Skocz do zawartości

Obraca przy hamowaniu na zblokowanych 4 kolach??


masakrer

Rekomendowane odpowiedzi

Bzdura, przejedź się dowolnym Focusem bez ABS...

Czyżby miał chęć się obrócić?

Problem rozwiazany!!

komplet Toyo T1R auto przy 100 km/h hamowanie na zblokowanych kolach jedzie prosto.

Wiec kto mowil ze to opony mial racje!!

Czy poprzednie opony mogły mieć wpływ na takie niestabilne zachowanie?

Szczerze wątpię tym bardziej że chyba występuje to także na suchej przyczepnej nawierzchni , a zakładając że były cztery takie same opony nawet zużyte to nie powinno to mieć takiego znaczenia , bo przecież większe różnice przyczepności między poszczególnymi kołami będą wynikać z nierówności drogi.

Ja bym skłaniał się jednak do zgłębienia układu hamulcowego.

Ale to ja :razz:

 

 

Hmm??? Jezeli watpisz ze opony mialy na to wplyw to znaczy ze mamy doczynienia z cudownym zbiegiem okolicznosci i w momencie wymiany kompletu opon naprawil mi sie rzekomo uszkodzony uklad hamulcowy.

 

Jeszcze raz podkresle na starych oponach autem obracalo niemal natychmiast(tylko w przypadku zblokowanych kol) przy ostrym hamowaniu na kazdej drodze po wymianie autem nie obraca przy ostrym hamowaniu.Wiec dla mnie mnie sprawa jest prosta.

jednakze zgodze sie z tym ze Abs powinienem naprawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Napisałem to wszystko żeby przestrzec Cię przed złudnym poczuciem że wszystko jest ok. Nawet jak po zmianie opon się poprawiło przy jeździe i hamowaniu na wprost , to co będzie jak tył złapie za mocno podczas ostrego heblowania na mokrym i jeszcze w zakręcie a na budziku będziesz miał grubo ponad 100 - chyba nie muszę pisać.

W związku z tym życzę szybkiego doprowadzenia auta do pełnej sprawności.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto posiadające ABS powinno też mieć korektor siły hamowania osi tylnej. Musi spełniać warunki homologacyje nawet z wyłączonym układem ABS!

 

 

Bzdura, przejedź się dowolnym Focusem bez ABS...

 

Ale subaru niestety ma korektor (to "coś" w czerwonym kółku):

 

image00001bw1.jpg

 

Dalej bede sie upierał że auto z ABS ma korektor, możliwe że jakieś tam auta nie mają go ale widmo że wyjątek potwierdza regułe

 

Edit

Niestety musze się przyznać do błędu. Bosch uznał że jego system ABS nigdy nie ma prawa się popsuć (co jest dosyć dziwne bo moduł ABS to urządzenie mechatroniczne) dlatego od wersji chyba 5.7 juz nie stosuje korektora mechanicznego. Współczuje ludziom w nowych autach którym jednak ten wynalazek zawiedzie w ekstremalnej sytuacji :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...