Skocz do zawartości

rożnice w obwodach opon a AWD


GRAF

Rekomendowane odpowiedzi

mam do kupienia opony używane (do zabawy) mierzyłem dziś obwód każdej z nich i:

- dwie maja obwód równy 196,4 cm

- jedna 196cm

- jedna 197cm

różnica w obwodach to ok 0,5% niby mało ale czy mogę je używać bez uszkodzenia DCCD lub szper?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzilem ostatnio z nudy po miescie z Rulakiem, mial rozne profile fabryczne zalozone, bo na torze szlag komplet trafil. dyfry zapalily sie, ale jakos kierowca nie panikowal, wiec nie wiem co myslec. 0,5% to chyba kazdy po kilkunastu zakretach na Ulezu ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK biore mam nadzieje ze DCCD nie padnie

(roznica w obwodach niby mala ale w w wysokosci bieznika to ok 2mm)

To chyba niewiele...różnica w cisnieniu między oponami może powodować większą chyba różnicę w obwodzie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK biore mam nadzieje ze DCCD nie padnie

(roznica w obwodach niby mala ale w w wysokosci bieznika to ok 2mm)

To chyba niewiele...różnica w cisnieniu między oponami może powodować większą chyba różnicę w obwodzie :roll:

nie mam doswiadczen tego typu, zawsze mialem albo nowe albo rowno zuzyte opony, a z tego co jezdze STI to czuje ze centralny dyfer jest dosc mocno spiety w trybie AUTO - tak ze przy manewrowaniu na OPEN przestawiam i stad moje obawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam doswiadczen tego typu, zawsze mialem albo nowe albo rowno zuzyte opony, a z tego co jezdze STI to czuje ze centralny dyfer jest dosc mocno spiety w trybie AUTO - tak ze przy manewrowaniu na OPEN przestawiam i stad moje obawy

Ja też nie mam doświadczenia i na chłopski rozum taka różnica nie powinna miec znaczenia. Praktycznie różnica może powstać nawet między autem obciążonym (np.5 osób + bagaż) a autem tylko z kierowcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...