Skocz do zawartości

2.5 XT - kolizyjny rozrząd? hELP


Gość turbas

Rekomendowane odpowiedzi

Ponoć SOHC jest bardziej kolizyjne niż DOHC....

W Subaru? To byloby zupelnie odwrotnie, niz w rzedowkach i v-kach.

 

Zazwyczaj jest tak:

SOHC = 1 walek rozrzadu na rzad cylindrow = 2 zawory na cylinder = potrzebna mniejsza powierzchnia tloka = wiekszy skok tloka i mozliwosc zostawienia wiecej miejsca na zawory = zazwyczaj bezkolizyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy to się może ewentualnie stać ??? Gdy pasek jest już zużyty ? Jaki to mniej więcej przebieg ?

W Subaru nie wiem, ale przewaznie jak jest stary i zuzyty, rozciagniety, podrabiany, tudziez jak walnie (zatrze sie) pompa wody lub ktores z kol zebatych (lozyska). Bywa tez, ze peka korbowod i wtedy nawet wieksza buba sie moze zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie w zaleceniach jest, zeby zmieniac co 100kkm? Dla swietego spokoju, jesli cie stac, a nie masz juz gwarancji, mozna zmieniac czesciej - co 60kkm. No i przy okazji kazdego przegladu warto osluchac "stetoskopem" rozrzad =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że taką technologie u mnie na Subaru posiadają ??? :/

Zgodnie z Twoimi zaleceniami moje auto po powrocie do kraju otrzyma kompleksowy przegląd. Nareszcie będę mógł być pewny że przeglądnięte mam auto porządnie.

 

Gwarancję jeszcze mam.... już niedługo :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "stetoskop" to kawal preta, czy sztywnego kija - przykladasz do obudowy rozrzadu, drugi koniec do ucha i slyszysz jak pracuje. Nie wiem jak w Subaru, ale powinno byc mozliwe osluchanie pompy wody, lozysk rolek prowadzacych i w poblizu innych elementow. Zawsze sie jakies piszczace lozysko powinno wychwycic, gdyby takie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "stetoskop" to kawal preta, czy sztywnego kija - przykladasz do obudowy rozrzadu, drugi koniec do ucha i slyszysz jak pracuje. Nie wiem jak w Subaru, ale powinno byc mozliwe osluchanie pompy wody, lozysk rolek prowadzacych i w poblizu innych elementow. Zawsze sie jakies piszczace lozysko powinno wychwycic, gdyby takie bylo.

 

Niekoniecznie, jak byłem u Pana Jarka w Józefowie, naprawdę osłuchiwał silnik stetoskopem, tylko końcówka była oczywiście inna niż w medycznym. Wyglądał jak z "Ostrego dyżuru" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kto woli =) Ja uzywam kijka od sciagaczki do wody, a spec od alternatorow, u ktorego kiedys robilem Nubirke, mial zrobiony z preta stalowego, z jednej strony zaostrzonego, a z drugiej ze swego rodzaju "sluchawka". Sprawdzalo sie tym super =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...