Skocz do zawartości

Zawieszenie forester


burzum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w jaki sposob mozna utwardzic zawieszenie Forestera i usztywnic troche bude ?

Chcialbym zalozyc rozporki, z tym, ze mam plyte pod silnikiem. Czy konieczne bedzie zdjecie plyty, czy rozporka (dolna) wejdzie ?

Zalezy mi, zeby osprzet byl dostepny w PL.

 

Pomyslalem, zeby na poczatek popracowac troche nad zawieszeniem, a silnik zostawic ew. na pozniej. Czy to blad ?

Forester 2.0XT MY03.

 

dziekuje,

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki !

czyli:

 

1. Stabilizator tyl - grubszy

2. Laczniki stabilizatorow - PowerFlex

 

Zaczne od lacznikow, chociaz niedawno wstawilem nowa serie.

 

Mi ogolnie forester odpowiada, poza tym, ze ostatnio sie bardzo mocno buja na boki. Prawdopodobnie i tak skonczy sie na Imprezie - jak bedzie mnie stac.

Do czasu, az to nie bedzie moje jedyne wozidlo, beda tylko delikatne modyfikacje - zawieszenie, wydech H&S (zamowiony w uk), niedlugo potem chcialbym zmienic hamulce (na jakie?).

 

Pozniej - wydech i dolot - centerpipe H&S, uppipe + downpipe maptekowy.

W ostatecznej fazie szastania gotowka wymienie turbine, o ile forek dozyje do tego czasu i nie kupie imprezy.

 

To tyle w kwestii dlugoterminowych planow wydania rodzinnej gotowki na indywiadulane rozrywki :)

 

pozdrawiam,

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac - nie wiem. Nie mam zamiaru za bardzo wysilac i forsowac maksymalnego momentu, bardziej mi zalezy na uzyskaniu troche innego przebiegu krzywej momentu, lekkim jego podniesieniu i zminimalizowaniu laga.

 

Niespecjalnie sie orientuje w temacie - moge pisac glupoty. Te modyfikacje to wlasnie element edukacji.

 

pozdrawiam,

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

burzum, jak bedziesz wymienial stabiliztory, to tylko w komplecie, od razu przód i tyl. Do tego koniecznie opony, moga nawet miec mniejsza srednice, bedziesz mial krotsze przelozenia i wiecej momentu napedowego na kolach.

 

Jakiej srednicy masz teraz felgi? jezeli 16" to wymien na 17", bedziesz wtedy mogl zalozyc hamulce od Spec.B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam teraz 16" - zastanawialem sie nad 17" na lato, ale jakie sa minusy ?

 

To bardziej chodzi o szerokość felgi, niż nawet o rozmiar.

Opona musi mieć mocny rant, w szybkim indeksie prędkości.

Daj spokój z hamulcami, dobre klocki wystarczą narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce od spec.b gdzie dostane ? Moge sciagnac pare czesci z UK - da rade ?

To jest orginalna czesc Subaru i powinienes wszystko dostac lub zamowic u kazdego dealera w Polsce. Przykladowo w stanach komplet na przod (tarcze, zaciski i klocki) kosztuje okolo $650.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak to się nazywa. Wiem ze na mniejszych kołach samochód będzie szybciej przyspieszał niż na większych, ale moment obrotowy się nie zmienia, jest poprostu inne przełożenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napedowy, obrotowy, jeden pieron, chodzi o sile, ktora wprawia pojazd w ruch.

Nie wiem czy tak to się nazywa. Wiem ze na mniejszych kołach samochód będzie szybciej przyspieszał niż na większych, ale moment obrotowy się nie zmienia, jest poprostu inne przełożenie.

Moment na wale silnika pozostanie bez zmian, ale na kolach sie zmieni po zmianie przelozenia, tylko moc na kolach pozostanie bez zmian po zmiania przelozenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

troche musialem zmienic koncepcje - najpierw remap, potem zawieszenie. Poniewaz felgi 17" chwilowo nie wchodza w gre (cena felg + 2 komplety opon mnie zabila :/), mam pytanie w jaki sposob najlepiej poprawic hamulce przy zalozeniu seryjnych felg ?

Zawieszenie docelowo: stabilizatory whiteline, gumy powerflex, za rada Kuby.

 

pozdrawiam,

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...