Jump to content

SUbaru Impreza do 25 tys. zł :)

Tre_k

Recommended Posts

Witam, nosze się z zakupem mojego pierwszego auta japończyka od 20 do 25 tys zł,

myślałem o Subaru Imprezie z racji tego iż jestem młodym człowiekiem - 19 lat, chciałbym miec czym przycisnąc:)i poszalec... wiem że są to auta mało awaryjne co mnie urządza bo narazie sie jeszcze ucze...i nie mam kasy na części.Prosze nie pisac mi ,,kup sobie ,,beczke'' i karnister na plecy:P

CO możecie mi doradzic w tym przedziale cenowym ?(Może lepiej coś sprowadzic ze stanów?)

Pozdro

wiem że są to auta mało awaryjne co mnie urządza bo narazie sie jeszcze ucze...i nie mam kasy na części

musisz sobie zdać z tego sprawę że auta są mało awaryjne ale to nie znaczy że w nic nie będziesz musiał zainwestować :smile:

kupując samochód podstawa to oleje, filtry, rozrząd itd. chyba że kupujesz auto od pewnej i zaufanej osoby :wink:

z takim budżetem proponuje myśleć o wolnossaku, bo turbo kupisz ale już dosyć leciwe i zapewne po małych przygodach :wink:

jeśli szukasz samochodu tylko do szaleństw i na weekend to turbo jednak daje większą satysfakcje to pewne :smile:

Kupienie to jedno, utrzymanie to drugie bo to są koszty ukryte.

Jak ma być to twoje pierwsze auto to policzmy jakie masz koszty dodatkowe:

cena auta 20-25tys.

Ubezpieczenie OC + zwyżka za wiek i brak zniżek w OC ~2-3tys zł

przebieg roczny będziesz miał około ~15tys km, jeśli auto bez gazu to przygotuj

Paliwo około 6-10tys zł

opony około 3 tys (1,5tys x2)

olej - 600-800zł

zrobienie rozrządu ~ 1,5 zł

Inne - to zależy od twojej inwencji od kilkuset zł w górę....

Ogólnie moja rada jest taka, jak na pierwsze auto to poszukaj jakiejś ośki, wpraw się w jeździe i dopiero pomyśl o czymś czym mógłbyś przycisnąć. Zresztą w tej cenie można kupić naprawdę ciekawe ośki.

kup Legaca/Outbacka - jesli to ma byc wozenie rodziny. Silnik 2,5 SOHC (od 2000r.) powinien wystarczyc.

Inne - to zależy od twojej inwencji od kilkuset zł w górę....

A to pompa wspomagania układu kierowniczego, a to sprzęgło.. coś się zawsze znajdzie.

Autko musi byc 4 osobowe(będę robił za szofera dla rodzinki ;p)

Tre_k, jeżeli chcesz dobre i bezpieczne auto za tę cenę, to weź wolnossącą Imprezę/Legacy.

chciałbym miec czym przycisnąc:)i poszalec

Wolnossące Subaru nie są demonami prędkości, choć dają sporo frajdy na mokrym, itp.

bo narazie sie jeszcze ucze...i nie mam kasy na części

Jeżeli przeraża cię kwota 4kPLN na fakturze z serwisu, to nie bierz Subaru. :wink:

[EDIT] Aha, ale moja Impreza ma już swoje latka. ;)

Harvester, cos nie tak?

Wiesz... "Powinno wystarczyć" != wystarczy :wink:

[ Dodano: Sob Kwi 19, 2008 4:42 pm ]

Jeżeli przeraża cię kwota 4kPLN na fakturze z serwisu, to nie bierz Subaru. :wink:
Jak do tej pory taka kwota jeszcze mi się nie ukazała.... No ale ja mam przebieg nie ten.

Śmiem twierdzić, że za 25tys nie da się kupić Subaraka, w którym będzie czym przycisnąć, a przy okazji nie będzie jeżdżącą skarbonką. Chyba, że jakimś cudem ładnego Forka S-Turbo się znajdzie, ale takie auto dla młodej osoby...hmm...

Ja bym szukał Clio Sporta, albo Civica VTi :twisted:

pumex1 napisał/a:

Harvester, cos nie tak?

Wiesz... "Powinno wystarczyć" != wystarczy :wink:

wiesz, ze apetyt rosnie w miare jedzienia :wink:

Chcial wybor samochodu dla 4 osob - wiec Legac bedzie bardziej wygodny, a skoro chcial i poszalec - to 2,5 bedzie lepszym wyborem niz 2,0. A H6 to moze juz na nastepny etap :wink:

Jesli juz koniecznie chcesz subaru to kup sobie zadbana impreze 2.0 GL 99r i zamontuj sekwencje, ewentualnie zmien sprezyny na te z GTeka, ale ja biorac pod uwage twoje kryteria kupilbym Golfa IV TDI min 110, jak poszukasz to trafisz tez wersje 4x4 w tej samej cenie

Tre_k, odpuść Subaru, bo za tę cenę to możesz kupić jedynie wolnossącego, a chyba chcesz coś szybszego niż CC Sporting? :wink:

Tak, jak wyżej prawił WRC Fan, dobrym wyborem byłby dla Ciebie Civic VTi. Miałbyś tanie i niezawodne auto z małym, oszczędnym silnikiem i naprawdę przyzwoitym w tej klasie i cenie zapasem mocy.

Kup mojego WRX'a bugeye kombi z przebiegiem ~100kkm.

Kuba ktory rok ? ile takie auta w US stoja ?

a co do tematu to moze RSa z USA poszukac 2,5 l z okolic 00 roku :?: w sumie mocy troche ma a nie jest tak gotowkozerny jak turbo