Skocz do zawartości

Parktronic...jakie polecacie?


ALEX

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Chyba zainstaluję sobie takie ustrojstwo w Outbacku. Czasami mam problemy z cofaniem :oops: , a czasami daję porowadzić tej lepszej połówce. Wolę kupić parktronik, niż później malowac zderzak swój i gościa, którego stknę. Na Allegro znalazlem wiele propozycji, również z czujnikami w przednim zderzaku. Carfit pokazywał mi system Valeo, który (jak podkreśla instrukcja) obsługuje haki holownicze. No nie wiem co wybrać....

 

[ Dodano: Pią Mar 07, 2008 10:53 pm ]

Znalazlem cos takiego

http://www.allegro.pl/show_item.php?ite ... s%C5%82any.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu sugerowałbym się jakością samych sonarów, a resztę gadżetów potraktował z przymrużeniem oka.

Miarą jakości czujnika jest m.in. minimalna odległość pomiaru oraz kształt wiązki akustycznej sonaru (kąt widzenia). Pierwszy parametr odczytasz z instrukcji (22 i 15 cm w podanym przykładzie to dobre wartości), niestety z drugim jest gorzej bo rzadko jest podawany i dopiero po zamontowaniu okaże się, czy przypadkiem sonar nie widzi zbyt szeroko i w efekcie nie sygnalizuje wystających źdźbeł trawy jako przeszkody.

Idealnym rozwiązaniem byłoby urządzenie, w którym sonary są wspierane przez czujniki na podczerwień, bo wtedy mógłbyś parkować na przysłowiową zapałkę, ale nie wiem czy jakaś firma oferuje takie rozwiązanie do samochodów :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...