Skocz do zawartości

Swąd palonego oleju ?


Bastek333

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś z forumowiczów przerabiał ten temat - najprawdopodobniej kapie mi olej na wydech co emituje niezwykły zapach :mrgreen:

Pytanie brzmi gdzie zazwyczaj zdarzaja sie wycieki - pokrywa głowicy ?? moze gdzieś indziej ?

Troche mało miejsca na organoleptyczne szukanie wycieku i silnik troszke brudny wiec dopoki go nie umyje to sam nie znajde wycieku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najczesciej kapie spod pokrywy zaworow - jezeli to smrod oleju - niestety jest to norma w subaru - pod prawa (patrzac od strony auta - od przodu lewa) strona przechodzi kolektor wydechowy i uszczelki po ilus tam kkm zaczynaja puszczac

 

jezeli smierdzi plynem to najczesciej kapie spod pompy wspomagania albo przewodu powrotnego ukl wspomagania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bastek333, to ja może uprzedzę Twoje pytania. Tu masz wątek o myciu silnika: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=116171 - świeżutki temat, prosto z krzaczka :lol::mrgreen:

Czytałem :cool: - zazwyczaj nie uzywam srodkow do mycia ale teraz zrobie wyjatek :cool: ale ostroznie tylko na pokrywe glowicy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najczesciej kapie spod pokrywy zaworow - jezeli to smrod oleju - niestety jest to norma w subaru - pod prawa (patrzac od strony auta - od przodu lewa) strona przechodzi kolektor wydechowy i uszczelki po ilus tam kkm zaczynaja puszczac

 

jezeli smierdzi plynem to najczesciej kapie spod pompy wspomagania albo przewodu powrotnego ukl wspomagania

zerknij czy zbiorniczek z plynem od wspomy sie nie poci gdzies...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi - pieronsko ciasno tam wiec chyba zaczne od umycia silnika jakims specyfikiem i dopiero bede szukal :cool:

Jak umyjesz to jak bedziesz widzial, ze gdzis Ci cieknie :mrgreen: ?

 

Proste - umyje i poczekam na specyficzny smrodek :cool: i bede szukal skąd :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie w Foresterze tuż po przeglądzie, po dłuższej jeździe kapało olejem na wydech i ostro śmierdziało. U mnie kapało najprawdopodobniej z któregoś zimmeringa na rozrządzie, po wymianie przestało, choć podejrzewam, że być może czegoś innego nie przykręcili :evil: za to teraz kapie płynem chłodniczym z pompy wody. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
Popatrz na osłony przegubów. Jak jest pęknięta też śmierdzi.

 

właśnie zidentyfikowałem coś takiego u siebie w Forku... przez ostatnie dwa dni w czasie jazdy do kabiny przedostawał się dziwny zapach (jedni pasażerowie określali go jako spalona guma, inni spalony olej). dziś zidentyfikowałem co to - osłona przegubu.

 

problem w tym, że jestem we Francji, a tu:

- usługi drogie,

- wszyscy na wakacjach, więc szanse na szybkie dostanie się do warsztatu nikłe... :cry:

 

w związku z tym kilka pytań do bardziej doświadczonych kolegów:

1. co to leci spod gum (smar)?

2. czy można z tym zrobić jeszcze jakieś 2,5kkm?

3. czy dużo z tym roboty i ile może kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. co to leci spod gum (smar)?

Owszem, smar.

2. czy można z tym zrobić jeszcze jakieś 2,5kkm?

Może dojedziesz. Liczyć się jednak musisz z tym, że po powrocie zamiast samej osłony, zmienisz również przegub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.smar

2.2500km moze da rade ale pozniej prawdopodobnie koszt sie znaczaco znieni (nawet PL)to tylko guma teraz pozniej pewnie dojdzie przegub.

no właśnie tego się obawiam. jutro dzwonię do dealera subary w Tuluzie. Na szczęście jest szwagier co gada w tutejszym języku:)

3.ok 100euro

cena dot. wymiany gumy w krajach zachodniej Europy? zawiera materiał i robociznę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio moj kolega znienial ta gume w legacy gt zaplacil 70euro-robocizna,30euro guma w nieautoryzowanym serwisie w irlandii ,dodam ze nie jest tu tanio pierwszy mech. powiedzial 150euro za robocizne wiec popytaj,napewno wymiana tam nie bedzie drosza od ryzyka dojazdu do PL.Wymiana tej gumy to nic trudnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie znajdziesz jakiegoś specjalisty to zawsze możesz owinąć przegub (tzn osłonę przegubu) jakąś szmatą lub folią i związać drutem lub sznurkiem. Po tym co piszesz wnioskuję, że jest to wewnętrzny przegub, więc zakres jego pracy nie jest wielki a i w trasie raczej po asfalcie będziesz jechał a nie po szutrach. Ja kiedyś tak zrobiłem i przegub wytrzymał.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie znajdziesz jakiegoś specjalisty to zawsze możesz owinąć przegub (tzn osłonę przegubu) jakąś szmatą lub folią i związać drutem lub sznurkiem. Po tym co piszesz wnioskuję, że jest to wewnętrzny przegub, więc zakres jego pracy nie jest wielki a i w trasie raczej po asfalcie będziesz jechał a nie po szutrach. Ja kiedyś tak zrobiłem i przegub wytrzymał.

 

dzięki za rady. brat kiedyś w swojej imprezie zakleił pękniętą gumę kawałkiem dętki na "kropelkę" i trochę na takim jeździł. Dealer w Tuluzie dziś stwierdził, że ma terminy na "za miesiąc", inne warsztaty podobnie : :cry: ( jutro chcę zbadać kolejne. jeśli się nie uda - pewnie skończy się na łataniu metodą, o której piszesz :wink:

 

Francja to dziki kraj.... :???:

 

[ Dodano: Czw Lip 31, 2008 12:00 am ]

dzięki wszystkim za pomoc i informacje.

 

piszę już z Polski. dojechałem na wymienionej gumie! znalazł się śmiałek, który za 100 EUR zgodził się podjąć wyzwanie :smile:

 

ale nie było letko, bo:

1. w ASO kazali przyjechać za m-c (tacy zapracowani),

2. inne firmy z trudem wymawiały słowo SUBARU, marka nie jest tu popularna - bali się dotykać :???:

3. inny koleś powiedział, że serwisuje wszystkie auta dla żandarmerii w Tuluzie, jednak 2 Subaraki, które ma żandarmeria jeżdżą do ASO, bo to "trudne" auta. Potem powiedział, że chciałby pomóc, ale jedyne czego są w stanie się podjąć do sprawdzenie oleju w silniku :oops:

 

dobrze być już w PL :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...