Skocz do zawartości

Akumulatory w subaru


FAZA666

Rekomendowane odpowiedzi

Wspolczuje waszym silnikom :shock: Mi zalecono wymiane oleju na "zimowy" Motul 300v 5W40 Power

A ja mam 10W60.

 

Do jakiej najniższej temperatury polecają Twój i mój olej? :wink:

 

[ Dodano: Czw Sty 08, 2009 11:29 pm ]

A teraz pytanie czy on nadal bedzie nadawal sie do upalania na wiosne, bo dopiero co byl zmieniany...

Będzie się nadawał. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Panowie jaki akumulator do forestera 2.0 2001 r. ? obecnie jest jakiś panasonic ale za "chiny" nie moge odczytać jakie muszą być parametry tak żeby nie był za mały ani za duży

 

60Ah prawy plus, jeśli chcesz Panasonica to taki symbol PAN55D23L-BM lub Varta B560410054

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał to samo, na Syberii nie mieszkamy, dieslem nie jeździsz.

Bierz taki jaki jest zalecany.

Mój ostatnio ledwie zipnął a w zimie przy -15 odpalał.

Zaglądam a tam suche cele, dolałem wody dest., podładowałem i śmiga jak złoto. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

2 maja akumulator odmówił posłuszeństwa i to na dodatek w trasie daleko od domu.

Dojechałem do Gdańska bez gaszenia silnika, przeczyściłem klemy podłaczyłem pod prostownik lecz bez rezultatów. Nie przyjmował pradu. Zapakowałem się w zony auto i pojechałem na poszukiwania odpowiedniego - Norauto, Auchan, OBI bo tylko to było w sobote wieczorem otwarte. Niestety w żadnym z tych miejsc nie było odpowiedniego czyli tak na prawdę akumulatowa o prostych sciankach - bez stopki na dole.

Myśle ok, w niedzielę 3 maja jakoś obejde się bez auta a w poniedziałek rano ASO Zdanowicz i po kłopocie - NIC BARDZIEJ MYLNEGO

Dziś rano przez tel. spytano mnie o nr VIN poczym dowiedziałem się że nie mają akumulatora do mojego auta i niestety czas oczekiwania około tygodnia!!!!!!!!!!!!!!! :shock:

Droga Dyrekcjo! Jak mam pałac sympatią do ASO skoro na zwykły akumulator każą mi czekać tydzień czasu??????????????

Jadę zaraz na poszukiwania i pewny jestem że w pierwszej lepszej hurtowni kupie markowy dobry akumulator bo tydzień bez auta z takiego powodu to lekka przesada... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mój seryjny miał zdeczko inne wymiary 55Ah 230 x 170 x 200 i nie miał stopki. W Marketach wszystkie ze stopka były większe w podstawie ale w hurtowni dostałem dzisiaj ze stopką w odpowiednim wymiarze zapłaciłem 260 zło brutto (ASO 360 netto)

Sprawdzili przy okazji ładowanie, obciażenie itp.

No ale przemyślałem sprawę ASO i doszedłem do wniosku że sama firma chyba stawia tylko i wyłącznie na obsługe gwarancyjną a innych delikatnie spycha na pobocze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia dlaczego akumulator umarł po 4 latach ? Wiosną wymieniłem w imprezie akumulator 64 Ah i miał osiem lat . Miałem na niego rachunek z 2001r .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz my tu nad morzem mamy zawsze zimno i mrozi moze częsciej niz w pozostałej czesci kraju.

Poprzednio miałem Corolle i 4,5 roku i tez rano nie dawał rady

W tym przypadku gdzieś do jakiegoś zwarcia chyba doszło bo napięcie w hurtowni 2,4V i nie przyjmował ładowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz my tu nad morzem mamy zawsze zimno i mrozi moze częsciej niz w pozostałej czesci kraju.

Poprzednio miałem Corolle i 4,5 roku i tez rano nie dawał rady

W tym przypadku gdzieś do jakiegoś zwarcia chyba doszło bo napięcie w hurtowni 2,4V i nie przyjmował ładowania

Zawsze myślałem , że nad morzem mrozy są łagodniejsze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ty gdy na południu polski drzewa zakwitaja ja przed domem rano szyby skrobię. W całej polsce juz zielono a tu listki się pojawiaja. Zimą kumple w centralnej na letnich oponacj a ja mam zaspy pod oknami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o wiek akumulatora a o częstotliwość używania tj odpalania auta,z tej racji taksówkarze mają ponoć ograniczoną gwarancję na akumulator.Tak mi kiedyś tłumaczył sprzedawca

Ale ja jeżdziłem codziennie i wytrzymał 7,5 roku . Faktem jest , że na trasie do pracy i z powrotem 2x70 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ty gdy na południu polski drzewa zakwitaja ja przed domem rano szyby skrobię. W całej polsce juz zielono a tu listki się pojawiaja. Zimą kumple w centralnej na letnich oponacj a ja mam zaspy pod oknami

 

FIREK, to prawda, ale takich mrozów jak w Polsce centralnej, czy na południu, to u nas nie ma :wink: .

 

 

Ja miałam w Megance prawie co dwa lata wymieniany akumulator, ale miałam złodzieja prądu :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o wiek akumulatora a o częstotliwość używania tj odpalania auta,z tej racji taksówkarze mają ponoć ograniczoną gwarancję na akumulator.Tak mi kiedyś tłumaczył sprzedawca

Ale ja jeżdziłem codziennie i wytrzymał 7,5 roku . Faktem jest , że na trasie do pracy i z powrotem 2x70 km.

Więc odpalałeś 2,3 razy dziennie,ciekawe gdybyś robił to 20,30 razy jednego dnia.Pewnie chodzi o to choć ekspertem nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie zależy równiez od obciążenia, nawigacja, xenony, głosna muza, autolaarmy, muza na postoju itp.

rozruchy to tez obciążenie i pewnie jak się odpala i jedzie do pracy 5 km to nie ma szansy na doładowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...