Skocz do zawartości

Zamiar kupna subaru forester 1998 r 2000cm3


dragon666666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam sie do zakupu subaru tak mjak w temacie. Na co zwrocic szczegolna uwage, sprzedajacy mowi ze auto ama orginalny przsebieg 110tys. Auto ogolnie uderzone bylo w prawy tylni blotnik+dostalo sie kolu. Czesci blacharskie sa juz zrobione, ale zostaje jeszcze sprawa prawego wachacza.(i ty pytanie czy cos jeszcze czeba bedzie wymienic??) Co ogolnie mozecie mi powiedziec o tym modelu, jego zywotnisci itd... z gory wielkie dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawione:)

 

:wink:

 

a co do samego auta w kupie sprzedam pojazdy jest temat o autach z ogloszen - wrzuc go tam

 

co do urzytkowania najlepiej pokopac w tym temacie na pewno cos znajdziesz - bedie szybciej niz czekanie na odpowiedz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam sie do zakupu subaru tak mjak w temacie. Na co zwrocic szczegolna uwage, sprzedajacy mowi ze auto ama orginalny przsebieg 110tys. Auto ogolnie uderzone bylo w prawy tylni blotnik+dostalo sie kolu. Czesci blacharskie sa juz zrobione, ale zostaje jeszcze sprawa prawego wachacza.(i ty pytanie czy cos jeszcze czeba bedzie wymienic??) Co ogolnie mozecie mi powiedziec o tym modelu, jego zywotnisci itd... z gory wielkie dzieki.

 

Ehh.... Forester to jedno z najbardziej niezawodnych aut, pod warunkiem regularnego serwisowania. Przebieg 110 kkm to nic, jesli jest prawdziwy, sprawdz ksiazeczke serwisowa i porozmawiaj z poprzednim wlascicielem. Uderzenie w kolo napewno przestawilo geometrie, trzeba sprawdzic poloske, most, a lozysko kola wymienc bo i tak zaraz padnie. Przy 100 tkm lub co 5 lat musi byc wymieniony pasek rozrzadu, jesli nie masz tego na pismie ze byl wymieniony, to lepiej od razu wymien. Rocznik 1998 moze miec jeszcze silnik 122 KM ktory jest wyraznie gorszy od silnika 125 KM, gorsze osiagi i wieksze spalanie. No i amortyzatory z tylu sa samopoziomujace, jesli jeden od uderzenia jest uszkodzony to trzeba wymienic pare za ok. 800 EUR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja aż do zeszłego tygodnia byłem przekonany ze mam silnik 125 KM a okazało sie przy okazji poszukiwan kompletu sprzegła za mam jednak 122 KM :shock: no i czy jest on dużo gorszy to nie wiem. o spalaniu nie dyskutuje bo nie :grin: a okazało sie ze komplet sprzegła do tego silnika jest tanszy o 40% :wink: do tej pory złego słowa o aucie powiedziec nie moge.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze przypomniala mi sie sprawa strasznie dzialajacego sprzegla. W porownaniu do Clio Rsi ktore teraz jeszcze eksloatuje to jest duza roznica, a tez wymienialem. I przed wymiana dzialalo doslownie tak samo jak w tym foresterze. Dlatego mam dylemat. Gosc chce za sprowadzonego forestera 15000. Trzeba w nim wymienic tylny wachacz o ktoreym juz wspominalem+ ewentualne cos jeszcze co sie uszkodizlo podczas uderzenia no i kwestia sprzegla, mozna jezdzic ale jak sie rozsypie to juz inna kwestia. W skrocie obliczylem sobie ze calosc wyjdzie mnie jakies 20000tys max(przynajmniej tak mi sie wydaje).Jak myslicie oplaca sie brac go w takim stanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z własnego doświadzenia wiem że wszystko można znaleźć :) internet daje nieograniczone możliwości ....

a czego szukasz?? chodzi o ten tylni wachacz?? no bo sytuacja sie skomplikuje jesli bedzie chodziło o oryginalny amortyzator :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...