Skocz do zawartości

V Plejady trasa szosowa


beben

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 167
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przyznam, że trochę mnie martwią te zasady liczenia wyników.

Normalnie sędzia powinien wpisać czas próby do karty i to wszystko. A teraz będzie musiał "uprawiać" matematykę i odejmować (albo dodawać z minusem ;-) ). I jeszcze dziesiąte części sekundy. Bo chyba z taka dokładnością będą mierzone czasy?

 

Do tej pory sprawa była prosta - trzeba było zdobyć jak najmniej punktów (sekund) karnych.

Ale nic to. Będzie dobrze :grin: :grin:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mnie to zdziwiło :shock: , jaki jest cel żeby niepotrzebnie komplikować sobie proste liczenie, tego nie wiem :roll: .

 

Nie jest nic napisane (albo ja zbyt pobieżnie przeczytałem) o zasadach punktowania zadań dodatkowych. Czy nadal zostaje system, ze na próbach walczymy o sekundy, a potem można stracić 1 min na poza szosowych próbach, czy zostało wprowadzone jakieś ograniczenie co do max straty (np 5 sek). w zeszłym roku sporo osób postulowało ( w tym ja :mrgreen: ) żeby w zależności od tego jak poszły zadania dodatkowe przyznawać od 1 do 5 sek kary/nagrody, żeby uniknąć sytuacji że na trasie szosowej wygrywa ten co najlepiej jeździ np na deskorolce czy chodzi na szczudlach :roll: jak macie jakies wieści odnośnie tego to sie podzielcie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nadal zostaje system, ze na próbach walczymy o sekundy, a potem można stracić 1 min na poza szosowych próbach, czy zostało wprowadzone jakieś ograniczenie co do max straty (np 5 sek). w zeszłym roku sporo osób postulowało ( w tym ja ) żeby w zależności od tego jak poszły zadania dodatkowe przyznawać od 1 do 5 sek kary/nagrody, żeby uniknąć sytuacji że na trasie szosowej wygrywa ten co najlepiej jeździ np na deskorolce czy chodzi na szczudlach jak macie jakies wieści odnośnie tego to sie podzielcie

Mam nadzieję, że Dyrekcja po ubieglorocznych prośbach uwzględni je w regulaminie 2008. Dla osób, którym nie zależy na wynikach osiąganych na próbach sportowych stworzono Trasę Turystyczną, na której zwyciężyć można dzieki właśnie takim dyscyplinom, jak jazda na deskorolce czy chodzenie na szczudłach. :wink: W ubiegłym roku wiele osób grzecznie krytykowało Organizatorów, że sposób liczenia punktów na Trasie Szosowej był podobny to rankingu z Turystycznej. Większość z nas ma radochę, żeby pościgać się na Szosówce i pobawić się podczas zdrowej rywalizacji na "OS"ch. Rozumiem, że to nie jest Puchar PZMotu, tylko zabawa dla osób, które są fanami rajdów i od czasu do czasu chcą poszaleć swoimi Subarakami.... Bo chyba głównie po to kupuje się samochody, które mają po 300KM i z założenia zostały stworzone do celów innych niż efektowne ruszanie ze świateł lub niedzielny wyjazd z teściową do kościoła :?: :!: :!: :roll: A może nie....

Czekam na opinie innych Zawodników z Trasy Szosowej!!!

EDIT: Dzięki ubiegłorocznemu systemowi naliczania punktów udało mi się stanąć na podium. Dużo większą satysfakcje miałbym np. z 5ego miejsca uzyskanego dzieki wynikom na próbach sportowych :!: Był skolei taki jeden :wink: , który niesamowicie pojechał na próbach sportowych, a przez parę w rękach, którą pokazał na polu golfowym znalazł się poza podium :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nadal zostaje system, ze na próbach walczymy o sekundy, a potem można stracić 1 min na poza szosowych próbach, czy zostało wprowadzone jakieś ograniczenie co do max straty (np 5 sek). w zeszłym roku sporo osób postulowało ( w tym ja ) żeby w zależności od tego jak poszły zadania dodatkowe przyznawać od 1 do 5 sek kary/nagrody, żeby uniknąć sytuacji że na trasie szosowej wygrywa ten co najlepiej jeździ np na deskorolce czy chodzi na szczudlach jak macie jakies wieści odnośnie tego to sie podzielcie

Mam nadzieję, że Dyrekcja po ubieglorocznych prośbach uwzględni je w regulaminie 2008. Dla osób, którym nie zależy na wynikach osiąganych na próbach sportowych stworzono Trasę Turystyczną, na której zwyciężyć można dzieki właśnie takim dyscyplinom, jak jazda na deskorolce czy chodzenie na szczudłach. :wink: W ubiegłym roku wiele osób grzecznie krytykowało Organizatorów, że sposób liczenia punktów na Trasie Szosowej był podobny to rankingu z Turystycznej. Większość z nas ma radochę, żeby pościgać się na Szosówce i pobawić się podczas zdrowej rywalizacji na "OS"ch. Rozumiem, że to nie jest Puchar PZMotu, tylko zabawa dla osób, które są fanami rajdów i od czasu do czasu chcą poszaleć swoimi Subarakami.... Bo chyba głównie po to kupuje się samochody, które mają po 300KM i z założenia zostały stworzone do celów innych niż efektowne ruszanie ze świateł lub niedzielny wyjazd z teściową do kościoła :?: :!: :!: :roll: A może nie....

Czekam na opinie innych Zawodników z Trasy Szosowej!!!

EDIT: Dzięki ubiegłorocznemu systemowi naliczania punktów udało mi się stanąć na podium. Dużo większą satysfakcje miałbym np. z 5ego miejsca uzyskanego dzieki wynikom na próbach sportowych :!: Był skolei taki jeden :wink: , który niesamowicie pojechał na próbach sportowych, a przez parę w rękach, którą pokazał na polu golfowym znalazł się poza podium :???:

 

Leszczyk, :roll: rzadko sie z Toba zgadzam :mrgreen: ale tym razem w 100%. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALEX, w tym roku conajmniej jednego niezadowolonego mniej

Szkoda :sad:

Ale kurcze chętnie bym zobaczył to BK-1... a jak się sypną protesty po zawodach, buheheh

Spoko. Syn miał niedawno Komunię .... więc będę miał kamerę :mrgreen:

Przepraszam czy będą rozbiórki na BK-2?

I składanie aut w ASO na gwarancji :mrgreen:

 

Ciekaw jestem, jak pozostali Forumowicze startujący w Trasie Szosowej widzą zasady rywalizacji na Plejadach 2008. Zdaję sobie sprawę, że wszystko zależy od Gospodarza - SIP, ale nasze sugestie może wpłyną na dostosowanie Regulaminu, żeby zadowolonie Uczestników było jak największe.

 

Kto jest jest za tym, żeby klasyfikacja Trasy Szosowej była niezależna lub zależna w znikomym stopniu od dodtkowych atrakcji typu: golf, strzelania z łuku, jazda na rolka czy na deskorolce ;)

1.ALEX

2.Carfit

3. Blue76

4.Azrael (szkoda, że w tym roku nie jedzie)

5. .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może niech te dodatkowe konkurencje będą oddzielnie klasyfikowane?

Moim zdaniem powinny być liczone na zasadzie zaliczenia, a nie punktowej. Tzn. każda załoga ma np.5 razy strzelić z łuku. Wynik nie jest istotny dla klasyfikacji, a każdy ma radochę, że strzelał z łuku, itp.

Muszę przyznać, że większość z tych atrakcji mi sie podobała, wnosiła urozmaicenie do i tak bogatego w wrażenia dnia sobotniego...Proszę tylko Dyrekcję w swoim i (jak pomału widać) nie tylko swoim imieniu, żeby zmieniono ubiegłoroczny sposób obliczania wyników :!: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALEX generalnie nic dodać nic ująć :!:

ja oczywiście też jestem za zminimalizowaniem wpływu konkurencji dodatkowych. Również zgadzam sie że wprowadzają one świetny element rozluźnienia od walki na próbach i jak najbardziej powinny zostać. Generalnie to w 100% zgadzam sie z przedmówcami :mrgreen:

 

Poza tym to wg mnie jest już musztarda po obiedzie i dawno system liczenia jest ustalony, szkoda ze nie ma o tym słowa w regulaminie. :neutral:

 

Ja bezwzględu na sposób liczenia idę na całość na próbach sportowych :twisted: a poza sportowe to loteria, zobaczymy co z tego wyjdzie :cool: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALEX, tak czytam i czytam... czyżbyś bał sie porażki

Nie!! Przywykłem do tego i znam swoje miejsce w szeregu :!: :razz:

Poza tym to wg mnie jest już musztarda po obiedzie i dawno system liczenia jest ustalony, szkoda ze nie ma o tym słowa w regulaminie.

Myslę, że nieliczenie punktów za dodatkowe dyscypliny nie jest problemem i to akurat mozna zmienić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja (jak zwykle) zgłoszę zdanie odrębne :wink: :mrgreen:

 

Świetnie rozumiem ducha rywalizacji i punkt widzenia tych co chcieliby się tylko ścigać ale ja traktuję Plajady jako imprezę rodzinną i dlatego wybieram się na nią z żoną i synami. Wiem, wiem możemy jechać turystyczną ale nie chodzi nam tylko o objazd okolicy, liczymy (głównie męska część ekipy) również na sporą dawkę emocji związanych z konkurencjami samochodowymi. Biorąc pod uwagę to, że jedziemy seryjnym wolnossącym forkiem i w 4-o osobowym składzie nie może być tu mowy o "poważnym" ściganiu. Chcemy jednak też mieć możliwość nawiązania rywalizacji, a nie tylko stanowić tła na którym walczą rasowi ściganci.

 

Dlatego też uważam, że wszystkie konkurencje powinny być równoprawnie punktowane. W zeszłym roku byliśmy, w tym samym składzie na trasie terenowej, zabawa była wyśmienita i to nie tylko dla kierowcy, a to moim zdaniem jest najważniejsze. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja traktuję Plajady jako imprezę rodzinną i dlatego wybieram się na nią z żoną i synami. Wiem, wiem możemy jechać turystyczną ale nie chodzi nam tylko o objazd okolicy, liczymy (głównie męska część ekipy) również na sporą dawkę emocji związanych z konkurencjami samochodowymi.

Bardzo mi się podoba taka postawa :!: I tutaj sie doskonale rozumiemy :!:

Chcemy jednak też mieć możliwość nawiązania rywalizacji, a nie tylko stanowić tła na którym walczą rasowi ściganci.

 

Dlatego też uważam, że wszystkie konkurencje powinny być równoprawnie punktowane.

Tu niestety już nie :mrgreen: Bo jak wczesniej pisałem, ja nie miałbym satysfakcji z 1szego miejsca na Trasie Szosowej, osiągniętego dzieki temu, że inni są szybsi na "OS", ale gorzej np. strzelają z łuku

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....sporą dawkę emocji związanych z konkurencjami samochodowymi...

 

Dlatego najlepszym kompromisem wydaje się, że konkurencje samochodowe powinny miec swoją klasyfikację (w sumie impreza nazywa sie KJS), a pozostałe konkurencje, którym przecież w poprzednich latach zazdrościliśmy trasom turystycznej i terenowej, powinny być "na zaliczenie" nie mające wpływu (duzego wpływu) na ogólną klasyfikację. No i np. żeby w każdej konkurencji "poza samochodowej" też był wyłaniany zwycięzca. Uczciwie i jeszcze może nawet wesoło przy rozdawaniu nagród....

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...