Jump to content

Różne wersje OBK.

Harvester
 Share

Recommended Posts

Witam,

przeglądałem sobie ostatnio na allegro oferty OBKów, żeby się mniej więcej zorientować po ile w Polsce chodzą, i zauważyłem że dosyć ciężko jest znaleźć taki egzemplarz jak mój. Czasami nawet gdy był to MY'07 i był w tej samej wersji silnikowej oraz konfiguracji wyposażeniowej to różnił się stylistycznie od mojego auto. Detale które często się różnią to:

Na zewnątrz:

1. Brak srebrnej listwy na klapie bagażnika

2. Inne tylne światła

3. Inny grill zupełnie (np. taki jaki ma apal, bo to że w MY'08 jest inny to wiem)

4. Inne lusterka i lampy z przodu

Wewnątrz:

1. Zupełnie inny ten batman do wybierania biegów

2. Radio ma inne pokrętła i przyciski

3. Zupełnie inna kieownica

4. Te srebrne listwy nie zachodzą na schowek

A tu przykłady:

Ten ma grill i światła takie jak mój, ale zupełnie inny środek

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4578885

Ten jest inny i wewnątrz i na zewnątrz:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4979085

Dla porównania to są detale w moim aucie, różne od tych z innych aut.

http://www.facebook.com/album.php?aid=1 ... =888580191

Moje pytanie jest, czy może to być spowodowane krajem przeznaczenia czy wersją wyposażenia czy czym jeszcze ? Bo myślałem że te same roczniki nie różnią się w detalach stylistycznych aż tak bardzo ;]

Pozdrawiam ;]

• Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Ok, czyli poprostu w stanach mają trochę inne OBKi ? ;]

[ Dodano: Nie Maj 11, 2008 6:26 pm ]

Ok chyba zaczynam łapać. Z zewnątrz tak wyglądają MY'07 jak ten mój, ponieważ 06 jest inny i wszytskie w dół od niego, a środek ze względu na to że są z USA. Zgadza się ? ;]

tak, inny rynek. Dlatego też je tam składają. Bodajże jedyne miejsce poza Japonią. MY08 jest jeszcze inny. :neutral:

W 2007 EU Spec (czyli madeinjapan) przeszdł lifting do tej pory obowiązujący.

Tak widziałem.... Zupełnie mi się nie podoba :sad:

[ Dodano: Nie Maj 11, 2008 6:29 pm ]

Aha, czyli ten paskudny MY'08 jest tylko na USA, a w Europie są takie jak mój rozumiem ?

Co do nowego Forestera, dopóki go na żywo nie zobaczyłam to uważałem że nie jest tak źle. Fakt, wydawał się dużo bardziej mainstreamowy, ale zupełnie ok. W rzeczywistości jedzie od niego tandetą. Przyznaję, że w środku nie siedziałem tylko patrzyłem przez okno. Kiera odlana z chyba jednego kawałka plastiku i w ogóle nie ma w wyglądzie tej solidności. Trochę Fokusa mi przypominał pod tym względem. Na zewnątrz rzucają się w oczy dwie (a jakże!) rury wydechowe. Dżizas, ALE JAKIE!?!?! Z jakiejś badziewnej blachy. Porównajcie z poprzednim modelem lub OBK. Bleeee :???:

Aha, czy jest jakiś wątek Forysiowy, bo offtopiczymy.

Harvester, Subaru skladane w stanach jest jednak lepiej zrobione niz samochody sprowadzone z Japoni. Legacy/OBK zawsze stoi wyzej w statystykach niz Forester i Impreza pod wzgledem ilosci usterek i wizyt w serwisie.

Coś za coś :P Faktem jest że za każdym razem jak jadę na przegląd, (co 5000 km) to muszą jakieś trzeszczenia zlikwidować itd. . Chociaż z poważniejszych awarii nigdy nie nie miałem to jednak za każdym razem jakieś małe coś jest.

Harvester, mój model to jest MY 04 GX NAV, wiec na pewno się różni od Twojego.

Panowie skąd wiecie, ze OBKi są robione w Stanach, bo ja słyszałam coś innego i teraz nie wiem co o tym sądzić.

Wyczytałam na forum, że kraj pochodzenia można wyczytać z n-ru VIN.

:roll:

Tak jak napisałem wcześniej: OBK US Spec są robione w Stanach. Reszta w Japonii.

Właśnie taką mialam na ten temat wiedzę, dzięki. :smile: