Skocz do zawartości
FAZA666

Akumulatory w subaru

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.05.2018 o 18:24, Guliwer napisał:

pewnie masz blisko do serwisu?

40 km.

Lepiej było pojechać samemu, niż czekać na zmiłowanie odpowiednich służb.

A w serwisie już czekali na mnie, bo odbyliśmy wcześniej kilka rozmów telefonicznych, m.in. z groźbą Żony, że odda samochód zgodnie z prawami konsumenta. Nie wiem, czy potraktowano to poważnie, jednakowoż natychmiast po moim przybyciu zajęto się samochodem, a mi zapodano kawę i ciasteczko.

22 godziny temu, owad napisał:

w aso zapewne usłyszysz że pewnie zostawiłeś coś włączonego

Poddano badaniom autko i akumulator. Spoczynkowy pobór prądu przez samochód okazał się być nawet mniejszy od standardowego, a akumulator "nie wykazał oznak awarii". Jednak wymieniono akumulator w ramach gwarancji. Powiedziano, że w skali tego ASO awarie nowych akumulatorów są jednostkowymi przypadkami.

W trakcie picia tejże kawy i odbierania kolejnych telefonów od Keratronika doszedłem do wniosku, że w ciągu kilkumiesięcznej w sumie podróży samochodu z fabryki do końcowego odbiorcy w Europie następuje być może selekcja naturalna akumulatorów. Akumulator w pełni sprawny i bez wad fabrycznych przeżyje ten czas powolnego rozładowywania, może nawet do zera, krótkie uruchomienia w celu wjazdu i zjazdu na lawety itp. Akumulator, w którym coś jest nie tak, po prostu tego nie przeżyje i nawet po naładowaniu w ASO już się podniesie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to git że ci wymienili. Ja kilka razy woziłem na lawecie do aso, twierdzili że jest ok, aż w końcu sam kupiłem nowy i o dziwo się nie rozładowuje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, owad napisał:

No to git że ci wymienili. Ja kilka razy woziłem na lawecie do aso, twierdzili że jest ok, aż w końcu sam kupiłem nowy i o dziwo się nie rozładowuje :)

Cud Panie, cud! :)

To się nazywa optymalizacja kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

W tym wypadku działalności ASO...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi