Skocz do zawartości

Udział w rynku


Jacky X

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co ja wiem to acyza służy miedzy innymi do regulacji popytu na towary zagraniczne tak, aby badziej kłaść nacisk na wieksza sprzedaż na te same towary wytworzone w rodzimym rynku,niz te które sa importowane.

 

Akcyza nie moze byc ustalona poniżej pewnej granicy, które sa ustalone w dyrektywach UE.

 

Oprocz Opli, Manów i bodajże silnikow toyoty mamy jakies "swoje" wyroby rzemiślnicze ? :roll:

 

Gratuluje wyniku Dyrekcji, bede dalej kibicował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co opisujesz to cło, akcyza dotyka w równym stopniu produktów krajowych i importowanych, w założeniu ma być podatkiem od luksusu, w Polsce nawet seicento jest luksusowe. A subaru "cierpi" za silnik 2.5 litra. Ja sie dziwie ze subaru, skoro idzie w strone klienta masowego nie oferuje aut fwd, małego diesla, małej turbo bnzyny, to sie teraz sprzedaje najlepiej chyba??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

O zapomniałem o tym wątku :mrgreen:

Zaraz pewnie ktoś się spyta, dlaczego SIP nie wprowadził 2.0 turbo :wink: albo po co nam te wyniki :mrgreen:

Ja jednak jak zwykle z ciekawością, bez specjalnych emocji, popatrzę na cyferki i statystyki za 2010 rok :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że był to dobry rok dla sprzedawców. :wink:

Kratka :wink:

 

Najpierw ruch kupujących z DE, a potem kratka. Ale pewnie też nie tylko te dwa aspekty decydowały.

 

-- 11 sty 2011, o 21:13 --

 

Ciekawe czemu Suzuki ma sie tak dobrze?

 

Nie znam się ale w sumie czemu nie? Niezłe fury, być może dobre ceny. Na przykład wśród znajomych mi Pań model SX4 jest bardzo dobrze postrzegany. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się ale w sumie czemu nie? Niezłe fury, być może dobre ceny. Na przykład wśród znajomych mi Pań model SX4 jest bardzo dobrze postrzegany. :wink:
Mam Suzuki Jimny :D Od nowego przez 5 lat - ZERO usterek 8)

Leję paliwo i co 15 tys. przegląd olejowy :wink:

Powinienem zmienić Żonie samochód na większy bo dzieci rosną, a to auto ma mikroskopijną tylną kanapę, ale nie mam serca go sprzedać ze względu na bezawaryjną jazdę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
STi - 12 szt.

Pozdrowienia

Odnośnie danych za 2009 rok:

pozwolę sobie jeszcze zapytać, ile zostało sprzedanych WRX 230 sedan i WRX 265 w wersji sedan (QM i 4V)?

 

Czy jest szansa na te dane (tzn ilość WRX 230 i 265 w wersji sedan za 2009 rok)? No i na dane z 2010 roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli okaże się, że sprzedaż spadła, to przyczyną może być ...globalne ocieplenie.

Chyba :mrgreen: na odwrot :D

Przyczyna globalnego ocieplenia jest spadek sprzedazy w Polsce Subaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa na te dane (tzn ilość WRX 230 i 265 w wersji sedan za 2009 rok)? No i na dane z 2010 roku?
zapytaj raja ile sprzedał i dodaj 10 :lol:

Zliczyłem na allegro itp egzemplarze za 2009 rok:)

- hatchback 265KM biały z Olsztyna na allegro

- hatchback 265KM niebieski z Warszawy kolegi BabyExpress (on chyba jest 2009)

- 2xsedan SIP (testowe widziane w autogalerii), jeden niebieski 230 i jeden stalowoszary 265

czyli zostały jeszcze 4 egzemplarze. Takich aut (wrx 265 sedan) chyba nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa na te dane (tzn ilość WRX 230 i 265 w wersji sedan za 2009 rok)? No i na dane z 2010 roku?
zapytaj raja ile sprzedał i dodaj 10 :lol:

Zliczyłem na allegro itp egzemplarze za 2009 rok:)

- hatchback 265KM biały z Olsztyna na allegro

- hatchback 265KM niebieski z Warszawy kolegi BabyExpress (on chyba jest 2009)

- 2xsedan SIP (testowe widziane w autogalerii), jeden niebieski 230 i jeden stalowoszary 265

czyli zostały jeszcze 4 egzemplarze. Takich aut (wrx 265 sedan) chyba nie ma :(

 

Sedany 265km są w Poznaniu jest jeden niebieski:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Zgodnie z tradycją informacje o sprzedaży Subaru w Polsce.

Dane dotyczą samochodów sprzedanych przez SIP oraz zarejestrowanych ( ze wzgledu na zdarzające się czasem opóźnienia w nadsyłaniu informacji teoretycznie może jeszcze jedna, czy dwie sztuki "dojść").

W nawiasach podaję liczbę aut z silnikami wysokoprężnymi - zawarte w liczbie całkowitej:

 

Justy 33

Impreza 69 ( 41)

WRX/STI 25

Forester 861 ( 689 )

Legacy 312 ( 243 )

Outback 545 ( 499 )

Tribeca 17

 

W sumie 1862.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 1862 sztuki aż 1472 z dieslem :shock:

 

co sie dziwic, skoro subaru praktycznie nie ma teraz nic ciekawego do zaoferowania w benzynie w pieniadzach porownywalnych do diesla. do połowy roku był jeszcze 2.5 turbo ale z racji ceny i tak stanowił niewielki procent sprzedazy... teraz wszedl nowy wolnossący 2.0 ale jakieś rewelacji w tym nie widzę i dopóki nie będzie porządnej benzyny, dalej porządzi diesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja, Inni potrafią zrobić ponad 200KM z NA i to juz dawno temu

 

a jakoś drewniaki z subaru nie

 

nissan

187hp z 2.0 i 175hp 1.6 :shock:

http://en.wikipedia.org/wiki/Nissan_VVL_engine

 

no ale jakość elementów to przepaść na korzyść nissana, Taki 2.0 można kręcić spokojnie do 350hp i nic. Panewki po 300kkm wyglądają nie tknięte. Szkoda, że nissana dotknął kryzys.

 

toyota corolla ts

1.8 192hp

http://en.wikipedia.org/wiki/Toyota_ZZ_engine#2ZZ-GE

 

amerykański nissan sentra tyle, że 2.5 QR25DE 200hp

i spełnia wszelkie normy

 

o hondzie nawet nie wspominam

 

subaru daje ciała na maxa skoro inni potrafią.

owszem moment jest typowy dla NA ale bardzo wysokie obroty nadrabiają plus dobrze złożona skrzynia i taki forek 2.0 może fruwać

 

ciekawe ile skodziarzy kupiło subaru dieslel bo sąsiedzi przestali wierzyć że skoda to to samo co VW gdyż VW znacznie częściej się sypie :twisted::twisted::twisted:

 

łatwo poznać takiego: zimówki maja na czarnych stalówkach a kołpaki na opaskach zaciskowych. poziom skodzirstwa zależy od ilości opasek :mrgreen: w trójmieście kilaka takich jeździ. Auto za masę kasy plus stalówki i kołpaki z makro za 20 pln :lol::lol::lol:

 

aby było jasne dotyczy nowego forestera.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

male podsumowanie, bazujace na danych podanych w tym watku, dot. sprzedazy FXT, WRX i STI w latach 2007-2010 :)

 

2007

FXT - 192

STI + WRX = 57 (12 + 47)

 

 

2008

FXT - 143

STI + WRX = 69 (50 + 19)

 

 

2009

FXT - ? (120 Forkow Pb)

STI + WRX = 20 (? + ?)

 

 

2010

FXT - ?

STI + WRX = 25 (? + ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatwo poznać takiego: zimówki maja na czarnych stalówkach

mhm :roll: sam mam zimę na stalówkach (ale bez kołpaków :P ) i nie widzę innej opcji na dziurach po których jeżdżę codziennie :P balon największy jaki wszedł bo inaczej jazda grozi wybiciem zębów :mrgreen: no i parę razy felgi już prostowałem :|

a może trzeba wolniej jeździć :? :wink:

 

a! skody nigdy nie miałem :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...