Skocz do zawartości

Imprelica? Celipreza? Generalnie: dziecko FHI i TMC


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

z czym kojarzy sie teraz, to nawet nie wiem, trzeba by jakies badania przeprowadzic :roll:

Nie trzeba :mrgreen: Na pytanie czym jeżdżę - odpowiadam zgodnie z prawdą, że Subaru :) Zapewniam Cię, że robi to znacznie większe wrażenie na ludziach - i to nie znających się na motoryzacji niż gdyby powiedział Toyota. Ostatnio jechałem z kilkoma osobami (też bez większego pojęcia o autach) i dopiero podczas jazdy zapytały się co to za auto. Powiedziałem, że Subaru - usłyszałem aaaaa pełne podziwu :cool: Drugie pytanie było lepsze, czy to diesel. Na moje pytanie dlaczego, odpowiedzieli, że tak mocno wciska w fotel :mrgreen: Szkoda, że nie mam turbo :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 701
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ponieważ mądre argumenty nie trafiają, wyciągnę ten ostateczny: niech mi fani Toyoty powiedzą, jaki % sprzedaży Toyoty (niech będzie nawet sprzedaż światowa, a co mi tam) stanowią wozy z silnikami powyżej 150 KM, a jaki ten z silnikami poniżej.

 

Z przyjemnością przedstawię potem stosowne dane dla subaru :razz:.

 

I będziemy mieli jasną odpowiedź na pytanie, która marka może się kojarzyć z wozidełkami , a która ze sportem.

 

Ha! :twisted:

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz ktos wspominal, troche bez sensu dyskusja, ale w koncu od czego jest forum? :razz:

 

Toyota - korporacyjny gigant - jest tak wielka (chyba najwieksza na swiecie, po tym jak lykneli GM pod wzgledem ilosci sprzedazy), ze porownywanie jej do Subaru jest bezcelowe. Przez ostatnie pare lat Toyota radzi sobie lepiej niz kiedykolwiek, ale marketingowo cierpia na delikatna schizofrenie :wink: Dzialania promocyjne sa malo spojne. Np. laduja kupe kasy w F1 (niemal bez wynikow :twisted: , ze tak brzydko wetre sol w rany eddiego_gt4), a od lat niczego prawdziwie sportowego nie produkuja. W aktualnej ofercie nie ma nic z zylka chocby brydza sportowego (nawet jedyne coupe wycofali), a jak patrze na Auris'a, to jedyne "emocje" jakie mi towazysza, to nadzieja ze ktos kto wymyslil tak (niemal zartobliwie) nieadekwatny slogan, nie dostal za to kasy.

 

Dzisiaj jedynie sportowa Toyota, to... Lotus :mrgreen:

 

Lexus sie troche stara wejsc z butami (i modelem IS-F) na teren M3 i AMG, ale chwilowo dostaje bencki. Spoko, to dopiero pierwsze podejscie - nie od razu Rzym zbudowano; ale zadaje to klam teorii eddiego_gt4, ze z kaska Toyoty i latami swietlnymi doswiadczen w moto-sporcie mozna odrazu zbudowac lidera w klasie. Sorry, ale nie mozna :grin: Poza tym, F sie nomen omen wywodzi od Fuji :razz: (co prawda toru, ale konotacji semantycznych z FHI niemal nie mozna uniknac :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toyota sciga sie w nascar

 

Coz, bywa, nobody's perfect. Widac nawet mocarna Toyota miala slabszy dzien :razz: :mrgreen:

 

Kuba, ja za bardzo "europejski" (jak hotel ;) ) jestem i tematu NASCAR nie ogarniam :razz: . Ale udzial Toyoty w tych wyscigach tylko potwierdza promocyjne rozdwojenie jazni. Z jednej strony ociekajace testosteronem wozki NASCAR, z drugiej takie sportowe perelki (niemal gokarty! :mrgreen: ) jak Camry, Corolla, Avalon, czy Venza w ofercie. Zreszta marketingowy dzial Toyoty wcale nie jest sam w psychiatryku. Druga ksiazkowo wrecz rozchwiana marka to Citroen - zero spojnosci! Z jednej strony Loeb (przynajmniej sa jakies sukcesy i to w liczacej sie dla cytryny Europie), z drugiej stateczna oferta klonow Peugeot'a. What the f...? Juz Renault duzo sprawniej rozrzuca pieniadze oferujac (poza weekendowym samochodem sluzbowym dla Alanso i Piquet'a) genialne Clio Cup, czy 230 konne Megane R26, ktore moga krecic kolka dookola kazdej obecnie sprzedawanej Toyoty :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze kociewostka z tygodnika autocar:

 

So what does it mean to European drivers if Toyota and Subaru are starting to get closer and will soon start colaborating to build cars together?

 

Optimists might well reckon the Toyota connection will do something about Subaru’s generally woeful design and fuel economy – long since the two major weaknesses for car’s wearing the Subaru badge. Which would be a good thing, surely?

 

On the other hand, Subaru seems to be becoming slowly but surely entwined within the empire of Toyota, a far larger company. For a firm that has based so much of its appeal on individuality and going its own way, that’s a considerable risk.

 

There’s particular interest in Japan at the news that Subaru will be sharing its prized boxer engine with Toyota for the new rear-drive “Toyobaru” sports coupe that the two companies are jointly developing – something that has really raised eyebrows.

 

A year ago the very idea of a Toyota using Subaru’s unique flat-four engine would have been inconceivable. And to many Subaru fans, it’s a decision tantamount to selling off the family silver.

 

Of course, those with less emotional attachment might shrug and say a new kind of Celica with a Subaru flat-four engine on board might be kind of cool, and so wonder what all the fuss is about.

 

The truth is that small, quirky Subaru now needs its tie-in with big, rich Toyota to prosper – maybe even to survive. If sharing the boxer engine is part of the deal that makes that happen it’s a case of shoganai as they say here in Japan: “can’t be helped.”

 

Peter Nunn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym kojarzy sie teraz, to nawet nie wiem, trzeba by jakies badania przeprowadzic

 

badania przeprowadzane w Polsce wykazuja, ze od lat kojarzy sie ze sportem. Z czym sie kojarzy w Burundi, tego nie wiem :roll: Moze z masochistami, ktorzy choc je posiadają, to ciągle smrodzą na jego temat?

stara slawa kiedys rozmaze sie, i co wtedy?

Subaru bedzie nadal takie, jakie bylo od poczatku, i nadal jest: cheap & ugly :mrgreen:

 

w Burundi Subaru kojarzy sie z napedem 4x4, silnikami boxer oraz... z niskimi cenami (jednymi z najnizszych w Europie - nawet na tym Forum o tym wszyscy wiedza :!: :mrgreen: ) na nowe auta :lol:

ale ze sportem to juz raczej nie, bo tak jak i pisalem, od lat Subaru nie zaliczylo jakichs znaczacych sukcesow...

 

 

p.s. btw, smrodzisz to Waszmosc, nawet u mnie czuc, ze zes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy całej mojej sympatii do Ciebie, dostajesz pasek ze tę obsceniczną wypowiedź - powszechnie wiadomo, ze jestem uczulony na takie wyrażenia :twisted: (...)

 

super :!: :lol:

 

pasek w mysl staropolskiej zasady "co mozna wojewodzie, to nie tobie, smrodzie" :?: :razz:

jak widac jestes uczulony wybiorczo, i w kraju przodkow, pomimo uplywu stuleci, prawie nic sie nie zmienia...

 

 

p.s. troche sie rozczarowalem... bardzo liczylem na to, ze pierwszy pasek bede mial od Kudlatego :roll: :mrgreen:

 

p.p.s. aflinta, any way, dzieki za publiczne wyrazy sympatii :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We mnie lepsze emocje budzi to, że za dużo mniejsze pieniądze można kupić Kie Cee'd, która jest równie dobra co Corolla za "niewiadomojaką" kasę.

 

Poczekaj na Kia Koup, 2 litry turbo, 290hp

http://www.leftlanenews.com/kia-koup.html

Obrazek

Szkoda ze naped na przod.

 

Spoko, nowy Hyundai Coupe jest RWD i do wyboru silnik turbo, albo stateczne V6 :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamykajcie tego wątka, dyskusja jest fenomenalna! ... i paski się pojawiają ;)

 

Ale:

Na pytanie czym jeżdżę - odpowiadam zgodnie z prawdą, że Subaru :) Zapewniam Cię, że robi to znacznie większe wrażenie na ludziach - i to nie znających się na motoryzacji niż gdyby powiedział Toyota. ...

 

Zanotowałem dokładnie takie same reakcje i to nawet u kobiet (absolutnie bez urazy), dla których motoryzacja kończy się na astrze I lub yarisie. Wyartykułowanie tylko tego jednego

słowa S U B A R U elektryzuje ludzi i niesamowite jest obserwowanie ich reakcji.

Co widziałem mówiąc, że toyotą (bo miałem, 4 nawet) - nic, a słyszałem co najwyżej - "fajnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie czym jeżdżę - odpowiadam zgodnie z prawdą, że Subaru :) Zapewniam Cię, że robi to znacznie większe wrażenie na ludziach - i to nie znających się na motoryzacji niż gdyby powiedział Toyota.

 

:idea: to jasne!

 

w słowie subaru jest bar (czyli coś dla dorosłych)

a w słowie toyota jest toy (zabawka) lub toi-toi :mrgreen:

 

a podświadomość robi swoje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bas??? sorki ale nie kleje... :lol:

 

[ Dodano: Pon Maj 05, 2008 6:23 pm ]

:idea: to jasne!

w słowie subaru jest bar (czyli coś dla dorosłych)

a w słowie toyota jest toy (zabawka) lub toi-toi :mrgreen:

a podświadomość robi swoje :wink:

 

Ok., kupuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

mi wystarczy wiedziec, ze seryjna Celica ST205 z odleglego 1996 roku przyspiesza tak samo jak seryjne STI z 2006 roku :lol:

 

http://www.rallycars.com/Cars/Toyota_GT ... ST205.html

 

Hmmm. W/g powyższego niewiele gorzej od ...... Forestera 2.5XT 06 :wink:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bas??? sorki ale nie kleje...

 

 

a to z takiego malo smiesznego filmiku na jutjubie* - zwroc uwage na sama koncoweczke ;)http://youtube.com/watch?v=9tqlzDVeEFY&feature=related

 

 

*bez zwiazku z tamtejszym kontekstem

 

 

Ale powracajac do sedna sprawy, to tak jest byc moze i w Polsce, ale tutaj w UK ..... niebardzo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...