Skocz do zawartości

Ranking ASO Subaru


Machoń

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym uzupełnić moją opinię o ASO Mikołów. Akurat miałem przegląd 15000km w Imprezie. Dzwonię, najbliższy termin proponują mi za 2 dni więc bardzo pozytywnie. Ze względu na brak czasu wybrałem ten tydzień później. Samochód oddany na serwis, w obsłudze słyszę info, że za około 2 godzinki samochód będzie gotowy. To też plus bo zdarzało się słyszeć "wie Pan, nie wiadomo, ciężko powiedzieć". To chyba nie problem określić czy usługa (niezależnie czy przeglad, naprawa czy diagnoza) ze potrwa to kilka godzin czy 15 minut. Człowiek potem nie wie czy warto do domu jechać.

Samochód zrobiony porządnie. Zmieniony filtr oleju i powietrza oraz olej. Poza tym chłopaki sprawdzili czy wszystko bangla jak należy. Faktura fajna, wyszczególnione co było zrobione wraz z cenami. Filtry w normalnych cenach ale za olej policzyli se 100% więcej :evil: Ręce opadają, następnym razem sam kupię olej. 242zł za 4,5 litra oleju Castrol. Usługa serwisowa 150zł więc ok. Byłbym w 100% usatysfakcjonowany gdyby nie ta cena oleju. Tym bardziej, że pewnie z beczki więc taniej. Rozumiem, że cena może być wyższa w ASO ale nie o 100%. Przy okazji dostałem też ostatni numer Plejad za co też plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZARNY, czyli potwierdzasz moj szok?

Bo ja moglbym wystawic TYLKO 1.

 

 

dokładnie "pała"

powyższe stwierdzenia dotyczą ASO Gdańsk. czy można prosić o jakies konkrety? jako przyszły użytkownik Subaru i potencjalny klient serwisów, chciałbym wiedzieć kogo i dlaczego omijać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W tym tygodniu czeka mnie pierwsza wizyta moim Subaru w ASO Pana Szczypki w Mikołowie. Chciałbym się dowiedzieć ile mniej więcej (!) będzie mnie kosztować taki zestaw usług:

 

- diagnoza silnika (sprawdzenie czy wszystko hula, jak powinno -tu chyba niezbędne będzie podpięcie do komputera)

- sprawdzenie zawieszenia- luzy, stuki itp. (ewentualna wymiana oleju w dyfrach)

- czy mają tam lakiernię? mam taką malutką zaślepkę od zderzaka do pomalowania :)

 

Czy części takie jak łączniki stabilizatora, końcówki drążków są w przystępnych cenach?

 

Wybaczcie, jeśli niektóre z tych pytań wydadzą Wam się nieco "lamerskie", ale póki co, w tej tematyce jestem prawie zielony, więc proszę "Starych Forumowych Wyjadaczy" o wyrozumiałość :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy mają tam lakiernię?

 

nie (ale z kims musza wspolpracowac, skoro sa ASO musza przyjac wszystkie naprawy)

 

co do reszty, nie pytaj na forum, lepiej zadzwonic / podjechac do nich - to raczej zbyt indywidualne sprawy zeby ci ktos z forum podal kwoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu już nie kocar?

Bo do Poznania mamy 2 razy dalej niż do Wrocławia i 2 razy gorszą drogę :razz: no i okazało się, że tzw. "sprawy zawodowe" częściej nas kierują do Wrocławia a nie tak jak się w tamtym czasie spodziewaliśmy do Poznania...

Czysta ekonomia i pragmatyzm :smile: . Szkoda radix99, że masz jakieś złe doświadczenia, współczuję ... Ja i u Kocara i w JM Auto zostałem bardzo dobrze potraktowany i dlatego powtarzam to na forum, bo jak już wspomniałem, tylko 1 zadowolony przekazuje dalej dobrą wiadomość, niezadowolonych aż 11 ... Poza tym, gdy tylko mam powód, to lubię o innych mówić dobrze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu już nie kocar?

Bo do Poznania mamy 2 razy dalej niż do Wrocławia i 2 razy gorszą drogę :razz: no i okazało się, że tzw. "sprawy zawodowe" częściej nas kierują do Wrocławia a nie tak jak się w tamtym czasie spodziewaliśmy do Poznania...

Czysta ekonomia i pragmatyzm :smile: . Szkoda radix99, że masz jakieś złe doświadczenia, współczuję ... Ja i u Kocara i w JM Auto zostałem bardzo dobrze potraktowany i dlatego powtarzam to na forum, bo jak już wspomniałem, tylko 1 zadowolony przekazuje dalej dobrą wiadomość, niezadowolonych aż 11 ... Poza tym, gdy tylko mam powód, to lubię o innych mówić dobrze :mrgreen:

 

ja też mam dwa razy bliżej do wrocławia, niż do poznania. do jm auto miałem zastrzeżenia tylko do salonu (w serwisie nie byłem, może teraz zacznę tam jeździć), a do kocar-u więcej do serwisu nie pojadę...

 

ja naprawdę nie oczekuję, że ktoś mnie będzie całował po piętach, bo oddaję mu do serwisu swoje auto. ja tylko oczekuję fachowości, rzeczowości, uczciwości i choć odrobiny kindersztuby... a nie naciągania w żywe oczy i chamskiego zachowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO Dawoj słyszałem że kicha, ale tez słyszałem że super

 

Gdy tam jeździłem, było na 4+. Generalnie super, ale czasem jakieś głupie, drobne niedoróbki - ktoś zrobił super grubą robotę, ale zapomniał o jakimś drobiazgu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DaWoj robili mi przegląd przed zakupem za 360 PLN. Trwało to 30 minut. Co oni sprawdzili? Amortyzatory, hamulce, grubość lakieru... Nie przejechali sie nawet tym samochodem. A warto by było, bo ściągał na lewo. Akurat w tym przypadku wystarczyła rotacja opon . Do tego katalizator nie pracuje. Wystarczy powąchać spaliny... No i linka hamulca ręcznego była wyciągnięta tak, że dźwignia stawała pionowo. Po tym doświadczeniu poszuę sewisu któremu mógłbym zaufać. Jak żona kupowała toyotę to przegląd trwał pół dnia, dostała raport z 8 usterkami i wyceną ich usunięcia i nic poza zdiagnozowanymi problemami jej później nie zaskoczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś, oprócz radości z otoczenia miłymi paniami, ma jakieś pozytywne odczucia z funkcjonowania JM Auto z Wrocławia?

 

opinie o tym ASO, które znam na dzień dzisiejszy, powodują, że zastanawiam się gdzie poza Wrocławiem najlepiej będzie serwisować samochód.

 

 

anyone???

 

Znasz opinie ale nigdy tam nie byles. Tam sa naprawde kompetenty serwisanci,jeden z nich jest serwisantem na rajdach u Kuzaja. Ja tam robie wszystko i jest przezajebiscie,chlopaki znaja sie na robocie,nie ma sie czego obowiac a wrecz przeciwnie czasem zrobia wiecej niz trzeba. Nie sugeruj sie opiniami ludzi ktorym nie lizano stop na wejsciu i mowia ze tam jest zle,jest bardzo dobrze!!!

 

Zgadzam się że jest OK, może faktycznie na kolanach za klientem nie chodzą

Jeśli masz wątpliwości wal bezpośrednio do Marcina, zawsze pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DaWoj robili mi przegląd przed zakupem za 360 PLN. Trwało to 30 minut. Co oni sprawdzili? Amortyzatory, hamulce, grubość lakieru... Nie przejechali sie nawet tym samochodem.

mnie w JM Awto przegląd kosztował mniej DUŻO MNIEJ do tego przegląd był gruntowny i trwał sporo więcej niż pół godziny.

Jeśli masz wątpliwości wal bezpośrednio do Marcina, zawsze pomoże.

tez słyszałem ze Marcin jest spoko i zna się na rzeczy;)

Dodatkowo mają dobrą kawę i świeże mleko do niej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja mam na oku Leśnika 2,5 XT rok 2006 i przed zakupem chcę aby go ktoś kompetentny obejrzał i powiedział czy warto ten egzemplarz kupić.

 

Zazwyczaj polecany jest K. Janisz z Pruszcza Gdańskiego, był tam szczur75 sprawdzić OBKa przed zakupem i był zadowolony. Poszukaj na forum gdzieś było na ten temat.

Ja się o ASO Gdańsk nie wypowiem :wink: :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Już 14500 km na liczniku więc pasowałoby sie w serwisie zameldować. Jako, że z poludnia jestem to pewnie do Emil Frey (Kraków) sie wybiore. Co Wy na to ? Dobry wybór ? Mam jeszcze pytanko co do ceny pierwszego przeglądu, ile orientacyjnie wynosi (ok 1000 zł ? i jak jest w innych serwisach) chodzi o Foresia 2.0 MY 07'. Ps. Co wchodzi w skład tego przeglądu:

1.Olej+ filtr

2.Filtr powietrza + przeciwpyłkowy

3.Sprawdzenie hamulców, układu kierow.

coś pominąłem ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym uzupełnić moją opinię o ASO Mikołów. Akurat miałem przegląd 15000km w Imprezie. Dzwonię, najbliższy termin proponują mi za 2 dni więc bardzo pozytywnie. Ze względu na brak czasu wybrałem ten tydzień później. Samochód oddany na serwis, w obsłudze słyszę info, że za około 2 godzinki samochód będzie gotowy. To też plus bo zdarzało się słyszeć "wie Pan, nie wiadomo, ciężko powiedzieć". To chyba nie problem określić czy usługa (niezależnie czy przeglad, naprawa czy diagnoza) ze potrwa to kilka godzin czy 15 minut. Człowiek potem nie wie czy warto do domu jechać.

Samochód zrobiony porządnie. Zmieniony filtr oleju i powietrza oraz olej. Poza tym chłopaki sprawdzili czy wszystko bangla jak należy. Faktura fajna, wyszczególnione co było zrobione wraz z cenami. Filtry w normalnych cenach ale za olej policzyli se 100% więcej :evil: Ręce opadają, następnym razem sam kupię olej. 242zł za 4,5 litra oleju Castrol. Usługa serwisowa 150zł więc ok. Byłbym w 100% usatysfakcjonowany gdyby nie ta cena oleju. Tym bardziej, że pewnie z beczki więc taniej. Rozumiem, że cena może być wyższa w ASO ale nie o 100%. Przy okazji dostałem też ostatni numer Plejad za co też plus.

 

ASO Mikołów. Też dostałem przy przeglądzie ostatni numer Plejad ale autka mi nie umyli.. :evil: Aha, plusik że zaokrąglają ceny (o kilka złociszy ale miły gest) oczywiście na moją korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedna opinia na temat Nivette na Fieldorfa była i to niezbyt pochlebna :/ Miał ktoś jeszcze jakieś doświadczenia z tym serwisem?

Odpowiada mi on niezmiernie jeżeli chodzi o lokalizację, ale nie chciałbym jakiegoś druciarstwa na dzień dobry mieć zrobionego...

Chodzi o rzeczy prozaiczne: wymiana płynów ustrojowych, paska rozrządu, przyjrzenie się co żywotniejszym układom i usunięcie kilku co bardziej 'pomysłowych' rozwiązań zastosowanych przez poprzedniego właścicela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...