Skocz do zawartości

Przyciemnianie szyb.


Harvester

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Elo..

 

Abstrahując od tego czy wieśniacto czy nie, czy ładne czy brzydkie, czy odblaskowe czy zielone, czy mocno czy średnio....

 

 

Ostatnio coś mnie wzięło i chyba sobie przyciemnie.

 

Tył i boki z tyłu.

 

 

Orientując się po warszawskich szybiarniach i przyciemniarniach mam zapytanie :

 

 

Poszukiwania zatrzymały się na dwóch podziałach :

 

1.

 

www.car-glass.pl

 

tam powiedziano mi, że cena za zafoliowanie tylnej to okolice 800zł boczne to każda po 300-400 zł. Dlatego, że wyjmują boczne szyby, nad tylną mocno się męczą, są według nich samych mega dobrzy i generalnie jak się chce mieć ładnie zrobione a nie kaszankę to tyle to kosztuje....

 

2. Cała reszta firm - gdzie powiedziano mi za każdym razem że wezmą 400-600 zł za całość- zrobią wszystko bez zdejmowania szyb i też będzie zajebiście.

 

 

Pytanie :

 

Czy iść na opcję numer 1 bo to rzeczywiście się opłaca w stosunku do jakości i ich zaangażowania ?

 

Czy opcja numer 2 (czterdzieści siedem razy tańsza) równie dobrze będzie się sprawować i nie ma co się kawiorowo napisać na expensive wybór ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu powiedział, że wtedy pokrywają całość szyby...

 

Hmm, zawsze mnie uczyli, że szyby opuszczane w drzwiach nie klei się "do brzegu". Tylną na pewno łatwiej wyjętą, bo nie tzreba się gimnastykować na siedzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale subru nie maja ramek... :roll: to po co wyjmowac?

 

Iś habe kajne ideee :wink:

 

 

Skoro szybiarz mi tak mówi to biorę to za fakt - faktycznie autentyczny.

 

 

O wyjmowaniu mówił właśnie w kontekście tego, że to są bezramkowe szyby i w przeciwieństwie do zwykłych - lepiej będzie jak wyjmą...

 

 

leon Czyli chyba wynika z tego wszystkiego, że nie ma co się napinać na skomplikowane i płatne extra operacje tylko wybrać - "normalne" przyciemnianie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wyjmowaniu mówił właśnie w kontekście tego, że to są bezramkowe szyby i w przeciwieństwie do zwykłych - lepiej będzie jak wyjmą...

moim skromnym zdaniem kompletnie to nie ma sensu... w drzwiach z ramkami, owszem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wyjmowaniu mówił właśnie w kontekście tego, że to są bezramkowe szyby i w przeciwieństwie do zwykłych - lepiej będzie jak wyjmą...

moim skromnym zdaniem kompletnie to nie ma sensu... w drzwiach z ramkami, owszem....

 

 

Czyli - dobra ściema nie jest zła i leży u podstaw interesu :)

 

 

Pójdem do "normalnie się ceniących"

 

 

HOWK !

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja foliowałem szyby jakiś miesiąc temu i zabuliłem 500 PLN, koleś rozebrał tylko boczki drzwi żeby dostać się do całych szyb, wyjmował tylko małe szybki (trójkąciki) z tylnych drzwi, resztę zakładał od wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heller,

sam jakis czas temu zajmowalem sie przyciemnianiem szyb ( taki wlasny interes ;] ) i troche sie orientuje...

ale jak Ci tu odpowiedziec....

Wedlug mnie za 700-800 zl to nawet nie masz po co tam zagladac, szukaj zakladu ktory zrobi Ci to kosztem max 500zl a folja bedzie z atestem, zwroc tez uwage zeby to nie byla folia sprzedawana na allegro po 10-20 zl bo to kaszana, po czym ja poznac? np po opakowaniu,tania folja bardzo sie rysuje wiec po naklejeniu bedzie widac rysy. Natomiast markowej foli praktycznie nei bedzie widac ze jest na szybie :)

Co do tego co CI powiedzieli ze trzeba sie napracowac przy tylniej szybie....owszem duzo pracy wymaga obklejenie szyby w Imprezie(tylniej) jest wypukla pod dwoma katami, ale jesli zakald ma markowa termokurczliwa folje to z jednego kawalka zrobi ta szybe i az tak przesadnie sie nie wysila!

Boczne szyby mimo tego ze sa bez ramek lepiej jest wyjac, duuzo wiecej roboty ale jest gwarancja ze nie zmarnujemy dodatkowego arkusza folii. Chce dodac ze sa zaklady ktore obklejaja boczne szyby w drzwiach z ramkami nawet bez wyjmowania.

Podsumowując- koszty foli markowej dla Imprezy to (wedlug foli jakimi ja robilem) to okolo 200-max260zl, robocizna? to zalezy gdzie :] u mnie kiedys za zrobienie 5szyb w Imprezie zaplacilbys okolo 180-240zl -cena zalezala by od rodzaju foli, bo oczywiscie ze praca z markowa termokurczliwa folja to przyjemnosc ;)

 

Mam nadzieje ze wszystko jasne

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja polecam przyciemnienie szyb.Mam wszystkie przyciemnione,tylne byly jak kupilem auto przod oddalem do przyciemnienia sam.Tyl jest mocniejszy a przod super bardzo delikatnie przyciemniony.Mam ciemna tapicerke wiec Pan powiedzial ze nawet bardzo delikatne przyciemnienie zniweluje roznice przod-tyl i tak sie stalo oczywiscie polecam takie rozwiazanie.Plusy to niewatpliwie filtry chroniace oczy nie tylko nasze,ale dziecka(najwazniejsze).Nienagrzewania sie wnetrza+prywatnosc.Minusy to policja zawsze moga sie o to czepic jak beda chcieli,moze i dobrze(bat dla przesadzajacych)inaczej niektorze jeszcze wpadli by na pomysl uzycia smoly i Bog wie czego jeszcze.Ograniczenie widocznosci w nocy to przesada,kazdy kto potrafi uzywac lusterek nie bedzie mial problemow(osoby ktore jezdza vanami,ciezarowkami nie odczyja zadnego dyskomfortu).Rozsadek i umiar zawsze na pierwszym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...