Skocz do zawartości

koszty utrzymania....WRX a STI


subar_u

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich.zastanawial sie nad zmiana mojego legasia na impreze.(okolo2003-2005) jestem ciekaw jak to jest z kosztami eksploatacji WRX a STI.moge prosic doswiadczonych kolegow o porady i koszty... . ktory byscie polecili czy duzo drozszy i bardziej awaryjny jest STI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ktory byscie polecili czy duzo drozszy i bardziej awaryjny jest STI?

 

Wszystko zależy od sposobu wykorzystywania wozu. Przy podobnym wykorzystaniu, STI będzie palil nie 14l/100km a 17l/100km; będą też droższe klocki, tarcze, amortyzatory, opony. Powiedziałbym, że różnica w kosztach jest wprost proporcjonalna do różnicy w mocy. A awaryjność? Identyczna. No chyba, że z WRX-em chcemy jeździć, jak WRC-em - takie eksperymenty dłużej wytrzyma STI :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykladowe wydatki - kupno 18 maja 2007 - do dzis:

 

przebieg: 12959km

 

koszt paliwa: 6 950 PLN

 

serwis: 2 990 PLN

w tym:

- 2x wymiana oleju, filtrow itp

- filtr paliwa

- olej w skrzyni i w dyfrze

- zarowka :D

- wycieraczki

- komplet amortyzatorow KYB GR2 (Excel)- 970PLN (z przesylka), wymiana ok 700 PLN

- laczniki stabilizatora, tyl 280PLN ( w sumie niepotrzebnie, ale jak juz byly :) )

 

pozostale: 8000 PLN ( w tym: ubezpieczenie 1600 EUR plus podatek drogowy 540 EUR, kurs EUR z zeszlego roku)

 

lacznie 18 000 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRX pali wiecej niz STI??? :shock:

STI pali mniej niz GTek MY95, na przykladzie mojego i kolegi MY02 (z tym ze po zalozeniu turbobacka spalanie mu odczuwalnie wzroslo/osiagi tez) STI to calkiem oszczedne auto jesli sie upala caly czas ( z tym ze po zalozeniu turbobacka spalanie odczuwalnie wzroslo/osiagi tez)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komplet amortyzatorow KYB GR2 (Excel)- 970PLN (z przesylka), wymiana ok 700 PLN

Gdzieś Ty te amory wymieniał? :shock: Toż w ASO byłoby taniej. Generalnie w warsztatach specjalizujących się w amortyzatorach wymiana zazwyczaj jest gratis (o ile u nich kupowane), ewentualnie jak ze swoimi przyjedziesz to wezmą jakieś 40-70zł/szt. Chyba, że wliczasz w to koszty późniejszego ustawiania geometrii, ale to tez przecież nie jest drogie, ca. 100-150zł.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktory model jest lepszy do codziennej jazdy ...? do pracy na zakupy i takie tam..?

 

Trudno ocenić. STI daje większa frajdę z jazdy (wcześniej wspomniana lepsza skrzynia, hamulce, zawias no i moc oczywiście), natomiast WRX jest ekonomiczniejszy. Wybór należy do Ciebie... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam WRX'a od trzech lat. Średnio robię 20k rocznie :neutral: . Mając STI koszty za same paliwo były by dużo większe... Ale i tak prowadzenie na śniegu ma najlepsze z aut jakie do tej pory miałem a i na suchej drodze większość samochodów nie ma szans :twisted: .

 

Moje zdanie jest takie:

Jak chcesz na weekend'y wyskakiwać na tor albo\i chodzić na kursy jazdy sportowej kup STI

Jak nie kup WRX'a. Będziesz miał autko o nieprzeciętnej trakcji i przyspieszeniu a to wszystko zapakowane w legendę o nazwie IMPREZA (wiekszość ludzi i tak nie "widzi" różnicy między WRX a STI... Impreza to Impreza poprostu :razz: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO, pytanie o koszty utrzymania, części czy paliwa to raczej dowód na to, że na takie auto kogoś po prostu nie stać.

Może to okrutne, ale oszczędzanie na Imprezie psuje całą zabawę. :evil:

Lepiej kupić sobie assholdera w klekocie, sczipować i będzie ekonomicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rauf to pytanie jest z czystej ciekawosci a nie po to zebym wiedzial jak mocno mam zylowac na wszystkim zeby tylko miec impreze....jak by mnie nie bylo stac to bym sie interesowal jakiego malucha kupic...

a swoja droga to Ty pewnie jestes taki dziany ze mozesz walic kasa na prawo i lewo skoro tak cwaniakujesz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO, pytanie o koszty utrzymania, części czy paliwa to raczej dowód na to, że na takie auto kogoś po prostu nie stać.

Ciezko sie z Toba zgodzic - brzmi to jak zdanie z Cafe Allegro kogos, kto ma jakies kompleksy i na podobne pytanie, tak wlasnie odpowie.

 

subar_u, utrzymanie STi jest duzo drozsze - bierz STi! :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO, pytanie o koszty utrzymania, części czy paliwa to raczej dowód na to, że na takie auto kogoś po prostu nie stać.

Może to okrutne, ale oszczędzanie na Imprezie psuje całą zabawę. :evil:

Lepiej kupić sobie assholdera w klekocie, sczipować i będzie ekonomicznie.

 

Chyba się zalogowałem na forum BMW :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...