Skocz do zawartości

Lampy tyl aftermarket do WRX MY08 - czy sa juz ?


corbis

Rekomendowane odpowiedzi

Te lampy które oglądałem były malowane farbą Motip dedykowaną do malowania lamp - po roku ponad jest ok. Do tego podobno można ją zmyć czymś w stylu zmywacza do hamulców ale nie próbowałem. Nic się nie łuszczy a gość używa samochodu na co dzień z myciem w myjni itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pb2004 napisał:

No proszę, może to kwestia farby? Czym dokładnie malowałeś bo wygląda naprawdę ładnie?

Motip-do renowacji lamp. Zmatowałem klosz  papierem na mokro -  1000 delikatnie pomalowałem 2 razy Zmatowałem ponownie papierem ale już 2000 tyś i wypolerowalem pastą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dokładnie tak. Złap plastik od dolnego brzegu i przy mocniejszym pociągnięcu ładnie zejdzie. Dodatkowo, jeśli masz lekko skorodowaną klapę, to nie zdziw się, jeśli nakrętka na śrubie też będzie ruda. W takim przypadku użyj sporo WD40 czy innego preparatu penetrującego, bo możesz ukręcić plastikowy element trzymający śrubę w lampie i wtedy tylko rozwiercanie nakrętki Ci pomoże. Tyle z mojego doświadczenia ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem angielską lampę w klapę i żarówkę, którą polecił [mention=24829]faza20[/mention] (Dzięki!!)
Pytanie "techniczne" - rozumiem, że muszę zdjąć cały wewnętrzny plastik klapy, żeby dostać się do trzeciej śruby?

Wrzuć foty jak już zmienisz.
U mnie z „rudą” nie było problemu.
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...
W dniu 5.10.2017 o 15:05, Szakal napisał:

Zrobilem jednak w Pruszkowie, oto efekty, calosc 200 zl.

W realu duzo lepiej to wyglada, ciemniejsza folia na zewnatrz i jasniejsza w srodku

20171005_145558.jpg

20171005_145540.jpg

20171005_144407.jpg

20171005_131441.jpg

 

 

Ta ciemniejsza folia to jaki numer? Jest sens zostawiać te jaśniejsze fragmenty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mateusz22 napisał:

Jak przyciemniać to moim zdaniem najlepiej w jednym odcieniu.

 

 

W moim też. Najbardziej podoba mi się opcja jak na zdjęciu poniżej ale nie chce tego robić spray'em, bo to nieodwracalne a folię zawsze można zedrzeć. 

 

 

71442058-C484-4915-9915-AE8EB57DD449.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rosaskc napisał:

Jak najbardziej odwracalne. Korzystałem z farby Motip w sprayu i łatwo można ją usunąć chociażby przy użyciu APC.

 

A nie schodzi to przy myciu ręcznym, ciśnieniowym? Nie ma odprysków, złuszczeń i innych niefajnych rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, chojny napisał:

 

A nie schodzi to przy myciu ręcznym, ciśnieniowym? Nie ma odprysków, złuszczeń i innych niefajnych rzeczy?

Przez dwa lata nic się nie działo. Czy to na myjni bezdotykowej czy też przy myciu gąbką. Pózniej auto pojechało w świat.

Edytowane przez rosaskc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rosaskc napisał:

Przez dwa lata nic się nie działo. Czy to na myjni bezdotykowej czy też przy myciu gąbką. Pózniej auto pojechało w świat.

 

 

Ściągałeś lampy do malowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MDsuperstar napisał:

Ale samo wyjęcie lamp też długo nie trwa...

Jeszcze mniej czasu zajmuje nie wyjmowanie jej :rolleyes: Robiłem to na tylnych lampach na GC. Nie ma bezpośrednio przy lampach żadnych załamań, dostęp jest z zewnątrz doskonały, nie było po co jej zdejmować.

Widać na poniższym foto. Pomalowałem część lamp tylnych, gdzie zwykle jest pomarańczowa część oraz kierunki z przodu (te wyjąłem do malowania).

 

lampy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jak dorwę lewą lampę w klapę z anglika to również zabiorę się za oklejenie na czerwono, przy okazji chciałbym też pozbyć się tej chromowanej blendy czy jak okleję ją tą samą folią to czy ten chrom nie będzie prześwitywał (podejrzewam, że będzie)? Czy lepiej na blendę zastosować jakąś 3M?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...