Skocz do zawartości

Akumulatory w subaru


FAZA666

Rekomendowane odpowiedzi

A tak na prosty chłopski rozum to przy uruchomionym silniku zobacz/posłuchaj czy nie "gotuje" akumulatora. Jeśli ostro bulgocze może być tak, że alternator przeładowuje. A może po prostu aku jest zbyt małej pojemności :idea: Tak czy inaczej osłuchaj go wtedy wykluczysz problem z przeładowaniem 8) A najlepiej miernik między klemę za zacisk na aku i sprawdzasz:

Napięcie na akumulatorze podczas pracy silnika od 13.8V do 14.4V,

przy wyłączonym silniku i bez dodatkowego obciążenia - nie mniej niż 12V 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na prosty chłopski rozum to przy uruchomionym silniku zobacz/posłuchaj czy nie "gotuje" akumulatora. Jeśli ostro bulgocze może być tak, że alternator przeładowuje. A może po prostu aku jest zbyt małej pojemności :idea: Tak czy inaczej osłuchaj go wtedy wykluczysz problem z przeładowaniem 8) A najlepiej miernik między klemę za zacisk na aku i sprawdzasz:

Napięcie na akumulatorze podczas pracy silnika od 13.8V do 14.4V,

przy wyłączonym silniku i bez dodatkowego obciążenia - nie mniej niż 12V 8)

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, chcesz podłączyć woltomierz szeregowo? i do tego odpalić auto? Napięcie ładowania mierzy się podłączając woltomierz równolegle do akumulatora!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej miernik między klemę za zacisk na aku i sprawdzasz:

 

Też tak zrozumiałem :?

VoytasL, a może te korki jakieś felerne i kwas je nadwyrężył?.Zmierz napięcie przy włączonym silniku ale bez odpinania klem.I chyba nowy aku po sprawdzeniu ładowania ,bo korków pewnie nie dostaniesz......

Co to za aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korki nie są zatkane, sprawdzone igłą :) Nie wiem co to za aku, nie sprawdzałem, a z takim kupiłem samochód i jeszcze nie zmieniałem. Pewnie lada moment zmienię, bo korki faktycznie się już nie bardzo nadają... Woda jest, muszę jeszcze sprawdzić ładowanie, ale to pewnie dopiero w tygodniu jakoś, bo wcześniej nie będę miał czasu pożyczyć miernika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na prosty chłopski rozum to przy uruchomionym silniku zobacz/posłuchaj czy nie "gotuje" akumulatora. Jeśli ostro bulgocze może być tak, że alternator przeładowuje. A może po prostu aku jest zbyt małej pojemności :idea: Tak czy inaczej osłuchaj go wtedy wykluczysz problem z przeładowaniem 8) A najlepiej miernik między klemę za zacisk na aku i sprawdzasz:

Napięcie na akumulatorze podczas pracy silnika od 13.8V do 14.4V,

przy wyłączonym silniku i bez dodatkowego obciążenia - nie mniej niż 12V 8)

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, chcesz podłączyć woltomierz szeregowo? i do tego odpalić auto? Napięcie ładowania mierzy się podłączając woltomierz równolegle do akumulatora!

 

Może wyraziłem się dość nieprecyzyjnie (między klemę a zacisk to znaczy w najlepszym punkcie styku)

Jeszcze bardziej na chłopski rozum : kabel voltomierza - do klemy aku ujemnej, kabel voltomierza + do klemy aku dodatniej 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bezobsługowy nie wymaga uzupełniania wody? :roll:

Nie :wink:

 

Akurat. :idea:

 

 

 

Często producenci używają określenia „bezobsługowe” dla akumulatorów, które nie zawsze spełniają wszystkie z powyższych cech. Takim przykładem jest Centra FUTURA, która według powszechnie obowiązującej normy EN jest akumulatorem bezobsługowym, gdyż przy sprawnie działającym alternatorze nie wymaga dolewania wody destylowanej. Podważając wieczka można go jednak otworzyć i ewentualnie dolać wodę destylowaną, w wypadku gdy poziom znajdującego się wewnątrz elektrolitu znacznie się obniży – na przykład na skutek rozładowania naszego akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ładowanie tak jak koledzy już opisali, chyba że podczas jazdy, albo na postoju z akumulatora czujesz siarkowodór (zapach zgnilych jaj) wówczas już wiesz ze przeladowuje i kanały odpowietrzajace moga nie wystarczac, w takim przypadku wymieniasz regulator napięcia w alternatorze.

 

Wiekszosc akumulatorów spełnia normy bezobslugowosci, ale lepsze sa te ktore nie dają użytkownikowi dostępu do elektrolitu-korki zamontowane na stałe.

 

Wody proponuje dolewac PO naladowaniu akumulatora, by uniknąć wyrzucenia nadmiaru elektrolitu przez odpowietrzniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj aku w dupowozie wytrzymał 7 lat od nowosci. Moze auto nie jezdziło duzo ale lata sie liczą.

Już wszystko wiem - ładowanie w porządku, akumulator wyrzucony. Ładowanie sprawdzane na starym i nowym akumulatorze - wszystko ok.

 

No to zycze juz bezawaryjnej jazdy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem aku Varty. Kolor kropki jest czerwony (wg. instrukcji II kwartal 2009), ale w sklepie zapewniaja mnie, ze kolory sie co jakis czas powtarzaja (ponoc ktorys kwartal 2012 jest rowniez czerwony). Wiecie w jaki inny sposob zweryfikowac jego date produkcji? Wybite mam nastepujace kody:

C2C204231

1634

883184

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji ekonomicznych (mój akku 60Ah padł był, a budżet tego na ten moment nie przewidział :/) zastanawia mnie następująca kwestia:

 

Mam akumulator Moll'a (ponoć to jedna z lepszych firm według testów) po Justy'nce - w dobrym stanie, ładnie się ładuje. Jedyny problem to pojemność - 44Ah. Czy to ma szansę sezon zimowy w Imprezie 2.0 przejeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jak rozkodowac date produkcji akumulatora Varta? Wybite mam nastepujace kody:

C2C204231

1634

883184

Sorry, ze tak cisne, ale mam juz aku w domu i pare dni na ewentualny zwrot towaru.. :?

 

Znalazłem dla Ciebie (poguglałem) tyle:

 

1. Varta oznacza kwartał produkcji kropką kolorową.

2. I.2011 - zielony

II.2011 - czerwony

III.2011 - fioletowy

IV. 2011 - biały

3. Kolory cyklicznie się powtarzają.

 

Proponuję po prostu zadzwonić do Varty i zapytać o aktualne kolory kropek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jak rozkodowac date produkcji akumulatora Varta? Wybite mam nastepujace kody:

C2C204231

1634

883184

Sorry, ze tak cisne, ale mam juz aku w domu i pare dni na ewentualny zwrot towaru.. :?

 

Znalazłem dla Ciebie (poguglałem) tyle:

 

1. Varta oznacza kwartał produkcji kropką kolorową.

2. I.2011 - zielony

II.2011 - czerwony

III.2011 - fioletowy

IV. 2011 - biały

3. Kolory cyklicznie się powtarzają.

 

Proponuję po prostu zadzwonić do Varty i zapytać o aktualne kolory kropek...

 

To wszystko wiem. Sek w tym, ze czerwona kropka (taka mam) powtarza sie w 2009, 2011 i ponoc (tak uwaza sprzedawca, ale nie moge tego znalezc w internecie) w 2012.

Sprzedawca zarecza mnie, ze jedna cyfra z kodu ktory podalem u gory oznacza rok. Nie chce jednak nikomu sugerowac. Chce zweryfikowac czy sprzedawca nie robi mnie w przyslowiowe bambuko.

Do Varty dzwonilem dzisiaj pol dnia - niestety nie odbieraja. Nie sadze, zeby przez caly weekend odebrali. Dlatego licze na Wasza pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...