Jump to content

Chłodnica oleju do GT

ALEX

Recommended Posts

Idzie lato, niektórzy Forumowicze postraszyli mnie w wątkach dotyczących silnika 2.5, więc postanowiłem poszukać chłodnicy oleju (już kiedyś zamówilem, ale nie doszła :wink: ) Jeden z Forumowiczów wrzucił link'a do strony. Ceny naprawdę niewygórowane (jak napisał Przemeq - pasztetowe :wink: :mrgreen:

http://re5pect.pl/index.php?cat_id=111

w którym mozna znaleźć szeroką gamę chłodnic oleju.

Czy ktoś z GTkowców montował jedną z nich? Nie wiem, którą wybrać. Co polecacie?

W ktorym miejscu macie zainstalowane chłodnice? - moje auto ma klimatyzację.

Czekam na rady.

Idzie lato, niektórzy Forumowicze postraszyli mnie w wątkach dotyczących silnika 2.5, więc postanowiłem poszukać chłodnicy oleju (już kiedyś zamówilem, ale nie doszła :wink: ) Jeden z Forumowiczów wrzucił link'a do strony. Ceny naprawdę niewygórowane (jak napisał Przemeq - pasztetowe :wink: :mrgreen:

Czy ktoś z GTkowców montował jedną z nich? Nie wiem, którą wybrać. Co polecacie?

Czekam na rady.

mati ma Mocal'a, jego pytaj. Sam jestem ciekaw, ktora, tzn jaka duza zalozyl.

ATB

ALEX - ja mam zalozona chlodnice oleju. ale nie mam klimy i to co polecam to bierz taka z przewodami w stalowym oplocie

generalnie u mnie temp oleju nie dociera do 90 st ;) praktycznie caly czas 85-87 st - dzieki temu na seryjnej pompie oleju - cisnienie nie spada ponizej 3 bar

generalnie u mnie temp oleju nie dociera do 90 st praktycznie caly czas 85-87 st - dzieki temu na seryjnej pompie oleju

Nie jaraj się, bo ja mam 2.5 STI bez chłodnicy i też mam takie wyniki. Boję sie lata :roll:

[ Dodano: Nie Kwi 06, 2008 10:43 pm ]

Ciekawe jest to, że z reguły mam 10 stopni mniej niż np. Carfit jadący tym samym tempem w STI 2.5 z chłodnicą :shock:

Dlaczego? Owszem auto jest lżejsze, ale taka różnica temperatury?

generalnie u mnie temp oleju nie dociera do 90 st praktycznie caly czas 85-87 st - dzieki temu na seryjnej pompie oleju

Nie jaraj się, bo ja mam 2.5 STI bez chłodnicy i też mam takie wyniki. Boję sie lata :roll:

[ Dodano: Nie Kwi 06, 2008 10:43 pm ]

Ciekawe jest to, że z reguły mam 10 stopni mniej niż np. Carfit jadący tym samym tempem w STI 2.5 z chłodnicą :shock:

Dlaczego? Owszem auto jest lżejsze, ale taka różnica temperatury?

zmien zegar :mrgreen:

a na serio gdzie masz umieszczony czujnik temp :?:

a na serio gdzie masz umieszczony czujnik temp

Tam gdzie Carfit. Mam Greddy...i co? :mrgreen:

moze zegar szwankuje - napisz gdzie masz umieszczony czujnik

ja mam wkrecony w brok w magistrali olejowej - w sumie najcieplejsze miejsce

Chciałbym zapytac : jaka powinna byc temp. oleju silnika :?: do jakiej temperatury dobry olej silnikowy nie traci swoich właściwości :?: czy komus udało sie "przegrzac" olej :?: i czy w związku z powyzszym ma sens zakładanie chłodnicy oleju , nawet jak ktos od czasu do czasu uczestniczy w "upalaniu" :?: (zakładam , że układ chłodzenia działa prawidłowo)

AK

ps.pamiętam że próby z chłodniczka oleju w pewnym aucie A-grupowym skończyły sie na jej zasłonieciu w trakcie rajdu bo temp. oleju była zbyt niska :!:

Jeżeli jest sens montować do GTka to czy jest sens do wolnego ssaka? i przy okazji wskaźniki temperatury i ciśnienia oleju ???

Czy w ogóle w takich autach nie ma opcji zagotowania oleju?

Jeżeli jest sens montować do GTka to czy jest sens do wolnego ssaka? i przy okazji wskaźniki temperatury i ciśnienia oleju ???

Czy w ogóle w takich autach nie ma opcji zagotowania oleju?

Tak jak powiedział A.Koper bez określenia pożądanych parametrów minimalnych i maksymalnych rozmowa jest trudna.

Nie sądzę,żeby w wwolnym ssaku trzeba było montować.Owszem jak go pociśniemy to temperatura wzrośnie ale nie tak aby ingerowac w to mechanicznie.

Nie sądzę,żeby w wwolnym ssaku trzeba było montować.Owszem jak go pociśniemy to temperatura wzrośnie ale nie tak aby ingerowac w to mechanicznie.

Po przegonieniu z Gliwic do Łodzi (160 constans) wygotowałem litr oleju. I jak tu jeździć ?

Spokojnie możesz kupić troche mniejszą chłodnicę, bo ta która ja mam jest za duża.

A możesz napisać, która z podanego wczesniej linku to Twoja?

Po przegonieniu z Gliwic do Łodzi (160 constans) wygotowałem litr oleju. I jak tu jeździć

To nawet w McDonalds nie mają takiego zużycia ( przy frytkach ) :razz: :mrgreen:

AK

ps. no to co z tymi temp. pracy oleju silnikowego :?: , ja myślałwm , że 110 - 130....jest OK :roll:..ale może coś pomyliłem... :shock:

ps. no to co z tymi temp. pracy oleju silnikowego , ja myślałwm , że 120 - 160....jest OK

Andrzej! Rób sobie jaja dalej :!: :mrgreen:

Ja też nie do końca wierzę w cudowne działanie chłodnicy, ale dla świętego spokoju wole ją zamontować. Koszt niewielki, a samopoczucie zdecydowanie lepsze :wink: :mrgreen:

Moja jest chyba 19-sto rzędowa, ma ok. 15cm wysokości.

Dzięki. Na magazynie mają jedynie 13tkę z Mocala. Na większe trzeba czekać ok. 2 tygodni.

ALEX,

A od spodu auta zasłonięte są tak samo? Chodzi mi o jakieś płyty itp.

Czekam na rady.

Zaciekawiły mnie te wodne chłodnice oleju - ktoś coś wie na ten temat?