Skocz do zawartości

problem ze skrzynia


Janussz

Rekomendowane odpowiedzi

Pochodzę z Sędziszowa Młp :P ;]

 

Bogdan Wozowicz z Sedziszowa doskonale silniki przerabiał :!: ( lata 80/90) W R5Alpine lepszy motor niz fabryka mi zrobił ( lepszy moment i szybszy ) W Golfie GTI tez mi cos poprawiał po dziale sportu VW. Miał talent ....zdecydowanie :!: Bardzo znany w KDL-ach bo najlepsze silniki do Łady 1600 robił....nawet z Rosjanie od niego kupowali :!: To takie przypomnienie... :wink:

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bogdan Wozowicz
Znam gościa :P Tzn. nie osoboście, ale w Sędziszowie wszyscy się znają. Wiem że miał zacięcie do takich spraw bo na ogrodzie zawsze miał jakieś cacko odpicowane, i jak stroił czy coś to te silniki aż u siebie w domu słyszałem ;] Mój ojciec za to go osobiście zna :P ;]

 

[ Dodano: Czw Mar 06, 2008 11:20 pm ]

Andrzej Koper napisał/a:

Bogdan Wozowicz z Sedziszowa

 

 

Człowiek legenda :grin:

 

Jak najbardziej ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuj zaaplikować dwie zasady ;]

1. Zawsze stać

2. Jak nie wchodzi to jeszcze raz sprzęgło i wtedy próbować ;]

Mozna jeszcze wcisnawszy sprzeglo najpierw wrzucic dwojke (jak nie pomoze, to trojke) i nie puszczajac sprzegla potem wsteczny.

 

Jak was czytam, to sie zastanawiam, czy ze skrzynia w Subaru nie jest przypadkiem tak, jak ze studiami na elektronice na PWr - najgorsze sa pierwsze trzy lata i potem dwa ostatnie - czyli najgorsze poki sie nie dotrze, a potem od razu (gdzies ze 150kkm) trzeba robic synchronizatory :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ludzie !!! Przeciez ta skrzynia jest jakaś chora ! Mam juz 2400 km przebiegu i dalej dramat.

Z wstecznym sie pogodziłem... nie wchodzi za pierwszym razem i juz.... próbuje na kilka razy, ale nie o tym... Jak auto długo stoi (kilka godzin) albo po nocy i to nieważne czy na polu czy w garażu (niezależne od temp. otoczenia) Odpalam auto , czekam 1-2min, mieszam biegami zeby rozruszać skrzynie, wszystko gra, biegi wchodzą ładnie. Potem ruszam, jedynka....troszkę sie rozpędzam i próbuje wypiąć jedynke... troche czuje opór i normalnie chce dać na dwójkę i czuje bardzo duży opór !! Czasem tak duzy ze nie daje rady właczyć dwójki i musze sie zatrzymać ! Jak zatrzymam sie ale silnik pracuje to biegi wchodzą ok. Wszystko sie poprawia jak zrobie ok 10km albo dłuzej pojeżdze ? Miał ktoś takie coś ? Tylko proszę mi znowu nie mówić, ze nie zmieniam dobrze biegów, bo nie widze filozofii w dociśnieciu sprzegła do końca i właczeniu drugiego biegu, juz kilka aut miałem ale takiego czegoś jeszcze nie doświadczyłem, albo ze auto musi sie zagrzać itd... coraz mniej mi to sie wszystko podoba. Czy uważacie , ze mam z tym jechać do ASO ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można jak w ciężarówce: wypiąć jedynkę, puścić sprzęgło, dodać trochę gazu, wcisnąć sprzęgło, wrzucić dwójkę. Tyle, że moja skrzynia przeżyła 3 panie jeżdżące głównie po mieście i ma prawo być lekko sponiewierana, nie to co nówka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uważacie , ze mam z tym jechać do ASO ? Pozdrawiam

 

Zdecydowanie , tylko tak sobie zaplanuj żeby auto zostawić do rana w serwisie i rano ktoś sprawdzi jak to jest ....naprawdę... :cool: :mrgreen:

AK

Ja nie rozumiem, dlaczego tego jeszcze nie zrobił..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uważacie , ze mam z tym jechać do ASO ? Pozdrawiam

 

Zdecydowanie , tylko tak sobie zaplanuj żeby auto zostawić do rana w serwisie i rano ktoś sprawdzi jak to jest ....naprawdę... :cool: :mrgreen:

AK

Ja nie rozumiem, dlaczego tego jeszcze nie zrobił..

Widocznie nie jest tak żle...... :wink:

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nigdy nie wrzucam wstecznego zanim nie zatrzymam się do zera. Nawet kiedy autko się toczy będzie zgrzytać.

 

To była pierwsza rzecz, którą usłyszałem od Wroobl'a ("nigdy nie wrzucaj wstecznego, jak auto toczy się do przodu, ani jedynki, gdy do tyłu"). Całe szczęście, że pojechałem do niego zaraz po odebraniu wozu 8).

 

przesuwka i synchro do czworki tez

 

Jak się objawiają usterki tych elementów? Pytam czysto teoretycznie, żeby wiedzieć, na co zwracać uwagę 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zawsze na swieta zepsuty humor :mrgreen: Andrzej, ja powaznie pytam, mam Ci kwiaty kupic, zebym poznal cene? :cool:

Kwiaty :razz: ...hmm..no nie wiem.. :roll:

AK

ps. ciepło , ciepło..... :mrgreen:

 

Foreksz zdaje się, że Andrzej kwiatów i czekoladek nie pija :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...