Skocz do zawartości

Akumulatory w subaru


FAZA666

Rekomendowane odpowiedzi

Do start-stop przeznaczone są akumulatory EFB (lub AGM). Zwykły (flooded) ma 1/3 żywotności rozumianej jako ilość startów silnika:

https://www.rotronicsbms.com/battery-tips/what-you-need-to-know-about-efbs-enhanced-flooded-batteries/

Edytowane przez TOMA52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
10 godzin temu, yaroz napisał:

A czemu się uparłeś na lewy plus? Kup z prawym plusem, przekręć aku w lewo o 180 stopni i już masz z lewym plusem

A potem zdziwienie, że samochód się zapalił... :D

Jak naciągniesz kabelki nad akumulatorem, to jest ryzyko, że będzie o nie ocierało wygłuszenie maski. Po pewnym czasie w niesprzyjających okolicznościach może dojść do pożaru...

Różnice w cenach akumulatorów nie są warte takich zabaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kabel plus po lewej stronie i spokojnie jak obrócę tą Varte z prawym plusem to nic nie będzie obcierać o maskę  i kable nie będą naciągnięte, prędzej mi szpilka mocowania zrobi dziurę w masce niż bolce akumulatora zetkną się z wygłuszeniem. Wystarczy miara i parę pomiarów i można dobrać akumulator.

Też czeka mnie wymiana aku i kupię akumulator bez wystających bolców, bo są one sporo tańsze od tych z wystającymi, muszę tylko jeszcze sprawdzić czy klemy wejdą na bolce. Jak wymienię to wstawię zdjęcia.

VARTA_Blue_Dynamic_with_icons_560410054.jpeg

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak pisałem wcześniej kupiłem akumulator Jenox gold 63Ah 600A, bez wystających bolców ponad akumulator z prawym plusem. Wymiary aku:dł.242mm x szer.170mm x wys.170mm. Bez problemu wejdzie z wysokością 190mm. Akumulator obrócony o 180stopni bo kabel + mam z lewej strony. Kable nie naciągnięte wszystko pasuje.

Mam jeszcze mod w planach, zamontowanie plastikowej podstawy akumulatora z marki dla ludu i wywalenie mocowania na szpilki i subarowej podstawy bo ruda ją zżera.

IMG_20190824_215553.jpg

IMG_20190824_215408.jpg

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie poleccie prosze jakis akukulator do sti 2011 bo mi zdechł do konca i nie bardzo mam czas na szukanie calego wątku. Wstepnie wyczytałem ze Yuasa powinna byc dobrym rozwiazaniem. Tam jest jakis szczegolny wymiar tego aku do sti? Z gory dzieki i pozdro!

 

 

EDIT Ogarnięte! ;) 

Edytowane przez FilipeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Panowie szukam na forum problemu z akumulatorem. Posiadam Forestera XT 2017r.  od 3 tyd. i mam cały czas problem z akumulatorem. Samochód nie jeździ codziennie. Auto używane 2 - 3 razu w tygodniu obecnie.  Z tego co udało mi się wyczytać to prawdopodobnie to wina ISR. Akumulator Panasonic 48 Ah auto po postoju jeden dzień nie zapala. Zmieniłem akumulator na nowy Varta 60Ah poprawa niewielka. Auto na 3 dzień nie zapala akumulator rozładowany całkowicie.
. Dzwoniłem do Keratronika i ponoć znają problem. Mają to sprawdzić i dać mi znać. Po 5 dnia jeszcze nikt nie dzwonił. Czy to jest możliwe ze system ISR aż tak potrafi rozładować akumulator. Miał ktoś problem z akumulatorem po tak krótkim czasie postoju.
Poprzedni właściciel powiedział że on ani razu nie miał problemu z akumulatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Temat akumulatora był omawiany na tym forum już x razy . Oryginalne aku Panasonica są zwyczajnie kiepskie . Jak jeździsz dużo to jeszcze nad tym zapanujesz. Jak mało to klapa. Ja wytrzymałem 2 lata. Wtedy straciłem cierpliwość i zamontowałem zwykłą Vartę blue dynamic . Trochę mocniejszą niż oryginał i zapomniałem o temacie akumulatora kolejne 2,5 roku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jacocz napisał:


Temat akumulatora był omawiany na tym forum już x razy . Oryginalne aku Panasonica są zwyczajnie kiepskie . Jak jeździsz dużo to jeszcze nad tym zapanujesz. Jak mało to klapa. Ja wytrzymałem 2 lata. Wtedy straciłem cierpliwość i zamontowałem zwykłą Vartę blue dynamic . Trochę mocniejszą niż oryginał i zapomniałem o temacie akumulatora kolejne 2,5 roku 

Ja też zamontowałem nowy akumulator 61Ah Varte Silver i nic to nie dało. Auto po 3 dniach postoju nie zapala. Dla mnie jest to niemożliwe i nie realne żeby tak się działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lukikosa napisał:

Ja też zamontowałem nowy akumulator 61Ah Varte Silver i nic to nie dało. Auto po 3 dniach postoju nie zapala. Dla mnie jest to niemożliwe i nie realne żeby tak się działo.

Coś nie tak . U mnie jest kiepski zasięg i ISR ciągle szukał sieci ale rozładowywał aku po 7-8 dniach stania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...