Skocz do zawartości

olej - pilne pytanie o poziom i mieszanie


szymu

Rekomendowane odpowiedzi

znalazlem to w innym watku w pytaniach do dyrekcji wiec sie podlacze:

Motul 300V Competition (tego dodatkowo nie da się z niczym mieszać).

jezdze na Motulu 300v competition - czy faktycznie nie mozna go z niczym mieszac?

dzisiaj sprawdzilem poziom i zrobilo sie minimum po przejechaniu dluzszej trasy (dolna kropka na bagnecie). poniewaz mam w planach pojezdzic jutro godzinke po torze (krotki, krety tor na wyrazowie, zaden ulez) a nie mam przy sobie motula ani gdzie go kupic - czy w takim razie powinienem:

a) odpuscic

B) dolac 0,5l innego oleju 15w50

c) nie przejmowac sie i pojezdzic a wieczorem dolac oleju jak dojade do domu

??

pomozcie please bo nie chce zeby mi silniczek zgrzytal z bolu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej odpusc upalanie po torze, a jak juz koniecznie chcesz jechac to dolej jakiegos markowego oleju ogolnie dostepnego. Jak masz malo oleju a dodatkowo na zakretach odplynie to jest duza szansa ze stracisz na chwile cisnienie i ... po panewkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej odpusc upalanie po torze, a jak juz koniecznie chcesz jechac to dolej jakiegos markowego oleju ogolnie dostepnego. Jak masz malo oleju a dodatkowo na zakretach odplynie to jest duza szansa ze stracisz na chwile cisnienie i ... po panewkach

rozumiem, ze w razie czego mam dolac syntetyka o tej samej klasie lepkosci (15w50)? ciezko cos takiego znalezc przynajmniej w internecie... najwiecej jest 5w50 :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, ze w razie czego mam dolac syntetyka o tej samej klasie lepkosci (15w50)? ciezko cos takiego znalezc przynajmniej w internecie... najwiecej jest 5w50
:

 

W razie czego to dolewasz jakikolwiek olej silnikowy :!: lepkośc obojetna a jakbys nawet sie pomylil i dolał pół litra oleju mineralnego albo litr ( bo np. innego nie bylo a do domu musiales dojechac ) to też sie nic nie stanie. Na własciwy wymienisz przy najblizszej okazji.

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej kup zapas motula na dolewki, niebedzie problemu w wolne dni bo zawsze bedziesz mial banke w bagazniku

hehe kupilem tylko zostawilem w garazu zamiast w bagazniku :D sytuacja opanowana, oleju w silniku juz w brod, dzieki za informacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...