Jump to content

Impreza 2004 rok, STI wersja JDM co to jest??

bestisz
 Share

Recommended Posts

Witam. Mieszkam w Irlandii i od dwóch dni jestem posiadaczem takiego autka jak w temacie. Samochód kupiłem w UK, jest to pierwszy właściciel i ma tylko 16k/mil przebiegu. Jest w bardzo fajnym stanie.

Samochód ma zamontowany wskaźnik ciśnienia doładowania firmy STI Genome oraz coś jakby komputer. Zdjęcia są załączone. Czy ktoś wie do czego to służy??

Nie wiem czemu się zdjęcia załączyły w dziwnych kolorach. kliknijcie to otworzą się w pełnych kolorach.

Pozdrawiam.

bestisz, to centralka sterujaca. Umozliwia podlaczenie kolejnych zegarow.

Tu masz przyklad centralki Defi:

589af38424056874.jpg

Te zegary sa produkowane dla Subaru przez firme Defi http://www.defi-shop.com/. Ten "komputer" to jest jednostka sterujaca dla tych zegarow, bez tego nie zadzialaja, prawdopodobnie mozesz sobie do tego podpiac inne zegary Defi. Poszukaj instrukcji obslugi na ich stronie, jak nie znajdziesz do tego modelu to sciagnij do Defi-Link.

Dzięki Wam bardzo. Wogóle o czym innym myślałem. Musze porozglądać się za jakąś ładną oprawą dla tego turbo-metra bo narazie jak widzieliście przypięty jest dość nieschludnie do kolumny kierownicy.

Moje kolejne pytanie dotyczy zaworu spustowego. Mam możliwośc zakupu za około 190 funtów zaworu firmy HKS. Wiem tyle że to topowa marka i sprzęt jest dobry, natomiast przeraża mnie fakt natężenia dźwięku spod maski. Podoba mi się dźwięk jaki daj taki zaworek a zarazem nie miałem okazji jeździć z nim dłuższy okres. Czy to przeszkadza na dłuższych trasach?? Czy może wybrać jakąś inną firmę której produkty działają ciszej.

Co doradzacie??

...Moje kolejne pytanie dotyczy zaworu spustowego...

bestisz to zaworek upustowy - upuszcza zbedne powietrze - mozesz zalozyc sobie zwykly seryjny z Sti i nie bedziesz mial tego charakterystycznego syczenia

Moje kolejne pytanie dotyczy zaworu spustowego. Mam możliwośc zakupu za około 190 funtów zaworu firmy HKS. Wiem tyle że to topowa marka i sprzęt jest dobry, natomiast przeraża mnie fakt natężenia dźwięku spod maski. Podoba mi się dźwięk jaki daj taki zaworek a zarazem nie miałem okazji jeździć z nim dłuższy okres. Czy to przeszkadza na dłuższych trasach?? Czy może wybrać jakąś inną firmę której produkty działają ciszej.

Co doradzacie??

Mnie tam HKS nie przeszkadza, za to straszy czasem innych uczestnikow ruchu :)