Skocz do zawartości

Przyciemnianie szyb.


Harvester

Rekomendowane odpowiedzi

Ograniczenie widocznosci w nocy to przesada,kazdy kto potrafi uzywac lusterek nie bedzie mial problemow(osoby ktore jezdza vanami,ciezarowkami nie odczyja zadnego dyskomfortu).Rozsadek i umiar zawsze na pierwszym miejscu.

 

ja jezdze ciezarowka, dafem xf i tutaj przyciemnilem sobie lekko szyby boczne :] moze brzmi to hardcoorowo ale wyglada zajebiszczo, u nas to zadko spotykane ale w slonecznej hiszpanii bardzo duzo jezdzi ciezarowek z ciemnymi szybami.

 

Nie podoba mi się jak tył jest ciemniej od przodu. Albo wszystko delikatnie tak jak przód, albo wcale.

 

ja jestem zwolennikiem hardcooru :D albo ciemno na max albo wcale :] w poprzednim aucie mialem na MAXA wszystkie szyby, wodocznosc kiepska w nocy ale to kwestia przyzwyczajenia.

W swojej Imprezie szykuje sie do zrobienia na lusteko, z tym ze czas mi na to nie pozwala :/ narazie tylko tylnia szyba jest zrobiona.

 

A co do policmanow to za byle co moga sie przyczepic, zalezy na kogo sie trafi :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciemniłem w forku, w Subaru Deszkiewicz (tył i boczne). 500 zł + VAT.

Wygląda zawodowo, nie wiem jaką technologię przyjęto (tzn. wyjmowali czy nie ... zapomniałem zapytać ...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...
9 minut temu, markos007 napisał:

planuje sobie przyciemnić szyby w aucie, ktoś może polecić jaką folie kupić? brać termokurczliwą? :)

 

Ja kupiłem taką: 

https://allegro.pl/oferta/folia-do-przyciemniania-szyb-termokurczliwa-50x300-7946869337

Czeka na przyklejenie, jak tylko uda się to zrobić to napiszę jak to wyszło ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Teddy26 napisał:

Ja kupiłem taką: 

https://allegro.pl/oferta/folia-do-przyciemniania-szyb-termokurczliwa-50x300-7946869337

Czeka na przyklejenie, jak tylko uda się to zrobić to napiszę jak to wyszło ;) 

ok, daj znać :) chce zrobić na początek tylne drzwi, bez ramek nie powinno być dużych problemów ale jednak chce lepszą folie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 17.04.2019 o 13:36, markos007 napisał:

ok, daj znać :) chce zrobić na początek tylne drzwi, bez ramek nie powinno być dużych problemów ale jednak chce lepszą folie :)

 

trochę się zeszło :facepalm:

W weekend udało się powalczyć z szybami.

Jeżeli chodzi o folię to jestem mega zadowolony. materiał bardzo dobry. 

Moje doświadczenie w przyciemnianiu- totalne zero, 100% laik - ale co tam, ja nie zrobię :biglol: 

Folia kleiła się bardzo ładnie, ja używałem płynu do mycia szyb.

Ważne żeby dobrą stroną przyłożyć folie do wycięcia obrysu.

Trochę ciężko oderwać tą warstwę bezbarwną (tzn zacząć w rogu) , ale ostry nożyk bardzo tutaj pomoże. 

Umyłem szyby płynem, potem wytarłem ręcznikiem papierowym i poprawiłem irchą.

Spryskałem płynem szybę oraz folię od strony z klejem i jazda :) 

Rakla mogłaby być większa albo z uchwytem do trzymania, na pewno byłoby wygodniej :)

Oto efekt: 

1844831804_IMG_25281.thumb.JPG.2c5d45e9403ced0cbf8e60aa53fde723.JPG

 

 

Dobrze jest usunąć naklejki od wewnątrz  ;)   

Lewy tył był sztukowany bo odwrotnie przyłożyłem folię do wycięcia :) - ostatnia szyba i juz nie było odwrotu. 

 

260297569_IMG_25291.thumb.JPG.8177c0096a3bb5f8248614237d3f4cf8.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, xemir said:

Ja miałem fabrycznie przyciemnione szyby, ale mimo to dla dziecka rocznego było to za mało - kupiłem więc to:

https://allegro.pl/oferta/zaslonki-subaru-levorg-2016-8141674810

 

Wygląda tak:

 subaru.levorg.zaslonka.thumb.jpg.7aa1eb3bebe16ba76598ad3a5f522963.jpg

 

Jestem zadowolony

niestety, ale to sprawdza się tylko kiedy są ramki :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, xemir napisał:

 

o , to poważna wada drzwi z szybą bez ramek ;) 

Do pewnego momentu to był jeden z głównych znaków rozpoznawczych subaru   :) 

A co gdy chcesz uchylić szybę z taką zasłonką?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Michał W. napisał:

Da się, zerknij na link - jest tam pokazane. Zasłonka trzyma się ramki i nie styka z szybą, otwierasz okno a zasłonka jak była tak jest.

Nie sprecyzowałem :) 

Chodziło mi o to ze nie pracuje razem z szybą jak to jest w przypadku folii.

Ma to swoje plusy jak i minusy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Michał W. napisał:

Da się, zerknij na link - jest tam pokazane. Zasłonka trzyma się ramki i nie styka z szybą, otwierasz okno a zasłonka jak była tak jest.

 

 

Potwierdzam - otwierałem szybę bez problemu.

Twierdzą, że da się nawet z tym jechać, ale szczerze to nie widzę scenariusza.

 

No właśnie, ma to chyba więcej zalet, bo możesz otworzyć szybę, a jednocześnie mieć lekki przewiew - choć przyznam szczerze, częściej otwieramy drzwi.

Samo przyciemnienie jest na tyle duże, że całkiem nieźle odcina ostre Słońce. 

 

Edytowane przez xemir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Teddy26 napisał:

Nie sprecyzowałem :) 

Chodziło mi o to ze nie pracuje razem z szybą jak to jest w przypadku folii.

Ma to swoje plusy jak i minusy. 

No tak, taka zasłonka nie schowa się razem z szybą. W droższych autach takie zasłonki rozwijają i zwijają się elektrycznie. Dawno temu miałem w Fiacie Tempra takie siateczki wysuwane ręcznie na boczne tylne i tylną szybę i mimo braku elektryki było to bardzo fajne rozwiązanie, oryginalne Fiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie mnie jeszcze nie było. ;p 
Mam niedługo urlop i przymierzam się właśnie do przyciemnienia okien aby było w środku chłodniej. Głównie chodzi mi o to aby odbijały promieniowanie UV, nie muszą być wcale gęste jak smoła. I o ile z tylnymi oknami nie widzę problemu, tak zastanawiam się czy da istnieje coś co można przykleić na przód ale bez przyciemniania. W sensie... chodzi mi o folię przezroczystą, która odbijałaby promieniowanie UV i posiadała na przykład polaryzację. Jest coś takiego? 
No i drugie pytanie, czy ktoś z czytających ten wątek wykonywał usługę w Zamościu? Mam do nich najbliżej będąc w domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Orear napisał:

W tym temacie mnie jeszcze nie było. ;p 
Mam niedługo urlop i przymierzam się właśnie do przyciemnienia okien aby było w środku chłodniej. Głównie chodzi mi o to aby odbijały promieniowanie UV, nie muszą być wcale gęste jak smoła. I o ile z tylnymi oknami nie widzę problemu, tak zastanawiam się czy da istnieje coś co można przykleić na przód ale bez przyciemniania. W sensie... chodzi mi o folię przezroczystą, która odbijałaby promieniowanie UV i posiadała na przykład polaryzację. Jest coś takiego? 
No i drugie pytanie, czy ktoś z czytających ten wątek wykonywał usługę w Zamościu? Mam do nich najbliżej będąc w domu. 

 

Na przednią szybę możesz przykleić co najwyżej zielony pasek z góry ;) 

Przednią szybę nie może być oklejona żadną folią,  tzn jak tam uważasz ale w razie wystąpienia szkody jeżeli ubezpieczyciel dopatrzy się że coś było naklejone to może mieć podstawę do niewypłacenia odszkodowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Teddy26 napisał:

 

Na przednią szybę możesz przykleić co najwyżej zielony pasek z góry ;) 

Przednią szybę nie może być oklejona żadną folią,  tzn jak tam uważasz ale w razie wystąpienia szkody jeżeli ubezpieczyciel dopatrzy się że coś było naklejone to może mieć podstawę do niewypłacenia odszkodowania.

 

Ok, to przednią zostawiamy w spokoju, a boczne? Z nimi można robić takie cuda? Bo też przyciemnienie ich nie bardzo by mi odpowiadało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2019 o 13:01, Teddy26 napisał:

Ja kupiłem taką: 

https://allegro.pl/oferta/folia-do-przyciemniania-szyb-termokurczliwa-50x300-7946869337

Czeka na przyklejenie, jak tylko uda się to zrobić to napiszę jak to wyszło ;) 

 

Napisz jakie przyciemnienie kupiłeś ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Teddy26 napisał:

Jest bardzo ok :) 

Mogę zrobić foto, widać bardzo dobrze :) 

Już zakupiłem. Będzie zabawa .

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przyciemniłem sobie szyby najtańszą folią z allegro 10 zeta za rolkę. :mrgreen:
Jak narazie wygląda ok.
Daily car
f52df6f139349dadd56f1d1887b827b7.jpg
5022764f4512119927edc8e9f3ea8cb8.jpg
c700038910f04c24dbac594dc01be383.jpg
Greyhound
47e2a05ca2687e6db9e13626ee5bb618.jpg
0289187cc9d1f37b5df2617450d05c7b.jpg
7d9ffee56498d0b3da8a276765eee70d.jpg

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...