Jump to content

Przyciemnienie szyb a antena?

ppmarian

Recommended Posts

Planuje przyciemnienie szyb* (tylne drzwi, tylne boczne + klapa) jednak usłyszałem opinie ze po takim zabiegu antena radiowa moze gorzej "zbierać. Czy ktoś moeże potwierdzić lub zaprzczyć to info?

Macie jakies jeszcze uwagi i porady co do przciemnianiu szyb w subaru forester?

* - głównie ze względów praktycznych:

1. czesto jedze z duzymi przedmiotami w bagazniku i nie mieszcza sie one pod roletą. NIe chce kusic amatorow cudzej wlasnosci

2. sloneczko nie bedzie meczyc pasazerow latem

Planuje przyciemnienie szyb* (tylne drzwi, tylne boczne + klapa) jednak usłyszałem opinie ze po takim zabiegu antena radiowa moze gorzej "zbierać.

Sie nie ma co śmiać, po ciemku weź wyłap te megaherce :mrgreen: A tak poważnie to nie zauważyłem różnicy.

czesto jedze z duzymi przedmiotami w bagazniku i nie mieszcza sie one pod roletą. NIe chce kusic amatorow cudzej wlasnosci

tylko przy bardzo ciemnej foli zawartość bagażnika będzie ukryta, sprawdź czy nie masz większych rys na szybie, bo po oklejeniu wszystko wyjdzie jak "białe na czarnym" :wink:

Przyciemniłem w forku boki i tył folią metalizowaną (czerń z delikatnym odcieniem niebieskiego) - nie zauważyłem spadku efektywności anteny. We Wrocku polecam zakład z ul. grota Roweckiego - szybko, dokładnie i relatywnie tanio.

pzdr

Marcin

bede robic w katowicach - 300PLN za całóść.

widzialem kilka aut z pod ich reki i robota profi

mam folie u siebie HPS 20 na wszystkich szybach dookola (w lecie duzo przyjemniej zwlaszcza jak sie ma czarny karawan) i nie zauwazylem pogorszenia odbioru stacji czy spadku sily sygnalu

usłyszałem opinie ze po takim zabiegu antena radiowa moze gorzej "zbierać

panie, wcale nie zbiera :!: No bo niby jak, po omacku :?:

Zostaw szybę z anteną nie oklejoną, trochę głupio będzie wyglądało, ale za to jakie będzie audio :mrgreen:

Jak bylem an stacji to testowali przyrzad do badania przepuszczalnosci - nowe megane na fabrycznych szybach nei spelnialo norm. Panowie sie przyczepiaja jak od srodka patrza i jest ciemno, przy piecowym nie ma tego efektu wiec sie tak nie czepiaja.