Skocz do zawartości

Dziwne stuki z silnika !


dycha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Od kilku dni zauważyłem tzn. usłyszałem coś niepokojącego. Mianowicie przy obciążonym silniku ( tj. przy zapiętych biegach nieważne którym, albo jak jadę na " lewą " nogę - tutaj zwłaszcza ), słychać w kabinie coś jakby " klekotanie zaworów" - w momencie szybkiego wyrzucenia na luz wszystko ustaje. Silnik na wolnych tez nie wydaje takich dźwięków- momentami jest to porównywalne jakby do " wydmuchanej uszczelki " ale to nie to bo spr. Dziwne jest właśnie to że słychać to tylko przy zapiętych biegach ( spr. już poziom oleju jest minimum - myślałem że może opaska osłony przegubu albo coś ale tam jest wszystko ok ). Może miał ktoś podobny problem ?

 

Impreza 94 -2,0 bez Turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dycha, spokojnie. Diagnostyka przez internet to tylko wróżenie z fusów. Sugeruję Ci to co często daje takie objawy ale moze być też milion innych rzeczy. Najlepiej pojedź do jakiegoś kumatego mechanika i niech tego posłucha i popatrzy fachowym okiem. Jesteś z Wałbrzych więc we Wrocku np. masz kilku kompetentnych speców od tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dycha, wygląda mi to chyba na piston slap - czyli luz na swożniu tłoka - dość częsty problem w Subaru Imprezach I.

 

Piston slap to raczej tlok "lekko podwymiarowy" telepiacy sie o scianki cylindra "lekko nadwymiarowego" ;-).

Sworzen to troche inna sprawa zdaje sie...

No i tlok klepie chyba najczesciej przy nieduzych obciazeniach, zwlaszcza na zimno.

"Klepanie zaworow" przy "lewej nodze" brzmi troche jak spalanie stukowe, czy cus...

 

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piston slap to raczej tlok "lekko podwymiarowy" telepiacy sie o scianki cylindra "lekko nadwymiarowego" .

Sworzen to troche inna sprawa zdaje sie...

Jasna sprawa ale klepać może i jedno i drugie podobnie a luz na swożniu wydaje mi się częstszym problemem - ale jak nikt tam nie zajrzy to będziem se gdybać :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie stukowe mowisz ? Mozesz w dwoch zdaniach napisac cos na ten temat. Mysle nad tym luzem o ktorym pisal

KRUK
Tyle ze wydaje mi sie ze jesli takowy mialby sie pojawic to na wolnych obrotach teoretycznie tez powinien ( tak bynajmniej jest w wiekszosci samochodow ). Narazie jezdze i slucham musze sie gdzies wybrac ale myslalem ze mi cos podpowiecie a moze to cos byc od mechanizmu albo skrzyni w koncu- slysze to tylko na zapietych biegach i obciazonym silniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przynajmniej a nie bynajmniej
Wielkie dzieki tak mi pomogles ze juz wiem co jest z moim Subarakiem " gratulacje " :)

 

[ Dodano: Czw Mar 06, 2008 4:33 pm ]

Jasna sprawa ale klepać może i jedno i drugie podobnie a luz na swożniu wydaje mi się częstszym problemem - ale jak nikt tam nie zajrzy to będziem se gdybać
Dzieki za pomoc juz zlokalizowane i naprawione pozdrowienia dla pana Alfinisty czy jak on sie tam zwie hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...