Skocz do zawartości

Przyciemnianie szyb.


Harvester

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ szukajka nie wyświetliła mi nic o zbliżonej tematyce (lub nie umiem szukać), zwracam się do was z pytaniem czy macie u siebie w samochodach przyciemnione szyby. Pytam głównie właścicieli tego samochodu co ja mam. Jeżeli macie przyciemnione szyby, moglibyście mi wysłać fotki ponieważ chciałbym zobaczyć jak to wygląda - nie chce sobie zchamić autka, a denerwuje mnie jak mi całę autobusy hindusów lampią na mnie jakby jutra miało nie być.

 

Proszę o ewentualne wskazówki, porady oraz jeżeli uważacie że to kiepski pomysł to proszę mnie od niego odwieść ;] :P

 

Z góry dzięki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam OBK, troszkę starszego, ale jestem zadowolona z przyciemnionych szyb - tył i bagażnik. Małe zdjęcie mam w avatarze, jeśli interesują Cię w większej ilości i rozmiarze - daj znać.

Plusy to oczywiście niewidczna przestrzeń bagażowa i tylne siedzenia, ochrona przed nagrzewaniem się wnętrza itp.

Minusy - w nocy po ciemku się kiepsko parkuje tyłem, pomimo czujników cofania. Ale można się przyzwyczić.

Trza być czujnym :neutral:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem Twoje fotki kuba_p, ;] Rzeczywiście Twoje autko wygląda super ;] Wydaję mi się że zależy od koloru samochodu. Mój jest ciemny grafit. Zobaczy sobie wątek na forum ogólnym 'Szuwar w akcji'. Tam jest link do zdjęc mojego auta. Jak myślisz jakby to na moim wyglądało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje umiejetnosci w zakresie grafiki komputerowej są co najmniej beznadziejne :) ale ja bym widział to tak...

 

fc01343dc7f74552.jpg

 

Czyli wszystkie szyby jednakową folią, i będzie ładnie wyglądać.

 

Nie jestem zwolennikiem przyciemniania samego tyłu, no chyba ze to van.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy macie u siebie w samochodach przyciemnione szyby

 

Ja miałem pierwszy raz przyciemniane szyby w poprzednim aucie. Na początku myślałem, że będzie mi to przeszkadzać, ale potem okazało się, że można się szybko przyzwyczaić. Niewątpliwe plusy są dwa: nie widać za bardzo, co jest w środku, a poza tym słońce nie daje się tak we znaki. Ta druga zaleta jest o niebo ważniejsza w moim przypadku, z uwagi na kilkumiesięczne dziecko, które sobie podróżuje z tyłu.

 

Względy estetyczne pomijam, ponieważ to kwestia gustu. Mnie się akurat u mnie te szyby podobaja (kolor samochodu: czarna perła + bardzo ciemne szyby).

 

Last but not least: przyciemnienie trzeba zlecić fachowcowi. Dzięki temu szyby będą wyglądały naprawdę estetycznie. Poza tym trzeba sprawdzić, czy nie pogarsza się zbytnio widoczność z wewnątrz. Dobrze przyciemnione szyby, nawet te najciemniejsze, nie ograniczają aż tak bardzo widoczności.

 

Tak więc mój głos proszę zapisać jako ZA :) Zdjęć nie mam, ale jak bardzo chcesz, to mogę się o nie postarać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystkie szyby jednakową folią, i będzie ładnie wyglądać.

 

Nie jestem zwolennikiem przyciemniania samego tyłu, no chyba ze to van.

 

to jeszcze przednia i noktowizor w serii :mrgreen:

 

Z tego co wiem to w Dubaju przyciemnianie szyby czołowej to dość częsta praktyka.

 

:mrgreen::mrgreen:

 

 

 

Do tej pory u siebie we wszystkich samochodach miałem przyciemnione szyby (wszytskie oprócz czołowej), kwestia przyzwyczajenia do nieco gorszej widocznosci do tyłu.

 

 

Przyciemniaj całość.....pojeździsz chwile - przyzwyczaisz sie, potem wsiądziesz do auta z standardowymi szybami....i dzwinie sie poczujesz.... jak w gablocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w Dubaju przyciemnianie szyby czołowej to dość częsta praktyka.

Potwierdzam :P

 

Względy estetyczne pomijam, ponieważ to kwestia gustu.
To jest właśnie jedyne co mnie powstrzymuje od przyciemnienia :/

 

BTW - Jakie są przepisy w Polsce odnośnie przyciemniania. Z tego co wiem czołowej szyby nie wolno przyciemnić a boczne z przodu muszą mieć 70% przepustowości światła. Zgadza się ? Bo jeżeli tak to kiszka, ponieważ przyciemnienie tylko z tyłu mi się bardzo nie podoba a jak przyciemnie całość to będę musiał w wakacje zdzierać więc nie wiem czy to ma sens.

 

Co Myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harvester, oto co na szybko znalazłam:

 

Akty prawne dotyczące przyciemniania szyb można streścić jednym zdaniem. Przepuszczalność światła szyb znajdujących się w polu widzenia kierowcy, czyli 180 stopni nie może wynosić mniej niż 70%.

 

W praktyce oznacza to, że w żadnym nowoczesnym samochodzie nie wolno przyciemniać przednich szyb - te szyby już są przyciemnione w dozwolonym stopniu. Można natomiast oklejać je folią bezbarwną antywłamaniową, na co otrzymamy atest, jednak efekt końcowy trudno nazwać przyciemnieniem. Ponadto żadna z metod dostępnych na rynku także nie pozwala przyciemnić przednich bocznych szyb poniżej przepisowych 70%. Natomiast widoczne i odczuwalne dla kierowcy oraz pasażerów jest przyciemnienie odpowiadające okularom przeciwsłonecznym czyli ok. 50%, co niestety jest już niedozwolone.

 

Ze względów praktycznych mimo wszystko polecam, ja jestem super zadowolona z przyciemnienia, które wiesz jak wygląda. Są też aktualnie inne sposoby przyciemniania - poszukaj w internecie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harvester, oto co na szybko znalazłam:

 

Akty prawne dotyczące przyciemniania szyb można streścić jednym zdaniem. Przepuszczalność światła szyb znajdujących się w polu widzenia kierowcy, czyli 180 stopni nie może wynosić mniej niż 70%.

 

W praktyce oznacza to, że w żadnym nowoczesnym samochodzie nie wolno przyciemniać przednich szyb - te szyby już są przyciemnione w dozwolonym stopniu. Można natomiast oklejać je folią bezbarwną antywłamaniową, na co otrzymamy atest, jednak efekt końcowy trudno nazwać przyciemnieniem. Ponadto żadna z metod dostępnych na rynku także nie pozwala przyciemnić przednich bocznych szyb poniżej przepisowych 70%. Natomiast widoczne i odczuwalne dla kierowcy oraz pasażerów jest przyciemnienie odpowiadające okularom przeciwsłonecznym czyli ok. 50%, co niestety jest już niedozwolone.

 

Ze względów praktycznych mimo wszystko polecam, ja jestem super zadowolona z przyciemnienia, które wiesz jak wygląda. Są też aktualnie inne sposoby przyciemniania - poszukaj w internecie.

pozdrawiam

 

Tak to własnie wyglada. Prawo mówi o nieograniczonej widoczności 180 stopni pola widzenia kierowcy.. Przodu w zasadzie nie można w ogóle przyciemniac gdyż nawet seryjne szyby mają już w jakiś tam sposób ograniczoną przepuszczalnosc światła. A tył, w sumie ważne jest zeby był atest ISiC na folie, bo o to "pyta" policja. Z resztą każda szanujaca się firma daje taki atest (czy to naklejka na szybie czy wkładka do dowodu). Samemu robić nie polecam, bo nigdy nie wyjdzie to zbyt estetycznie, poza tym bez odpowiedniego sprzętu ciężko tego dokonać. A no i polecam te bardziej kawiorowe folie, nie ma co oszczędzać, tania folia kruszy się i pęka po czasie, nie mówiąc już o tym że słabo przez nią widac.

 

 

Zgadza się ? Bo jeżeli tak to kiszka, ponieważ przyciemnienie tylko z tyłu mi się bardzo nie podoba a jak przyciemnie całość to będę musiał w wakacje zdzierać więc nie wiem czy to ma sens.

 

Co Myślicie ?

 

Rozumiem że wracasz do Polski wtedy? Jeżeli nie będziesz przerejestrowywał samochodu to nie widze zadnego problemu. Jeżeli jednak Outback bedzie jeździł na PL "blachach" to porpsotu trzeba liczyc na przychylność władzy i panów w SKP :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.technicolor.pl

 

"Piec" to nie to samo, daje efekt taki jak folia lustrzanka. Pozatym też nie spełnia norm (70% przepuszczalnosci), cokolwiek by mówili :)

 

www.technicolor.pl - wydaje sie ciekawe

 

ja osobiscie przyciemnialem w foliatecu w krk i jestem zadowolony na 4. Raz musieli poprawiac tylna szybe bo babelki wyszly. teraz jest ok.

 

Gdzie przyciemniałes? Car Solar może?

 

EDIT: Sorki nie doxzytałem ze Foliatec :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...