Skocz do zawartości

STI MY 08 "Mysza" po 74500 km


herrkam

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni czytający, wczoraj w salonie A.Koper odebrałem Subaru STI MY 08 :mrgreen:

z Warszawy przyjechałem do Swiebodzina i dzielę się wrażeniami:

1.samochód zupełnie nieporównywalny do poprzednich modeli STI

2. w trasie jeździ się o wiele wygodniej niż na seryjnym zawieszeniu MY 03

3. osiągnałem na GPS 250 Kmh (krótko bardzo :wink: ) na programie S#

4. program Int ma odcięcie na 187 Kmh i strasznie muli samochód ale jest super na miasto do takiego bulwarowego turlania fury :twisted:

5. spalanie na autostradzie z pikami prędkości max i średnio 130 Kmh 13 l/100km

6. spalanie na drogach normalnych 100Kmh z wyprzedzaniami 9,6 l/100km

7. odczucie że jedzie się dużo większym autem niż STI MY 03, bardziej stabilne, o wiele bardziej pewne przy duzych prędkościach, świetnie wybierające zawieszenie takie komfortowo twarde

8. pomiędzy 140 Kmh do 220 Kmh wg mnie trochę gorsza elastyczność niż w moim STI MY 03, ale tam jest nie-ASO.

9. mega świetne fotele Recaro, Audio ok (do wymiany głośniki), komputer w jednostce audio dosyć rozbudowany, zużycia paliwa, pamięci serwisów, dolby surround ...jeszcze go nie rozgryzłem

10. system KEYLESS dla mnie super

11. hamuje tak samo jak MY 03

12. wydech zrobił się bardziej mruczący po tej trasie

13. światła mają dziwne ustawienie widać wyraźnie asymetryczne odcięcie strumienia świateł (ciemna plama), powoduje to u mnie trochę dyskomfort prowadzenia w nocy, poza tym OK w końcu świecą jak ksenon (tu porównanie do Forka)

 

na plus: stabilność w prowadzeniu, ogólnie wnętrze, dźwięk zamykania drzwi ( :cool: ), ilość miejsca, pozycja za kierownicą, programy sterujące silnikiem, spalanie

 

na minus: mały bagażnik, plastiki na drzwiach, duże szumy przy wysokich prędkościach (no taki półminus), bardzo mały przycisk otwierania bagaznika

 

Pierwsze podsumowanie: obawiałem się że podróżować biznesowo STI 08 będzie ciężko jak STI03.... jednak STI08 świetnie nadaje się do "pracy" jak i do wyjazdów rodzinnych z okrojonym bagażem (chyba że box na dach), nie rzuca się w oczy jak poprzedni ale ma swój smak.

Myslałem o legacy SPEC B, ale wiem że dobrze zrobiłem kupując STI MY 08.

 

ciąg dalszy nastapi.... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Szanowni czytający, wczoraj w salonie A.Koper odebrałem Subaru STI MY 08 :mrgreen:

z Warszawy przyjechałem do Swiebodzina i dzielę się wrażeniami:

1.samochód zupełnie nieporównywalny do poprzednich modeli STI

2. w trasie jeździ się o wiele wygodniej niż na seryjnym zawieszeniu MY 03

3. osiągnałem na GPS 250 Kmh (krótko bardzo :wink: ) na programie S#

4. program Int ma odcięcie na 187 Kmh i strasznie muli samochód ale jest super na miasto do takiego bulwarowego turlania fury :twisted:

5. spalanie na autostradzie z pikami prędkości max i średnio 130 Kmh 13 l/100km

6. spalanie na drogach normalnych 100Kmh z wyprzedzaniami 9,6 l/100km

7. odczucie że jedzie się dużo większym autem niż STI MY 03, bardziej stabilne, o wiele bardziej pewne przy duzych prędkościach, świetnie wybierające zawieszenie takie komfortowo twarde

8. pomiędzy 140 Kmh do 220 Kmh wg mnie trochę gorsza elastyczność niż w moim STI MY 03, ale tam jest nie-ASO.

9. mega świetne fotele Recaro, Audio ok (do wymiany głośniki), komputer w jednostce audio dosyć rozbudowany, zużycia paliwa, pamięci serwisów, dolby surround ...jeszcze go nie rozgryzłem

10. system KEYLESS dla mnie super

11. hamuje tak samo jak MY 03

12. wydech zrobił się bardziej mruczący po tej trasie

13. światła mają dziwne ustawienie widać wyraźnie asymetryczne odcięcie strumienia świateł (ciemna plama), powoduje to u mnie trochę dyskomfort prowadzenia w nocy, poza tym OK w końcu świecą jak ksenon (tu porównanie do Forka)

 

na plus: stabilność w prowadzeniu, ogólnie wnętrze, dźwięk zamykania drzwi ( :cool: ), ilość miejsca, pozycja za kierownicą, programy sterujące silnikiem, spalanie

 

na minus: mały bagażnik, plastiki na drzwiach, duże szumy przy wysokich prędkościach (no taki półminus), bardzo mały przycisk otwierania bagaznika

 

Pierwsze podsumowanie: obawiałem się że podróżować biznesowo STI 08 będzie ciężko jak STI03.... jednak STI08 świetnie nadaje się do "pracy" jak i do wyjazdów rodzinnych z okrojonym bagażem (chyba że box na dach), nie rzuca się w oczy jak poprzedni ale ma swój smak.

Myslałem o legacy SPEC B, ale wiem że dobrze zrobiłem kupując STI MY 08.

 

ciąg dalszy nastapi.... :twisted:

 

herkamm, jeszcze raz gratuluję :!: Mysza jest w opór kozacka :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herrkam, gratuluje, ja niestety zakup swojego jestem zmuszony przełożyc na 2009 :)

 

Kupiłes wersje z nawigacją? Jeżeli tak to powiedz mi czy prawdą jest, że w tej wersji w podłokietniku zamiast wejścia aux pojawiło się jakies wejscie wideo? Czy mp3 czyta tylko z płyty cd czy z dvd też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herrkam, gratuluje, ja niestety zakup swojego jestem zmuszony przełożyc na 2009 :)

 

Kupiłes wersje z nawigacją? Jeżeli tak to powiedz mi czy prawdą jest, że w tej wersji w podłokietniku zamiast wejścia aux pojawiło się jakies wejscie wideo? Czy mp3 czyta tylko z płyty cd czy z dvd też?

 

tego jeszcze nie ogarnąłem :lol:

 

JABAR>>>nie ani podgrzewania też nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herrkam, gratuluje, ja niestety zakup swojego jestem zmuszony przełożyc na 2009 :)

 

Kupiłes wersje z nawigacją? Jeżeli tak to powiedz mi czy prawdą jest, że w tej wersji w podłokietniku zamiast wejścia aux pojawiło się jakies wejscie wideo? Czy mp3 czyta tylko z płyty cd czy z dvd też?

 

tego jeszcze nie ogarnąłem :lol:

 

JABAR>>>nie ani podgrzewania też nie

 

Jak ograniesz to daj znac. Bardzo jestem ciekawy czy z dvd da sie mp3 odczytac.

 

To boczne poduszki gdzie są? W drzwiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herrkam gratulacje !!

co do wyjazdów nowym STi z rodziną to każdy będzie się musiał ograniczyć do kosmetyczki :mrgreen:

 

Sebastian.R, ja widziałem u p.Kopra w granatowym STi w podłokietniku jakieś 3 wejścia (poproś Raja to cyknie fotkę albo powie co to ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieżka, Mysza........

 

Rozważam nazwanie swojego auta "Misiu". Chyba nikt z grona forumowego się już nie zdziwi :P:P

 

A tak na serio.... aż jestem zazdrosny o Twoje nowe auto herrkam, :P:P:P Super mi się podoba ;] Gratuluje ;]

 

BTW - Nie zmieniaj przedniej ramki pod rejestracją w starej STIajce :P ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...