Skocz do zawartości

CB - montaż zamiast seryjnego 2DIN


ogs

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zamontować CB na stałe w miejscu seryjnego 2DIN-owego radia. :cool:

 

Radio 2DIN wymontuję - kupiłem radio 1DIN + mam zamiar kupić zaślepkę 1DIN pod CB + CB radio.

Antenę chcę zamontować na stałe, na środku tylnej klapy. :cool:

Głośnik zewnętrzny gdzieś pod deską.

 

Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek doświadczenie z takim lub podobnym montażem - proszę Was bardzo o informację :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OGS, o! Widzę, że tym razem na Plejady to już traska "profesjonalna" będzie :!: :lol: Super ... :cool: No niestety, w naszych warunkach drogowych ... CB rulez :!: :twisted:

 

EDIT .. i to nie tylko z racji suszenia różnych rzeczy przez różnych ludzi :mrgreen: ... ostatnio dzięki CB objechałem dwa poważne korki spowodowane wypadkami śmiertelnymi :???: stania było na 2 godziny.

 

Czyli - CB rulez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OGS ja zrobiłem podobnie z tym tylko że w Forku.U mnie jest radio 1 DIN i pod nim schowek .Schowek wymontowałem i w to miejsce zainstalowałem CB.Głośnik kupiłem dodatkowy taki przeznaczony do CB.Żeby nie dziurawić deski przymocowałem go nie za pomocą wkrętow ale używając taśmy piankowej dwustronnie klejącej.Takie rozwiązanie może wymagać poszerzenia podstawy(ma ona ok 2 cm) mocującej głośnik,aby było to stabilnie umocowane.Jak skończę montaż głośnika to zrobię zdięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OGS, jak będziesz miał problem z dobraniem taśmy, daj znać - mam dostęp do profesjonalnych taśm dwustronnych, nieoferowanych klientom detalicznym a stosowanych jedynie w zaawansowanej technologicznie produkcji przemysłowej. Technologia iście kosmiczna 8).

 

W moim wozie na niej trzyma się komputerek od Defi - na wszystkich taśmach po jakimś czasie się odklejał (nawet takich "super strong"), a na tej się trzyma i nie drgnie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz coś uniwersalnego? Może byś mi wysłał - przyda się - jaki prajs?

 

Nie nie, mam po prostu jedną rolkę, próbkę. Ceny na to nie ma, bo - jak pisałem - nie ma tego w obrocie detalicznym. Wyślę Ci tylko wtedy, jak się okaże, że nic innego się nie sprawdza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegorzp, z tym głośnikiem to trochę przesadziłeś he he ;) Chyba, że jest to Twoje główne źróło dźwięku teraz :) ale pięknie w sumie wszystko... a jak z anteną zrobiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OGS czy ten głośnik jest za duży bo musi taki być żeby było dobrze słychać.Poza tym mam założony tłumik przelotowy który do najcichszych nie należy.Mam też inny pomysł,który może później zrealizuję.Gniazdo słuchawkowe można zainstalować gdzieś na konsoli środkowej i słuchać CB przez słuchawki. Antenę mam na magnes umocowaną w tylnej cześci dachu bo czasami jeżdżę z boxem dachowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chciałbym w moim Forku zamontować głośnik do CB w podsufitce za schowkiem na okulary.Wymaga to zdemontowanie tego schowka.Demontaż udał się tylko częściowo, bo odkręciłem jeden wkręt i zdjąłem z trzech zaczepów tylną część.Dalej bałem się żeby czegoś nie urwać. Może ktoś wie jak całkowicie wyjąć ten schowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...