Skocz do zawartości

Delikatny odgłos "gotującej się wody"


wil3

Rekomendowane odpowiedzi

Co to może być? Dobiegało z okolic tylnego prawego kola, nieważne, czy auto się toczy, czy stoi. Po "obsłuchaniu" auta na podnosniku (poltora metra, wygodnie wlazlem pod auto) zrodlo odglosu sprecyzowane na okolice baku - pompa paliwa? To taki odglos hm.. szszsKzszszKKszszszK - jakby odrobine wody rozlac na goracej plytce, ktora bylaby zamknieta w jakims pojemniku - bardzo ciezko mi to opisac (mechanik, ktory z wielkim marginesem bledu wskazal na mozliwosc konczacej sie pompy tez nie mogl skumac, o co mi biega, dopuki sam nie uslyszal i stwierdzil, ze moj opis dzwieku byl poprawny).

 

Slychac nie zawsze, raczej czesciej, jak sie auto rozgrzeje, chociaz nie ma reguly i czasem kilkaset metrow po ruszeniu lub nawet od razu. Rowniez w kabinie dosc wyraznie, w sumie nawet lepiej niz na zewnatrz, bo auto jest wytlumione i wyrazniej mozna ten odglos uslyszec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót paliwa? :roll:

 

No raczej odpada, bo jakby tak czesto mi paliwo wracalo, to bym wyciagal z baku, zamiast wlewac ;) Jak zacznie, nazwijmy to "skwierczec", to slychac to .. i slychac .. i slychac .. bylby pelny bak spowrotem ;) Troche poszperalem po forum i chyba powinienem dodac, ze nie ma znaczenia, czy na pelnym baku, czy w polowie, czy na rezerwie.

 

Grzesiek_67, a długo już tak z tym dźwiękiem jeździsz? W sensie - kiedy go zauważyłeś?

 

Bede w przyszlym tyg. w Katowicach i sie zastanawiam, czy sie do Mikołowa nie pofatygować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót paliwa? :roll:

 

No raczej odpada, bo jakby tak czesto mi paliwo wracalo, to bym wyciagal z baku, zamiast wlewac ;)

 

A myślisz że wszystko co pompa wyssie to idzie do spalenia?

Walbro hi-press ma wydajność 255 l/h, seria chyba 160 l/h.

Pomyśl jakie by było wtedy spalanie... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczur75,

no u mnie właśnie Walbro pracuje :mrgreen:

wil3, nie mam pojęcia, jak długo, nie przeszkadza mi to kompletnie a myślę, że i autu również. Zresztą, coraz mocniej wątpię czy o tym samym mówimy. Mój dzwięk to takie :pssyk, pssyk :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...