić określone obroty przy przekraczaniu których zostajemy powiadomieni sygnałem dźwiękowym i diodą na obrotomierzu, i tu mam problem gdyż dzisiaj zauważyłem, że nie ma sygnału dźwiękowego tylko zapala się dioda. Czy dźwięk można czymś włączyć i wyłączyć czy po prostu coś się sknociło ?

Azrael, u mnie rowniez da sie?

Nie wierzę :shock:. Ja to ustaliłem nawet nie zaglądając od instrukcji... :roll:

PS Raga dostej pasek. To już kolejny wątek w technicznym, w którym jest off-top. Moja cierpliwość się skończyła.

foreks, masz takie pokrętło między obrotomierzem a prędkościomierzem. Przekręcasz je lekko w prawo i puszczasz - pojawia się "on", albo "off". Jak przekręcisz w prawo i przytrzymasz, dodatkowo strzałka obrotomierza zacznie się ustawiać na żądanym poziomie obrotów, na którym ma się zapalić shift light - w prawo wyższe, w lewo niższe.

:cool:

A jednak pokręciłem - ten między obrotomierzem a prędkościomierzem to "trip", czyli ten "od tankowania do tankowania". Ten do shift light jest faktycznie po lewej. Ale zasada obsługi jest taka, jak napisałem :cool:.

Dla pewności załączam rysunek poglądowy :).

shiftlight2wk0.jpg