Skocz do zawartości

Konserwacja tapicerki skórzanej


Machoń

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się jak Ci z Was, którzy posiadają tapicerkę skórzaną w swoich autach dbają o nią ? Wiadomo powszechnie, że o skórę należy dbać aby uniknąć w przyszłości większych pęknięć czy zmarszczek i zachować ją w jak najlepszej kondycji. Czy ktoś z Was stosuje jakieś specjalne preparaty i środki do konserwacji tapicerki skórzanej ? Jeśli tak to jak często trzeba to robić i w jaki sposób ? Czy takowe środki są potrzebne czy wystarczy moze zwykłe przemywanie szmatką z wodą ?? Mnie sie wydaje, ze pewnie dobrze byloby raz na jakis czas zastosować jakis specyfik :mrgreen:

 

Natomiast czy w lecie w upalne dni, kiedy skóra narażona jest na wysokie temperatury należy ją jakoś specjanie chronić? Przykrywać jakimiś tkaninami aby osłonić przed słońcem, czy to jest konieczne? Czy promienie słoneczne mają duży wpływ na późniejszy stan naszej tapicerki ?

 

Dzieki za informacje, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam się jak Ci z Was, którzy posiadają tapicerkę skórzaną w swoich autach dbają o nią ? Wiadomo powszechnie, że o skórę należy dbać aby uniknąć w przyszłości większych pęknięć czy zmarszczek i zachować ją w jak najlepszej kondycji. Czy ktoś z Was stosuje jakieś specjalne preparaty i środki do konserwacji tapicerki skórzanej ? Jeśli tak to jak często trzeba to robić i w jaki sposób ? Czy takowe środki są potrzebne czy wystarczy moze zwykłe przemywanie szmatką z wodą ?? Mnie sie wydaje, ze pewnie dobrze byloby raz na jakis czas zastosować jakis specyfik :mrgreen:

 

Osobiście raz na miesiąc używam Shell-owego specyfiku do konserwacji skóry. Specyfik jest na bazie wosku pszczelego. Ma konsystencję mleczka. Ładnie pachnie. Nakłada się go miękką szmatką, a później froteruje bawełnianą koszulą do wyschnięcia. Skóra momentalnie mięknie i robi się bardzo śliska. Niestety po 3-5 dniach wszystko zaczyna wracać do normy.

 

Generalnie ważne aby skóra była regularnie natłuszczana.

 

Natomiast czy w lecie w upalne dni, kiedy skóra narażona jest na wysokie temperatury należy ją jakoś specjanie chronić? Przykrywać jakimiś tkaninami aby osłonić przed słońcem, czy to jest konieczne?

 

No oczywiście! Najlepiej na okres letni nałożyć na siedzenia pokrowce z hipermarketu :grin: :grin: :grin:

 

 

...a tak serio to nic nie trzeba specjalnego robić w upalne dni. Możesz co najwyżej przyciemnić szybki, ale to z korzyścią dla siebie, a nie swoich siedzeń :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam beżowe skóry. jak się chce aby były ciągle beżowe należy dbać :wink:

dbam co tydzień - szmatką z mikrofibry starannie wycieram fotel po fotelu ścierając kurz i przebarwienia. szmatka jest mokra od wody (lub wody z płynem do mycia naczyń).

potem wycieram do sucha (też szmatką z mikrofibry).

robie to co tydzień - jak na razie (rok) skóry wyglądają (jak mówi czesio) zajebiaszczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polecam krem do skór Kiwi.

leathercream.gif

Tu masz opis:

Kiwi Krem do Skór to preparat, który czyści i odżywia skórzane akcesoria, zmiękczając skórę i zapobiegając jej pękaniu. Nie pozostawia tłustej warstwy, chroni skórę przed poplamieniem i impregnuje ją przed wilgocią. Odpowiedni do wszelkich przedmiotów ze skóry: mebli, odzieży i galanterii ze skóry licowej.

 

Odpowiedni do wszystkich kolorów.

Ja używam w domu do kompletu mebli, czyściłem też kierownicę w Gtku i forku. Rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...