Jump to content

Jak zabezpieczyć samochód na długi postój

herrkam

Recommended Posts

Legac nie będzie ujeżdżany ..będzie miał zadanie tylko być klasykiem :wink: (jeżeli go nie sprzedam).

Jak zabezpieczyć i przygotować zwłaszcza silnik do długich postojów bez odpalania ??

ktoś wie?

hogi, ale on pyta jak zabezpieczyć to chyba nie zamierza sprzedawać :roll: Ale 3 razy do roku to rzeczywiście trochę bez sensu. No ale jak pyta to cos mu powymyślamy :wink: Ja proponuję postawić auto na kobyłkach żeby koła wisiały w powietrzu, dobrze nawoskować i wysuszyć karoserię, pouchylać okna (jak stoi w garażu), założyć gumowy lub foliowy worek na końcówkę wydechu i spiąć gumką lub sznurkiem żeby wilgoć nie właziła do układu wydechowego (tak robią motocykliści), odpiąć aku oczywiście - to tyle tak jednym tchem. Może ktoś coś jeszcze dorzuci?

Legac nie będzie ujeżdżany ..będzie miał zadanie tylko być klasykiem :wink: (jeżeli go nie sprzedam).

Jak zabezpieczyć i przygotować zwłaszcza silnik do długich postojów bez odpalania ??

ktoś wie?

daj go mi to go bede czesciej odpalal :twisted:

nie mow ze nie bedziesz mial czasu raz na tydzien lub dwa zeby z nim 10 minut pobyc :mrgreen:

pamiętaj że jest mysza i sti03 :twisted: poza tym teraz trzeba zarabiać .... :razz: i nie ma kiedy pojeździć "rekreacyjnie"

Adamus dasz 14 dam samochód :twisted:

U mnie stoi Legaś pod domem. Odpięte aku + ciśnienie zwiększone do 46 PSI... Nie wiem jak to się ma na bary ale w OBK którym jeżdżę mam 30 PSI na przodach (2 bary)

Odpięty akumulator...hmmm...

Miałem taki problem z 8 letnią Megane: Chcę ją przechować-odstawić na kilka miesięcy, do czasu aż zaczną jeździć moje Dzieci... Miałem taki kłopot: zwariował komputer, który przez jakis czas nie dostawał prądu (przez rozładowanie akumulatora). Podobno to olbrzymi problem we wszystkich "francuzach" - ale może w Subaru tak się nie dzieje? Wiem też, że nawet gdy opony stoją na stojaku powinno je się co jakiś czas obracać.

Pomyśl też o zapiekających się elementach układu hamulcowego, wytrącaniu osadu z oleju, zbierającej się wilgoci w wielu miejscach, jak już ktoś wyżej wspominał, itd...

Chyba najlepszym i najtańszym sposobem jest jednak uruchamianie i pojeżdżenie takim autkiem co jakiś czas (mi mówiono, że min co 2 tyg, a w zimie co tydzień - ale chodziło o "francuza" :wink: )...

Subaru mocne som. :) Znam takie jedno co stało rok pod leszczyną, a potem odpaliło za pierwszym razem i do dzisiaj jest najlepszym wolnym ssakiem :)

Wydaje mi się, że jak antyk będzie stał w jakimś garażu to nic mu będzie.

A nie lepiej ususzyc calkowicie? Olej, paliwo, wszystko weg?
A powietrze z wilgoci też ususzysz czy może chcesz zrobić w garażu próżnię? :lol:

Than_Junior, jak już gadamy o rzeczach nierealnych to powiem krótko: idealne warunki do długiego postoju auta to stan nieważkości i próżnia.

A w cylindrach chyba nie wszystko jest pokryte "filmem olejowym". To zdaje się może sobie też przyrdzewieć (nie bijcie, ja tylko powtarzam plotki).
Film olejowy z czasem spływa jak auto nie jeździ i wilgoć osadzająca się wewnątrz silnika tworzy ogniska korozji i wżery na powierzchni tłoków, pierścieni, krzywek wałków rozrządu, itd.

• 3 weeks later...

Czy problemy z wolnymi obrotami są zjawiskiem normalnym po odpięciu akumulatora na kilka dni celem naładowania :?:

Po jakim czasie problem z wolnymi obrotami powinien zniknąć :?: