Jump to content

Jaki olej do Legacy III 2.5 168tys ?

Kario
 Share

Recommended Posts

Obecnie castrol edge 5w30, troche go bierze. Wczesniej mobil1 5w30. Chce zmieniac bo troche bierze i na tym forum w innym watku pojawily sie opinie, ze pogorszenie kultury pracy mojego silnika po dobrym rozgrzaniu to moze byc kwestia oleju; wiec sprubuje.

Kario, jak olej trzyma parametry to teoretycznie dowolny. Ja zalewam Vlavoline Max Life, ale przyznam, ze nie zauważyłem różnicy pomiędzy nim a kupowanym jakimś BP też 10w40. Tutaj był cały wątek o olejach:

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=106771

A tu post i artykuł z małym testem:

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?p=644469#644469

Osobnym pytaniem pozostaje, czy to co w USA jest sprzedawane pod jakąś marką jest tym samym co u nas.

Chcialbym zalac cos troche gestszego w wysokich temperaturach, ale nadal syntetyk. Castrol dlatego, ze leja castrola w serwisie subaru gdzie jezdze i nie bedzie mniej klopotu na przegladach.

Czytalem watki o olejach tutaj, dotyczna glownie zaturbionych imprez, a ludzie pisze czesto o egzotycznych olejach. Ja mam 2.5i, kazdy silnik ma jakas tam swoja specyfike.

Ok to inaczej... chciałbym:

1. Zmniejszyć branie oleju (nie jest wielkie wiec to nie jest jakiś priorytet).

2. Wyeliminować efekt głośniejszej i mniej równej pracy silnika bo mocnym rozgrzaniu szczególnie w lecie jak jest gorąco (diagnostyka nic generalnie nie wykazała).

3. Zminimalizować piston-slap i jego potencjalne negatywne efekty.

4. Mieć ciągle możliwie dobre parametry oleju do zimnego rozruchu.