Skocz do zawartości

[OBK MY01] Podłączanie komputera


wil3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pytanie pierwsze: czy po podłączeniu komputera (laptopa) do samochodu, przy zalozeniu, ze posiadam odpowiednie oprogramowanie, mozna uzyskac informacje nt. spalania/100km, ilosci km do konca baku itp?

 

[jesli odp1 = tak]

Pytanie drugie: jesli tak, to dlaczego Subaru nie montowalo takich wyswietlaczy w aucie? Mialem kiedys Bawarczyka z 1997r. i juz to wyswietlal, wiec nie sadze, zeby w skomputeryzowanej Japonii to byl problem techniczny.

 

[jesli odp1 = tak]

Pytanie trzecie: mozna samemu sobie cos takiego zamontowac? Pamietam, ze kiedys byl na forum taki temat, ale nie moglem znalezc.

 

Pytam z czystej ciekawosci, bardziej zalezy mi na tym "ile jeszcze km przejade" - spalanie juz dawno przestalem liczyc.. eh ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja swoją drogą podpinając się pod temat zapytam czy do Subaru można zaadoptować coś takiego:

Monitorowanie parametrów auta (datalogger) Mitsubishi

 

zrobiłem sobie coś takiego samemu za całe 83 PLN ;) Od czasu do czasu profilaktycznie podłączam sobie, żeby sprawdzić "co w trawie piszczy" i do wstępnej diagnostyki jak znalazł ;) do tego pokazuje dane w trybie bieżącym i można nawet kasować błedy komputera.

 

Przyzwyczaiłem się do tego małego ustrojstwa i fajnie by było mieć coś takiego jak już kupię mojego wymarzonego Otback'a ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazłem coś takiego:

 

http://www.obdkey.com/vehiclediagnostics.asp

 

W skrócie: interfejs OBD->Bluetooth lub OBD->USB->miniUSB, choc mnie bardziej zainteresowal BT. Dostarczaja software dla PC, PPC, Smartphone itp. Swietna sprawa, chyba sobie sprawie to cos.

 

Retrieves On-board (Self) Monitoring Results Vehicle's Computer System:

 

Misfire

Fuel System

Comprehensive components (ccm)

EGR System

Oxygen sensor

Catalyst

Evaporative

Oxygen Sensor heater

Secondary air

Heated Catalyst

Air Conditioning System

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pytanie pierwsze: czy po podłączeniu komputera (laptopa) do samochodu, przy zalozeniu, ze posiadam odpowiednie oprogramowanie, mozna uzyskac informacje nt. spalania/100km, ilosci km do konca baku itp?

 

[jesli odp1 = tak]

Pytanie drugie: jesli tak, to dlaczego Subaru nie montowalo takich wyswietlaczy w aucie?

Co by nie przestraszyć kierownika, że mu się wir w baku robi :mrgreen: już wolę trwać w niewiedzy, póki na stację kolejny raz nie zajadę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...