Skocz do zawartości

2.5 XT - kolizyjny rozrząd? hELP


Gość turbas

Rekomendowane odpowiedzi

Troche jednak wspolnego ma - stosunkowo rzadko sie spotyka SOHC 16V i DOHC 8V, a jedna z cech DOHC, to wlasnie mozliwosc upchania wiekszej ilosci zaworow. Moze to i uproszczenie, ale pomijajac Subaru, niektore silniki Hondy, czy Forda, to dla wiekszosci przecietnych dupowozow sie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo,

 

musialbys jeszcze wykluczyc silniki MB, PSA, TOYOTA i pewnie wiele wiele innych i Twoja teoria o SOHC = 8V DOHC = 16V sprawdzi sie :razz:

 

Oraz Fiat i AR.

 

Przy odpowiednim doborze próby każdą teorię można udowodnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

WITAM

WŁAŚNIE ROZEBRAŁEM ROZRZĄD, WYMIENIŁEM GO, A TERAZ ZABIERAM SIĘ ZA GŁOWICE I ZAWORY.

A JESZCZE DWA DNI TEMU ŻYŁEM NADZIEJĄ ŻE JEST INACZEJ, BO PRZECZYTAŁEM GDZIEŚ NA FORUM, ŻE MAM ROZRZĄD BEZKOLIZYJNY !!

SILNIK 2.0 SOHC 16V MODEL EJ20J - 100% KOLIZYJNY ROZRZĄD.

A DOWIEDZIAŁEM SIĘ O TYM DZIĘKI GERMAŃSKIEMU PATAŁACHOWI, KTÓRY PRZY 100 TYS. KM. WYMIENIŁ ROZRZĄD I PODCZAS TEJ OPERACJI ZBYT MOCNO DOKRĘCIŁ NAPINACZ PASKA USZKADZAJĄC GWINT. ŚRUBA MOCUJĄCA NAPINACZ NIE WYTRZYMAŁA ZBYT DŁUGO I JUŻ TERAZ WIEM ŻE ROZRZĄD JEST KOLIZYJNY W MOIM SILNIKU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki, umknęło mi (capslock).

Kontynuując temat regeneracji głowicy, może ktoś poleci sprawdzony zakład w Krakowie lub okolicy. Znalazłem na Piaskach (PanMet) ul Podedworze, oraz (Papież) ul. Kosocicka, w Nowej Hucie jest zakład chyba na ul. Makuszyńskiego.

Może ktoś zna godny polecenia warsztat regenerujący głowice w okolicy Krakowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki, umknęło mi (capslock).

Kontynuując temat regeneracji głowicy, może ktoś poleci sprawdzony zakład w Krakowie lub okolicy. Znalazłem na Piaskach (PanMet) ul Podedworze, oraz (Papież) ul. Kosocicka, w Nowej Hucie jest zakład chyba na ul. Makuszyńskiego.

Może ktoś zna godny polecenia warsztat regenerujący głowice w okolicy Krakowa ?

 

A co sie tym głowicom stało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

WŁAŚNIE ROZEBRAŁEM ROZRZĄD, WYMIENIŁEM GO, A TERAZ ZABIERAM SIĘ ZA GŁOWICE I ZAWORY.

A JESZCZE DWA DNI TEMU ŻYŁEM NADZIEJĄ ŻE JEST INACZEJ, BO PRZECZYTAŁEM GDZIEŚ NA FORUM, ŻE MAM ROZRZĄD BEZKOLIZYJNY !!

SILNIK 2.0 SOHC 16V MODEL EJ20J - 100% KOLIZYJNY ROZRZĄD.

A DOWIEDZIAŁEM SIĘ O TYM DZIĘKI GERMAŃSKIEMU PATAŁACHOWI, KTÓRY PRZY 100 TYS. KM. WYMIENIŁ ROZRZĄD I PODCZAS TEJ OPERACJI ZBYT MOCNO DOKRĘCIŁ NAPINACZ PASKA USZKADZAJĄC GWINT. ŚRUBA MOCUJĄCA NAPINACZ NIE WYTRZYMAŁA ZBYT DŁUGO I JUŻ TERAZ WIEM ŻE ROZRZĄD JEST KOLIZYJNY W MOIM SILNIKU.

 

Jesteś pewnien, że masz SOHC? Bo widziałem SOHC ze zrwanym paskiem i był BEZKOLIZYJNY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawory ssące (wszystkie) spotkały się z tłokami, pogięło je, więc wymiana kompletu zaworów ssących z prowadnicami i planowanie głowic :-)

na szczęście tłoki i korbowody przeżyły spotkanie

 

To tak naprawde nie potrzebujesz głowic regenerowac tylko zplanowac , znam obydwa zakłady, Papieza i Planmet, oddaj tylko do planowania , a reszte niech mechanik dobry to zrobi. Nieraz sie przjechałem na tych zakładach, oni robią masówkę i zbytnio sie nie przykładaja do tego. Bardzo często za głęboko frezuja gniazda zaworowe, potem ich nie docierają, problemy z luzami itd.

Takie moje zdanie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...