Skocz do zawartości

mazda rx - 8


Vefour

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wczoraj dumałem, piłęm, dumałem nad jakąś odmianą w życiu - wyszło mi, że kryzys wieku średniego najtaniej się obroni nowym samochodem. Mazda jest ładna, czerwona i w sam raz na kryzys :)

wszystkie moje ładne koleżanki z porównywalnych roczników kosztują znacznie więcej ......

 

Życzę wszystkim najlepszego tygodnia w tym roku !!!!!

 

Obudzony

 

Vefour

 

 

LEGENDA

 

kryzys wieku średniego - niedfiniowlane, w pewnej chwili "się go ma" i wtedy dobrze wiadomo o co chodzi. Opisy dla Juniorstwa mogą być tylko teoretyczne, ale istoty sprawy nie oddadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale cena ok. 30 tys Euro iście promocyjna jak za to auto. 120 tys zł to nie wydaje się być dużo, jedyny problem, że po sprowadzeniu do Polski jakoś ta cena niewiadomym sposobem się podwoi... No ale Polacy zarabiają więcej niż cała reszta na Zachodzie Europy więc i samochody mogą być droższe. :)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kryzys wieku średniego - niedfiniowlane, w pewnej chwili "się go ma" i wtedy dobrze wiadomo o co chodzi. Opisy dla Juniorstwa mogą być tylko teoretyczne, ale istoty sprawy nie oddadzą.

 

Co gorsza juniorstwo gotowe tłumaczyć, że wiek średni jest jeszcze przed kryzysowiczem ;))

 

Kaziu z wczesnym midlife ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Z tego co słyszałem to o RX-8 z Mazdy Polska można zapomnieć - nie mają w planach ściągania ich.

 

Może mi ktoś wyjaśnić czemu polska sieć sprzedaży nie oferuje wszystkich dostępnych modeli jakie są na rynku europejskim?? Jedynie parę firm wyciąga rękę do klienta w tym i Subaru :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

30.000 Euro = 120.000 zł :shock: :?:

To ja chętnie wymienię złotówki na Euro :wink: Proszę o milion po tym kursie :)

Ponadto z pewnym zażenowaniem zauważyłem, że - uwzględniając wiek Mazdy RX8 - jej porównanie z młodą dziewczyną nieodparcie nasuwa asocjacje z (byłym) dyrygentem poznańskich słowików.

A tak na serio - po 1.05 homologacj europejska będzie ważna także w Polsce. Import będzie więc możliwy. A to czy silnik wankla długo wytrzyma jakość polskiego paliwa może być interesującym tematem na (krótką) pracę doktorską.

 

Łącze pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy Dyrekcja hedge'owala ryzyko walutowe w 2003 i 2004? bo mozna bylo zarobic... oj mozna... Jeden z moich klientow samochodowych mial ode mnie propozycje zabezpieczenia kursu EUR/PLN na caly 2003 w wysokosci 4,07... i nie skorzystal... liczac na spadek... oj plakal nad swoja decyzja... oj jak baaardzo... :wink:

A tak swoja droga, to taki STI jak juz wyliczalem moglby taniej kosztowac - o jakies 50.000 nawet, gdyby kupowac go rok temu... ech...

Pozdrawiam

A Vefourowi zycze udanego zakupu, ktoremu nie oprze sie zadne dziewcze (oczywiscie te pelnoletnie :wink:)

Szymon vel Pumex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto z pewnym zażenowaniem zauważyłem, że - uwzględniając wiek Mazdy RX8 - jej porównanie z młodą dziewczyną nieodparcie nasuwa asocjacje z (byłym) dyrygentem poznańskich słowików.

 

Wszelka wiedza mi mówi, że dyrygent Poznańskich Słowików nie zmienił się od 60 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to czy silnik wankla długo wytrzyma jakość polskiego paliwa może być interesującym tematem na (krótką) pracę doktorską.

Właśnie się miałem zapytać, czy ta mazda ma ten śmieszny silniczek, ale dyrekcja mnie uprzedziła. Pracę doktorską to może niekoniecznie, ale króciutko chętnie bym się dowiedział dlaczego jakość paliwa ma większy wpływ na silnik wankla, niż na silnik tradycyjny :idea: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30.000 Euro = 120.000 zł :shock: :?:

To ja chętnie wymienię złotówki na Euro :wink: Proszę o milion po tym kursie :)

Ponadto z pewnym zażenowaniem zauważyłem, że - uwzględniając wiek Mazdy RX8 - jej porównanie z młodą dziewczyną nieodparcie nasuwa asocjacje z (byłym) dyrygentem poznańskich słowików.

A tak na serio - po 1.05 homologacj europejska będzie ważna także w Polsce. Import będzie więc możliwy. A to czy silnik wankla długo wytrzyma jakość polskiego paliwa może być interesującym tematem na (krótką) pracę doktorską.

 

Łącze pozdrowienia

 

Szanowny Dyrekcji sie ostatniom czasom poszeżyła grupa zasinteresowań , znaczy się o sekx i gorzałe ( biopaliwa), bo piniondze i motoryzacja, to som stałe pozycje w wypowiedziach Sznowny D. Pragnem również zauważyć, że zażenowanie to tyż cosik nie spotykanego do ty pory. Co do Wankiela, to on mnie sie bardzi kojarzy z wibratorem niż z motorem, ale to już jes kwestia, co się komu z czym kojarzy ...wogóle.

 

Matka chrzesna plejadowska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno silnik Wankla pracuje głównie bezwibracyjnie - bo to taki bardziej rotacyjny, niż posuwisto zwrotny. Stąd skojarzenie szanownej Matki Chrzesnej Plejadowskiej od faktów nieco odbiega :wink:

A przemyślawszy powyższe - czy produkt w konsekwencji nie jest absolutnie aseksualny i jako taki nieoptymalnie do podrywu (etap II - zaawansowany) dostosowany :?:

 

 

Korsarus cogitus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Chodzi o to ze w Mazdzie RX7 byly silniki z turbo lub twinturbo a w obecnej chwili sa tylko wysokoobrotowe wersje NA (slabsza i mocniejsza). Interesuje mnie jak wyglada w takim silniku krzywa momentu obrotowego, podobno ten samochod do 7 tysiecy obrotow prawie nie jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RX 7 miał turbo - RX8 nie. Różnica mocy (192 - 231 KM) wynika z obrotów (7.000 - 8200). Silnik to wyjątkowa "wiertarka". Ponieważ pojemność 2x654 cm odpowiada ok 2,6l w normalnym, moment 220Nm (lub 211 dla mocniejszej wersji) jest skromny.

 

 

Korsarus technologicus tempraris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam pozytywne odczucia po rx7 co mnie znajomy woził.

 

On nie narzekał.

 

A możesz trochę rozwinąć temat, słyszałem że brzmienie silnika to tragedia, jestem ciekaw ile w tym stwierdzeniu jest prawdy? :roll:

 

No i zużycie paliwa podobno jest znacznie ponadnormatywne(oczywiście w porównaniu z innymi samochodami tej klasy mocy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...