Jump to content

rożnice w obwodach opon a AWD

GRAF
 Share

Recommended Posts

mam do kupienia opony używane (do zabawy) mierzyłem dziś obwód każdej z nich i:

- dwie maja obwód równy 196,4 cm

- jedna 196cm

- jedna 197cm

różnica w obwodach to ok 0,5% niby mało ale czy mogę je używać bez uszkodzenia DCCD lub szper?

jezdzilem ostatnio z nudy po miescie z Rulakiem, mial rozne profile fabryczne zalozone, bo na torze szlag komplet trafil. dyfry zapalily sie, ale jakos kierowca nie panikowal, wiec nie wiem co myslec. 0,5% to chyba kazdy po kilkunastu zakretach na Ulezu ma.

OK biore mam nadzieje ze DCCD nie padnie

(roznica w obwodach niby mala ale w w wysokosci bieznika to ok 2mm)

To chyba niewiele...różnica w cisnieniu między oponami może powodować większą chyba różnicę w obwodzie :roll:

OK biore mam nadzieje ze DCCD nie padnie

(roznica w obwodach niby mala ale w w wysokosci bieznika to ok 2mm)

To chyba niewiele...różnica w cisnieniu między oponami może powodować większą chyba różnicę w obwodzie :roll:

nie mam doswiadczen tego typu, zawsze mialem albo nowe albo rowno zuzyte opony, a z tego co jezdze STI to czuje ze centralny dyfer jest dosc mocno spiety w trybie AUTO - tak ze przy manewrowaniu na OPEN przestawiam i stad moje obawy

nie mam doswiadczen tego typu, zawsze mialem albo nowe albo rowno zuzyte opony, a z tego co jezdze STI to czuje ze centralny dyfer jest dosc mocno spiety w trybie AUTO - tak ze przy manewrowaniu na OPEN przestawiam i stad moje obawy

Ja też nie mam doświadczenia i na chłopski rozum taka różnica nie powinna miec znaczenia. Praktycznie różnica może powstać nawet między autem obciążonym (np.5 osób + bagaż) a autem tylko z kierowcą.