Jump to content
FAZA666

Akumulatory w subaru

Recommended Posts

Dzięki mz56

Start stop zawsze wyłączam i tak, Myślisz że jest jakieś ryzyko użycia zwykłego akumulatora?

Tak jak napisałem. Na sobie bym wypróbował. Komuś doradzać potencjalną utratę pieniędzy i czasu... Powstrzymam się. Pozdrawiam.

Tak, tyle że ja zawsze wyłączam start stop bo mnie denerwuje ;)

Myślę że wypróbuje normalny akumulator.

W dniu 24.10.2018 o 11:37, JJacek napisał:

z lwym plusem i wystającymi klemami?

A czemu się uparłeś na lewy plus? Kup z prawym plusem, przekręć aku w lewo o 180 stopni i już masz z lewym plusem

Aby długość kabelków wydała. Rzadko kiedy udaje się odwrócić akumulator. Mówię oczywiście o montowanym seryjnie pod maską.

9 godzin temu, yaroz napisał:

Kup z prawym plusem, przekręć aku w lewo o 180 stopni i już masz z lewym plusem

W OBK kable nie sięgają. 

10 godzin temu, yaroz napisał:

A czemu się uparłeś na lewy plus? Kup z prawym plusem, przekręć aku w lewo o 180 stopni i już masz z lewym plusem

A potem zdziwienie, że samochód się zapalił... :D

Jak naciągniesz kabelki nad akumulatorem, to jest ryzyko, że będzie o nie ocierało wygłuszenie maski. Po pewnym czasie w niesprzyjających okolicznościach może dojść do pożaru...

Różnice w cenach akumulatorów nie są warte takich zabaw.

Posted (edited)

Mam kabel plus po lewej stronie i spokojnie jak obrócę tą Varte z prawym plusem to nic nie będzie obcierać o maskę  i kable nie będą naciągnięte, prędzej mi szpilka mocowania zrobi dziurę w masce niż bolce akumulatora zetkną się z wygłuszeniem. Wystarczy miara i parę pomiarów i można dobrać akumulator.

Też czeka mnie wymiana aku i kupię akumulator bez wystających bolców, bo są one sporo tańsze od tych z wystającymi, muszę tylko jeszcze sprawdzić czy klemy wejdą na bolce. Jak wymienię to wstawię zdjęcia.

VARTA_Blue_Dynamic_with_icons_560410054.jpeg

Edited by yaroz

Godzinę temu, TOMA52 napisał:

W OBK kable nie sięgają. 

Może, nie widziałem.

Posted (edited)

Tak jak pisałem wcześniej kupiłem akumulator Jenox gold 63Ah 600A, bez wystających bolców ponad akumulator z prawym plusem. Wymiary aku:dł.242mm x szer.170mm x wys.170mm. Bez problemu wejdzie z wysokością 190mm. Akumulator obrócony o 180stopni bo kabel + mam z lewej strony. Kable nie naciągnięte wszystko pasuje.

Mam jeszcze mod w planach, zamontowanie plastikowej podstawy akumulatora z marki dla ludu i wywalenie mocowania na szpilki i subarowej podstawy bo ruda ją zżera.

IMG_20190824_215553.jpg

IMG_20190824_215408.jpg

Edited by yaroz

Panowie poleccie prosze jakis akukulator do sti 2011 bo mi zdechł do konca i nie bardzo mam czas na szukanie calego wątku. Wstepnie wyczytałem ze Yuasa powinna byc dobrym rozwiazaniem. Tam jest jakis szczegolny wymiar tego aku do sti? Z gory dzieki i pozdro!

EDIT Ogarnięte! ;) 

Edited by FilipeK