Skocz do zawartości

Tylne lampy - OBK 07


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój samochód nie jest wyposażony w tylne lampy przeciwmgłowe. Nie ma również włącznika takowych lamp.

 

Samochód będzie sprowadzony do Polski na wakacjach tego roku. Na forum wyczytałem wiele narzekań na temat dostępności części w Polsce. Wiąże się z tym następujące pytanie:

 

Czy jest jakaś część potrzebna do wyposażenia mojego auta w tylne lampy przeciwmgłowe, którą lepiej zamówić już teraz ?? Wydaję mi się że podłączenie lamp będzie wymagało kilku dodatkowych elementów, jak choćby wajcha kierunkowskazów wyposażona w taki włącznik lub jakiś dodatkowe przewody lub jeszcze inne części o których nie wiem.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harvester, no ale z tego co widzę, to przednie przeciwmgielne masz, tylne włącza się tym samym pokrętłem co przednie tylko od pozycji przednich ON, trzeba jeszcze przekręcić do przodu, żeby "styknęły: tylne lampy i włącznik ten wraca spowrotem do pozycji ON dla przednich. Pooglądaj tą wajchę dobrze, bo może i u Ciebie jest coś takiego ? Chyba, że u Ciebie przeciwmgielne włącza się inaczej ? A może masz i tylne, tylko niewystarczająco dobrze obmacałeś wajchę ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooglądaj tą wajchę dobrze, bo może i u Ciebie jest coś takiego ?

 

Właśnie w tym problem że nie ma. Na wajsze jest takie jakby wewnętrzne pokrętło. W instrukcji która prezentuje samochód z przednimi i tylnymi lampami są tak jak powiedziałeś dwie pozycje. U mnie jest tylko jedna i dalej się przekręcić nie da, i ani nawet ikonki nie ma :/ Pstryknę jej zdjęcie po szkole to zobaczysz......

 

[ Dodano: Czw Mar 06, 2008 6:54 am ]

W dodatku do tego, nie mogę nawet ikonki na desce rozdzielczej zlokazizować, bo w miejscu wskazanym przez instrukcję jej nie ma....

 

PS. Dobrze że chociaż ogrzewaną tylną szybę mam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.Napiszę jak rozwiązałem ten problem.W miejsce gdzie jest odblask w tylej lewej lampie założyłem dwie diody duzej mocy./jedna około 20 zł/Nalezy je zamontowac na aluminiowej płytce ze względu na ich chłodzenie. Odblask trzeba ostroznie nawiercać. Następnie pociągnąłem zasilanie i założyłem włącznik w miejscu ,gdzie w EU spec znajduje się regulator poziomowania reflektorów bo takie w US spec nie znajduje sie.Takie jest rozwiązanie problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzolkowski, Wielkie dzieki za sugestie ;] Jedyny problem to taki, ze nie jestem pewien na ile moj OBK jest EU spec. Jeszcze jedno moj OBK ma inne lampy niz Twoj i nie moge sie na zdjeciach dopatrzec odblaskow, ale jak tylko bede przy samochodzie to zobacze ;]

 

Sprobuje Twoim sposobem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...