Skocz do zawartości

Plejady. Czy można startować autem z klatką?


ALEX

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowna Dyrekcjo!

Czy auta z klatką bezpieczeństwa będą mogły normalnie wystartować w tegorocznych i kolejnych Plejadach? Pytanie zadaję, ponieważ ostatnio zastanawiam się, żeby ze względów bezpieczeństwa zamontować w moim starym GTku klatkę. Pamiętam, że istniał jakiś regulamin Plejad, ale nie wiem, czy zezwalał na start autem "oklatkowanym"

Pozdrawiam

ALEX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie o ile pamiętam dotyczyło tylko nieposiadania licencji rajdowej

 

Czyli posiadanie licencji dyskwalifikuje mnie z Plejad, czy jest może klasa "Gość" lub coś w tym stylu? :neutral:

 

czyli jest nas dwóch :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Klatka nie jest przeciwwskazaniem. Monatż klatki przy planowanym używaniu samochodu także do wyjazdów na zakupy i generalni codziennego użytku jest jednak nieco nonsensowny.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klatka nie jest przeciwwskazaniem.

O taką odpowiedź mi chodziło

Monatż klatki przy planowanym używaniu samochodu także do wyjazdów na zakupy i generalni codziennego użytku jest jednak nieco nonsensowny.

Zgadzam sie w 100%. Auto będę jednak używał (o ile znajdę wolny czas :sad: ) wyłacznie do imprez sportowych...na których czasami jeździ się BARDZO szybko i klatka może mi i pilotowi uratować życie!

Dziekuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeszcze jedno pytanie. Czy start na oponach rajdowych (bez homologacji "drogowej) nie będzie skutkował dyskwalifikacją? Na poprzednich Plejadach widziałem zawodników na oponach "sportowych" i rozumiem, że w tym roku również nie będzie dyskwalifikacji. Proszę Dyrekcję o interpretację regulaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALEX sorry za pytanie ale czy to nie robi sie juz zbrojeniowka

Uwierz mi....to nie chodzi o mnie. Ja pewnie wystaruję na Achillesach :wink:

Chodzi o reguły i zasady, które musi jasno określić Dyrekcja :wink: :mrgreen:

 

masz cykora :?: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Czy start na oponach rajdowych (bez homologacji "drogowej) nie będzie skutkował dyskwalifikacją? Na poprzednich Plejadach widziałem zawodników na oponach "sportowych" i rozumiem, że w tym roku również nie będzie dyskwalifikacji.

 

A to dość dziwna sprawa - biorąc pod uwagę b. krótki czas pomiędzy próbami, wiadomo, że kierowcy wozów z takimi oponami nie mogli zmieniać na opony homologowane na dojazdówki. Czy mam wobec tego rozumieć, że Organizator Zlotu akceptował takie jawne łamanie kodeksu drogowego? :twisted:

 

PS A i tak wyniki rozstrzygnęły się w indiańskiej wiosce :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz cykora

Trochę. Osobiście chciałbym, żeby nie było żadnych ograniczeń i chętnie bym zobaczył na Plejadach WRC w akcji. :wink: :mrgreen:

Chciałbym uniknąć nieprzyjemnej sytuacji,kiedy ktoś będzie na próbach wyciskał ostatnie poty z auta i z siebie.....a na koniec zostanie zdyskwalifikowany za to, że jechał na oponach niehomologowanych :!:

A to dość dziwna sprawa - biorąc pod uwagę b. krótki czas pomiędzy próbami, wiadomo, że kierowcy wozów z takimi oponami nie mogli zmieniać na opony homologowane na dojazdówki. Czy mam wobec tego rozumieć, że Organizator Zlotu akceptował takie jawne łamanie kodeksu drogowego?

Przemeq. Widziałem osobiście. Jak pisałem wczesniej, mi to nie przeszkadza. Chyba lepiej wyjasnić takie kwestie wczesniej, żeby uniknąć późniejszych nieporozumień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż to z zabawy robi się wyścig

A czy wyścig nie może być zabawą????

MI i tak to rybka bo pewnie pojade na slicach trase turystyczną

Baju, baju! Szpiedzy donoszą, że intensywnie trenujesz przed Plejadami z Kajtkiem, no i Mapteki i inne bajery :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...