Jump to content

Karta grafiki do grania...

pablonas

Recommended Posts

Drogie Bravo :mrgreen:

Zachciało mi się wymienić kartę grafiki. Biorąc pod uwagę wiek mojego kompa i jego możliwości, najrozsądniejszym wyjściem jest szukanie czegoś starszego żeby procek i płyta główna nie ograniczały osiągów wypasionej karty graficznej.

Komp wygląda tak:

Procek: AMD Athlon xp 2500+ (1833 Mhz)

Płyta: Gigabyte GA-7VT600 (grafika AGP8x)

Ram: 1,5GB DDR

Aktualna grafika: GeForce FX5500 128mb

Najchętniej pozostałbym wierny marce, ale Radeonowi nie mówię nie. Cena jaka mnie interesuje to max 300 pln.

Ktoś coś doradzi?

Moze tutaj znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie:

http://www.tomshardware.com/2008/03/05/ ... _under_100

http://www23.tomshardware.com/graphics_2007.html

Tylko ja bym sie mocno zastanowil czy nie warto sprzedac twoj obecny komputer na allegro i razem z tymi 300 zlotymi nie zlozyc czegos calkiem nowego. Teraz ceny sprzetu mocno spadly.

Ja niedawno zbudowalem dla kolegi nowy komp za $190, plyta Nvidia 7050 ze zintegrowana grafika ale ma tez PCIe (ECS ale dziala), Athlon X2 BE-2300 box, 2GB DDR2 (2x1) i dysk 320GB SATA2, wszystko nowe czesci. Obudowa, zasilacz i dvd zostaly ze starego kompa.

Dzięki Kuba. Tutaj http://www.tomshardware.com/2008/03/05/ ... _under_100 już patrzyłem :wink:

Rzeczywiście wybór mam raczej ograniczony :cry: Ale sprzedawać swojego kompa nie chcę. Ja w zasadzie mało grywam dlatego tylko opcja pasztet mnie interesuje. Jak zacznę składać nowego kompa to zaraz zrobi się lista na 2,5 - 3k pln :wink: a sama karta na dzień dzisiejszy zaspokoi moje wymagania.

W zasadzie na ten moment biorę pod uwagę tylko dwie opcje:

1. http://www.sirius.pl/komputery/towar_ce ... ns_AG.html

2. http://www.sirius.pl/komputery/towar_ce ... GP_TV.html

Z tego co udało mi się zorientować nie ma sensu dopłacać do 512MB ramu na karcie. Lepiej kupić 256 ale DDR3.

Jak nikt mi nic więcej nie doradzi to chyba rzucę monetą i wybiorę coś z opcji podanych wyżej :)

Lepiej kupić 256 ale DDR3.

Ja mam GeForce'a 7600GT 256MB DDR3 i jestem zadowolony. Wiadomo - top to nie jest ale mi wystarcza. Na allegro chodzą teraz po ok. 200pln ale z 300pln w kieszeni pewnie bym szukał czegoś lepszego ;-)

512Mb przydaje sie tylko przy najwyzszych rozdzielczosciach, a tego twoj komp nie uciagnie.

Karty poszukaj uzywanej, najlepiej na forach komputerowych, bo tam czesto sa ludzie, ktorzy maja dobre sprzety i czesto lubia je upgradowac.

ECS ale dziala

:mrgreen:

To podobno nie jest takie oczywiste, nawet jak sie kupi nowa sztuke w sklepie.

Byla promocja na CPU i plyte, wyszlo tak ze plyta byla praktycznie za darmo.

ECS ale dziala

:mrgreen:

Toż to Cud !

Drugi będzie jak da rade 36 miesięcy :P

[ Dodano: Nie Mar 09, 2008 3:26 pm ]

...

Byla promocja na CPU i plyte, wyszlo tak ze plyta byla praktycznie za darmo.

ECS-y dają za darmo ...dlaczego mnie to nie dziwi :P

pablonas, sprawa jest prosta. W tej kategorii sprzętowej i w tym przedziale cenowym jedynym słusznym wyborem jest GF 7600GT.

BTW, relacje wydajności starszych procesorów graficznych możesz sprawdzić sobie tutaj

pablonas, sprawa jest prosta. W tej kategorii sprzętowej i w tym przedziale cenowym jedynym słusznym wyborem jest GF 7600GT.

BTW, relacje wydajności starszych procesorów graficznych możesz sprawdzić sobie tutaj

Albo ATI Radeon 2600 Pro 256MB DVI & TV (AGPx8) jak już chcesz przy Ati pozostać, cena podobna do GF7600GT jak i wydajność.

Albo ATI Radeon 2600 Pro 256MB DVI & TV (AGPx8) jak już chcesz przy Ati pozostać, cena podobna do GF7600GT jak i wydajność.

Wybrałem Radeona HD2600XT 256ddr3. Mam nadzieję, że nie będę żałował, zawsze używałem grafiki nvidii :roll:

Się okaże jak przyjdzie przesyłka. Dzięki wszystkim za pomoc.

Teraz poważnie:

Twoje podzespoły spokojnie na Allegro pójdą za 550 zł - może 600 jak będziesz miał cierpliwość :)

Za 180 zł kupujesz płyte: Asus M2A-VM AMD 690G - ma ona i PCI-Express x16 jak i zintegrowaną kartę graficzną która tak jest szybsza od obecnie przez Ciebie używanej, Twoja stara FX5500 ma w 3Dmarku03 jakieś 800 punktów, a ta ok 2000 punktów.

RAM: Kingston DDR2 2x 1GB 800MHz CL5 - czyli masz 2 GB w Dualu :) cena 150 zł

Procesor: AMD Athlon 64 X2 4000+ BOX Socket AM2, 200 zł

Czyli wszystko ok 530 zł. Stary zasilacz 300 W spokojnie starczy :)

No i teraz to masz problem bo kart na PCI-Express x16 za 320 zł jest duży wybór :P Ale za to jak już wsadzisz tam takową grafę, to będzie ona chodzić na maksymalnych obrotach, a system na dwóch rdzeniach naprawdę kosmicznie inaczej działa :)

P.S. Jesteśmy w czasie premiery kart nVidi serii 9 wiec lada dzień ceny pójdą w dół. :cool:

To za jakiś rok jak znowu będę miał ciśnienie na jakiś upgrade to będę wiedział co robić. Teraz niestety za późno bo karta zamówiona i zapłacona :razz:

Fakt faktem praktycznie w tym momencie wyczerpałem możliwości rozbudowy tego kompa czyli następnym razem i tak będę musiał składać coś od podstaw.

pablonas, najlepiej zrobic jak jak napisal intakwrx. Sam to przerabiałem, posiadając A64 3000+ 1,5GB ramu kupiłem 2600XT jednak nadal sporo gier lubiło ostro chrupnąć. Po przesiadce na X2 4200+ (@3 Ghz) i 2GB pamięci w połączeniu z tą grafą nareszcie komputer działa jak należy. Za te pieniądze wręcz świetnie. :)

pablonas, nie wiem czy interesuja Cie tematy kina domowego, ale razem z ta karta i procesorem bedziesz mogl odtwarzac filmy wysokiej rozdzielczosci 1080p ze zrodel typu blu-ray czy hd-dvd. Ta karta ma wyjscie HDMI z HDCP, co pozwoli podlaczyc ten komputer do wspolczesnych wyswietlaczy LSD czy plazma.

pablonas, nie wiem czy interesuja Cie tematy kina domowego,

Nie. Ten temat mnie w ogóle nie interesuje. Ale mimo wszystko dzięki za info :)