Skocz do zawartości

Ranking ASO Subaru


Machoń

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim kazdy robi ze swoimi pieniedzmi co chce i nazywanie nas tutaj wszystkich frajerami jest bardzo nie na miejscu z twojej strony - tak wiekszosc z nas korzysta z uslug ASO.Masz bardzo bledny tok myslenia - ale twoja sprawa, jestes dorosly.  Mam nadzieje ze jezeli chodzi o inne sprawy np zdrowotne tak nie myslisz np idac do lekarza wybierasz dobrego specjaliste a nie byle taniego. Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim kazdy robi ze swoimi pieniedzmi co chce

 

Zgadzam się jeśli chodzi o mnie możesz nimi palić w kominku :coffee:

 

 

 

i nazywanie nas tutaj swzystkich frajerami jest bardzo nie na miejscu z twojej strony

 

"frajer" było w nawiasie szukałem synonimu do tego słowa żeby nie było że kogoś obrażam ale nic tak tego nie oddaje jak te słowo, ale po chwili namysłu oddam wam racje jesteście po prostu BOGACI 

lub nie posiadający umiejętności liczenia pieniędzy.

 

Widzisz tak błaha sprawa jak wymian paska od alternatora, gdzie ty już wielce piszesz,  że jak ją zlecisz jak to nazwałeś "panu mietkowi" za ściany (przy okazji obrażasz wszystkich mechaników którzy mają swój prywatny warsztat ale to cię już nie boli, ale u mnie zauważasz że nazywam was "frajerami" )  gdzie on cię skasuje taniej to znaczy że lipa i zrobi fuszerę, gdzie nawet ja nigdy tego nie robiąc, zrobiłem to dokładnie w  8  minut    to pan mietek musiałby to chyba robić dwoma lewymi nogami ( nie mówię że dwiema lewymi rękami po to by było za proste) a  tak by tego nie ... bo się nie da.

 

Choć ty pewnie uważasz że "pan mietek za ściany" to metalową kulkę zepsuje.

 

 

EDYTA:

 

Nie pomyślałeś że kiedy ja dzwoniłem do ASO BIELSKO-BIAŁA WAWROSZ i zapytałem o wycenę i usłyszałem kwotę 207 PLN to oni nie szukali "fajera" we mnie.

Jestem pewny że tak. 

 

Bo powiem ci nikt kto szanuję siebie nie da za dramo gościowi 102 PLN za ta że odkręci 3 śrubki (naprawdę 3 śrubki, 5 jeśli masz osłonę na alternator , ja jej nie mam zdjąłem ją ) a później nałoży pasek. Chyba że jak pisałem powyżej jesteś bogaty to "sraj" kasą na lewo i prawo, pal nią w kominku i spuszczaj w toalecie mi to LOTTO 

 

 

Pozdrawiam

Grzesiek Muzyka

Edytowane przez BartZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wazysz swoje słowa??? nie czujesz roznicy pomiedzy okresleniem "frajer" a mietek?? Jezeli tak to bardzo mi przykro. Ja nikogo nie obrazilem ty tak. :toobad:

 

 

usłyszałem kwotę 207 PLN to oni nie szukali "fajera" we mnie. Jestem pewny że tak.

otrzymales kwote na usluge tzn pol roboczogodziny. Kwota za roboczogodzine jest stala + cene za czesc w tym wypadku oem pasek ktory montowany jest na pierwszy montaz a nie zamiennik za 36 zl ktory sobie kupiles - jakosci zamiennikow nie neguje sa ok chociaz ich wytrzyamlosc jest mniejsza niz OEM, cena oem czesci zawsze jest wyzsza niz zamiennikow .  Jak wiesz kwota za roboczogodzine jest w ASO stala a nie wyliczana jest przez Mieczyslawa,  w zaleznosci od jego  humoru, noga ktora wstal czy dnia tygodnia. Kwota ta "zawiera" oplaty o ktorych wczesniej wspomnialem bo ASO placi podatki, vaty, szkoli ludzi, kupuje sprzety itp itd. Zreszta kwota w nie ASO ktore rowniez dba o swoja renome , wystawia faktury, placi podatku, szkoli ludzi, kupuje nowe urzadzenia i posiada czesci oem , nie zamienniki bedzie podobna ( nie mowie tu o dziupli po ktorej walaja sie narzedzia, a "wczorajszy "mechanik" mowi :panie takie Subaru to ja pierwszy raz na oczy widze a faktury czy rachunku nie dostaniesz ) Pasuje Ci zostawiasz auto, nie pasuje idziesz gdzie indziej. Koniec A nie wchodzisz na forum SIP, ktorego jestes gosciem , negujesz ASO ktore sa czescia SIP'u w dodatku obrazasz uzytkownikow korzystajacych z uslug SIP'u. Ty wez sie kolego lepiej zastanow nad soba bo ewidentnie masz jakis problem i z soba i  zwiazny z liczeniem nie swoich pieniazkow... :czerwona: Koniec OT

Edytowane przez Karas
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, spokojnie...

W zasadzie to i jedna, i druga strona ma rację. Dlaczego? - bo ceny w ASO rzeczywiście nie należą do niskich, a warsztaty nie-ASO zrobią taniej, i niekiedy równie dobrze. Ale - "Pan Mietek" - jak go określiliście - pewnie nie ma w warsztacie skórzanych foteli, przestronnej, czyściutkiej poczekalni, uśmiechniętej pani w biurze obsługi, gablotek z gadżetami firmowymi, a i kawy klientom też pewnie nie robi. Kibla też nie ma pewnie tak czystego, jak w ASO. To wszystko kosztuje, i naiwnością byłoby sądzić, że nie ma to odbicia w cenie. I nie podlega również dyskusji, że są klienci, którzy godzą się na to, żeby zapłacić więcej za usługę - żeby być obsłużonym właśnie w takich warunkach, i w takim standardzie, jakie oferuje ASO. 

Reasumując - jeśli nie masz kasy w nadmiarze, i wyznacznikiem jest cena usługi - to nie-ASO.

Jeżeli niebagatelny jest standard obsługi, a możesz sobie na to pozwolić - to ASO.

Tak to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otrzymales kwote na usluge tzn pol roboczogodziny. Kwota za roboczogodzine jest stala + cene za czesc w tym wypadku oem pasek ktory montowany jest na pierwszy montaz a nie zamiennik za 36 zl ktory sobie kupiles - jakosci zamiennikow nie neguje sa ok chociaz ich wytrzyamlosc jest mniejsza niz OEM, cena oem czesci zawsze jest wyzsza niz zamiennikow .  Jak wiesz kwota za roboczogodzine jest w ASO stala a nie wyliczana jest przez Mieczyslawa,  w zaleznosci od jego  humoru, noga ktora wstal czy dnia tygodnia. Kwota ta "zawiera" oplaty o ktorych wczesniej wspomnialem bo ASO placi podatki, vaty, szkoli ludzi, kupuje sprzety itp itd. Zreszta kwota w nie ASO ktore rowniez dba o swoja renome , wystawia faktury, placi podatku, szkoli ludzi, kupuje nowe urzadzenia i posiada czesci oem , nie zamienniki bedzie podobna ( nie mowie tu o dziupli po ktorej walaja sie narzedzia, a "wczorajszy "mechanik" mowi :panie takie Subaru to ja pierwszy raz na oczy widze a faktury czy rachunku nie dostaniesz ) Pasuje Ci zostawiasz auto, nie pasuje idziesz gdzie indziej. Koniec A nie wchodzisz na forum SIP, ktorego jestes gosciem , negujesz ASO ktore sa czescia SIP'u w dodatku obrazasz uzytkownikow korzystajacych z uslug SIP'u. Ty wez sie kolego lepiej zastanow nad soba bo ewidentnie masz jakis problem i z soba i  zwiazny z liczeniem nie swoich pieniazkow... Koniec OT

 

W 100% sie z tym zgadzam , i tak jest w większości branży nie tylko motoryzacyjnej . Możesz na budowę zatrudnić sobie Pana "Mietka " ktory wybuduję Ci dom za 20 tys. , a możesz zatrudnić firmę która to samo zrobi za 40 tys. Tylko może sie za chwile okazać że Pan Mietek , dostanie za chwile telefon i pojedzie na budowę do Niemiec i nie do kończy tego zaczął i ma to głęboko w d…… , a zatrudniając firmę masz umowę , gwarancję  itd. i możesz przynajmniej teoretycznie czegoś oczekiwać jak coś sie stanie . 

Niestety sam w jestem w podobnej sytuacji , zatrudniłem do firmy Pana Miecia z ogłoszenia , potrzebowałem "złotej rączki " i ta złota rączka po 2 tygodniach pojechała do pracy do Irlandii z dnia na dzien , rozpoczynając i nie kończąc kilka rzeczy po drodze,… 

Edytowane przez BartZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu dzialam w firmie produkcyjnej  i bardzo czesto mam doczynienia z takimi delikwentami ktorzy chca kupic ode mnie towar za pol darmo, mocno sie targuja, niektorzy to sobie jeszcze wymyslaja ze jednak moze bysmy w tej cenie zrobili produkt customowy a i koniecznie potrzebuja faktury.. A tak sie po prostu nie da bo wszystko kosztuje (wiedza ,doswiadczenie, czas, podatki zusy,a ludzie za miskę ryzu pracować nie chcą, w dodatku interes prowadzi sie po to aby zarobic a nie charytatywnie czy zeby dokladac)- paru to ostatnio odeslalem na alibaba.com :) Zreszta ten kto nigdy nie prowadzil legalnej dzialalnosci gospodarczej i nie zatrudnial ludzi ten nigdy nie zrozumie ( oczywiscie zalezy tez od branzy bo ta budowalna to wogole rzadzi sie swoimi prawami -ogolnie temat rzeka ) ... i nie chodzi tu o kwestie "srania" kasa bo nikomu sie nie przelewa tylko po prostu jak klient chce miec wykonana usluge/produkt porządnie/zgodnie ze sztuka, biblia czy koranem to niech nie wymaga ze firma płacąca podatki itp itd zrobi mu to za darmo albo niech spróbuje wlasnych sil w branzy jak uczynil muzyk. Ceny w ASO sa jakie sa a  jak komus nie pasuja to niech szuka gdzie indziej. Natomiast uwazam ze komentowanie jakosci uslug jest wskazane bo ASO tez potrafia spartaczyć

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, pierdoły, pierdołami, ale jak już dojdzie do poważniejszej awarii, np coś w boxerze, albo w napędzie s-awd, to wtedy często jeden mietek z drugim rozkłada ręce i trzeba szukać specjalistycznej wiedzy np w ASO. Nie twierdzę, że każde ASO ma idealnych mechaników, sam jestem z Zielonej Góry gdzie ASO Subaru ledwo co powstało (mamy aso od 1 kwietnia tego roku) i póki co boję się tam jechać do momentu aż nie poczytam na forum, że ludzie byli, że wsio mieli porobione profi, że mechanicy są na prawdę kompetentni. Mimo wszystko w teorii od aso wymaga się wiedzy, subaru jest specyficznym autem, ze specyficznym silnikiem, napędem, nie każdy miecio jest w stanie ogarnąć wszystko tak jak trzeba, więc bez przesady. Może i ceny w aso są wyższe, ale przynajmniej robi auto gość który wiele wie o danej marce (przynajmniej tak powinno być w teorii ;)). Dlatego są te lepsze aso, gdzie są eksperci i są te gorsze aso, w którym do eksperta trochę im brakuje - niestety. Mimo wszystko na pierdołach podstawowych gdzie w wielu markach jest podobnie miecio ogarnie taniej, ale są rzeczy z którymi zostaje tylko naprawa w aso ze specjalistyczna wiedzą, abo szukanie miecia, który akurat w danej marce się lubuje i ma również ogrom wiedzy na ten temat.

Edytowane przez nysiopysio84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, pierdoły, pierdołami, ale jak już dojdzie do poważniejszej awarii, np coś w boxerze, albo w napędzie s-awd, to wtedy często jeden mietek z drugim rozkłada ręce i trzeba szukać specjalistycznej wiedzy np w ASO. Nie twierdzę, że każde ASO ma idealnych mechaników, sam jestem z Zielonej Góry gdzie ASO Subaru ledwo co powstało (mamy aso od 1 kwietnia tego roku) i póki co boję się tam jechać do momentu aż nie poczytam na forum, że ludzie byli, że wsio mieli porobione profi, że mechanicy są na prawdę kompetentni. Mimo wszystko w teorii od aso wymaga się wiedzy, subaru jest specyficznym autem, ze specyficznym silnikiem, napędem, nie każdy miecio jest w stanie ogarnąć wszystko tak jak trzeba, więc bez przesady. Może i ceny w aso są wyższe, ale przynajmniej robi auto gość który wiele wie o danej marce (przynajmniej tak powinno być w teorii ;)). Dlatego są te lepsze aso, gdzie są eksperci i są te gorsze aso, w którym do eksperta trochę im brakuje - niestety. Mimo wszystko na pierdołach podstawowych gdzie w wielu markach jest podobnie miecio ogarnie taniej, ale są rzeczy z którymi zostaje tylko naprawa w aso ze specjalistyczna wiedzą, abo szukanie miecia, który akurat w danej marce się lubuje i ma również ogrom wiedzy na ten temat.

Niezależnie od wyrażanych opinii, każdemu z czystym sumieniem polecę moje ASO.  W ostatnim czasie potwierdzili po raz kolejny  swoje kompetencje i pro klienckie podejście..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem okazję odwiedzić ASO subaru w Szczecinie gdzie sprawdzałem auto przed zakupem i muszę przyznać że obsługa oraz wiedza jest na bardzo niskim poziomie. Pamiętam też sytuację z ASO Subaru we Wrocławiu gdzie kupuje części. W czasie oczekiwania na zamówione elementy, do salonu wszedł klient lat ok 50 który był bardzo zainteresowany Foresterem. Musiał sam szukać sprzedawcy, a gdy już znalazł to spotkał się z takim przyjęciem jak niechciany akwizytor sprzedający chińskie garnki chodząc po domach. Aż trudno było mi uwierzyć w ignorancję i nonszalancję jaką wykazał handlowiec. Z takim podejściem to aż trudno uwierzyć że Salon we Wrocławiu sprzedaje jakieś auta.

No to chyba jednak nie był "ten" że tak powiem sprzedawca co obsługuje "Subaru".

Szkoda że nie byłeś w "poprzednim" salono/serwisie ... tam to dopiero się działo ...  :D ( na szczęście oni już są historia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten wątek i nie da się chyba nie zauważyć, że prawda leży pośrodku.

I ASO i p.Heniek mogą spartolić robotę. Cena sama w sobie nie gwarantuje nigdzie jakości usługi. Są ASO, gdzie nie ma poczekalni, jakich kolwiek foteli, a pani wcale nie jest uprzejma, z drugiej strony nie ASO miewają takie ekstrasy, chociaż nie gwarantuje to jakości usług na poziomie sprzedaży czy prac technicznych. Dodatkowo ceny między ASO, tak jak między warsztatami bez autoryzacji potrafią się bardzo różnić.

Dla mnie napis ASO na szyldzie jest o tyle istotny o ile zależy mi na gwarancji, a najważniejsze jest by robotę wykonywała osoba znajaca się na fachu.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, stalem sie posiadaczem levorga, to i postanowiłem zajrzeć na forum. Jakże sie zdziwiłem czytajac wasze opisy traktowania ludzi w salonach subaru. Koszmar kupujacego, to kontakt z handlowcem subaru! Kto ich szkoli w tym ostentacyjnym olewaniu klientow?

Sprzedawca w gdańsku tak nas do siebie zniechecil, ze kupiliśmy samochód na drugim końcu Polski... Zastanawiam sie czy serwis w gdańsku również jest tak słaby, na forum informacji o zdanowiczu jest skąpo i większość negatywna .....

Już zaczynam się bać, że na przeglady będę jeździl do krakowa ....
 

Edytowane przez profil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, stalem sie posiadaczem levorga, to i postanowiłem zajrzeć na forum. Jakże sie zdziwiłem czytajac wasze opisy traktowania ludzi w salonach subaru. Koszmar kupujacego, to kontakt z handlowcem subaru! Kto ich szkoli w tym ostentacyjnym olewaniu klientow?

Sprzedawca w gdańsku tak nas do siebie zniechecil, ze kupiliśmy samochód na drugim końcu Polski... Zastanawiam sie czy serwis w gdańsku również jest tak słaby, na forum informacji o zdanowiczu jest skąpo i większość negatywna .....

Już zaczynam się bać, że na przeglady będę jeździl do krakowa ....

 

Myślę że nie ma się co sugerować opiniami, sam sobie wyrobisz z czasem zdanie. A tym czasem ciesz jazdą nowym nabytkiem :)

Edytowane przez diamond
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie wyrabiam sobie opinię- salon w Gdańku to jakiś koszmar kupującego - sprzedawca który przepytuje mojego partnera leasingowego o to co kupuje i gdzie, bo nie dałem się okraść przez tego handlarza..... facecik powinien sprzedawać marchew lub cebule na targu a nie tak elitarne samochody. Przez takich gości to czujesz się nie jak elita posiadaczy samochodów a jak elita wydymanych pawianów....

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście (a był to 2015 rok) mam pozytywne doświadczenia z tym salonem. Tak profesjonalnej jazdy testowej jeszcze nie miałem. Sprzedawca, chyba nawet kierownik poszedł na max. profesjonalnie prezentując mi arkana subarowskiego napędu AWD i na asfalcie i w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro czytać, że miałeś tak niemiłe doświadczenie z ASO w Gdańsku. Powiem nawet, że bardzo mnie to dziwi. Ja jeżdżę subaru (już drugim) dzięki profesjonalnej obsłudze ze strony panów z salonu sprzedaży. To oni w przekonywujący dla mnie sposób zaprezentowali zalety i przewagę subaru nad innymi markami aut. Profesjonalnie przeprowadzona jazda próbna z prezentacją możliwości auta na asfalcie i w trudnym terenie, pełne zaangażowanie i satysfakcja z marki. Podobne doświadczenia mam z serwisem przez prawie 4 i pół roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro, bo zdecydowałem się na ten samochód bo jest wyjątkowy zwłaszcza w wydaniach MY 15 i MY16 - poza jakością prowadzenia doszła jeszcze jakość wnętrza - ważne bo w końcu otacza nas przez długi czas, w poprzednich subaru musiałem upychać kawalki papierowych chusteczek żeby nie trzeszczały plastiki....

mam nadzieję, że serwis mnie mniej zniechęci do siebie niż część handlowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oesu, przebrnąłem przez całość. Potraficie się podrapać ;) We wtorek kupiłem OBK we Wrocławiu. Przed zakupem skorzystałem z JM Auto. Dzień wcześniej umówiłem się na przegląd przedzakupowy na 13. Byłem półtorej godziny wcześniej i nie było problemu żeby mnie przesunąć na 12. Przegląd trwał około półtorej godziny. Po przeglądzie potwierdzili mi to co wiedziałem od sprzedającego i dostałem dodatkowo info o bledach skrzyni i możliwych rozwiązaniach oraz możliwych fakapach jakie z tego błędu mogą wyniknąć. Ludzie mili. Kawy nie zaproponowali. Kanapa wygodna. Toilet czysta. Ogólne wrażenie pozytywne. Na koniec jeszcze zapytałem czy dojadę z tą skrzynią do Warszawy. O, do Warszawy i dalej :)

 

nie dojechałem

 

Niedaleko przed Warszawą "trzech króli" i skrzynia w trybie serwisowym. Daleko nie było. Dojechałem do domu. 

 

Wcześniej samochód był serwisowany w Dawoju. Dawoj jest blisko miejsca gdzie mieszkam. Rano okolice 8-8.30 wsiadam w samochód jadę do Dawoja. Nie umawiałem się. Wszedłem do salonu. Serwis budynek dalej. Wchodzę do serwisu, rejestracja, miła pani wprowadza dane firmy, samochód zostaje odnaleziony w systemie. Krótki opis tego co się stało. Po 10 minutach samochód wjechał na stanowisko. Ja zostałem zaproszony do poczekalni. Kawa, magazyn plejady. Przyszedł miły pan i poinformował co najprawdopodobniej jest przyczyną i że zaczynają robić. Magazyn plejady, woda, magazyn Plejady, kawa, prospekt kenwood, kawa, magazyn plejady. Slyszę w recepcji pana mechanika któremu opisywałem problem. Mijam się z nim przy drzwiach. Uśmiechnięty mowi, że zrobione, ja dziękuję. Zostaję poproszony do recepcji. Mily pan opowiedział co było nie tak i co zostało zrobione. Faktura. Dostałem breloczek :) Samochód i jego przebiegi są w systemie więc umawiamy się na przegląd. Idziemy do samochodu. Prezentacja jak teraz skrzynia chodzi i chwila rozmowy o innych rzeczach z samochodem związanych. Wyjeżdżam bardzo zadowolony.

 

to co powiedzieli w JM zrobili w Dawoju więc w sumie diagnozę postawili słuszną tylko szybciej się zesrało niż zakładali.

 

W Dawoju samochód dostałem umyty ale przestały mi działać czujniki cofania. Upomnę się przy następnej wizycie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W Dawoju samochód dostałem umyty ale przestały mi działać czujniki cofania. Upomnę się przy następnej wizycie.

Sprawdź czy Ci działa światło cofania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chwalimy sprzedawców to ja dziękuję @Raju za profesjonalną obsługę i pomoc przy zakupie drugiego z kolei Subaru. :)

Przy okazji - ploecam salon A.Koper w Warszawie.

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Cześć, w związku z przeprowadzką na Dolny Śląsk muszę poszukać sobie innego ASO i stąd szybkie pytanie najbliżej mam do Jeleniej Góry bo raptem 70 km natomiast z tego co udało mi się znaleźć na forum to chyba nikt złego słowa na Dzierżoniów nie mówi ;) do MTS mam 170 no ale skoro serwis jest tak ogarnięty to mogę dorzucić 100 km i zrobić sobie wycieczkę zwłaszcza że nigdy nie byłem w Dzierżoniowie. 

 

Może gdzieś w okolicy jest jeszcze jakieś ASO o którym nic nie wiem albo którego nie udało mi się znaleźć, a do którego warto podjechać obecnie mieszkam w Gorlitz w Niemczech. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, ja jestem z Zielonej Góry i do Dzierżoniowa mam z 200 klocków, ale jeżdżę tam i nie mam co narzekać :) W sumie jak z autem się nic nie dzieje, to raz na rok wycieczka starczy dla sprawdzenia co i jak. Jedynie się zastanawiam czy takie pierdoły typu wymiana oleju, klocki, tarcze itp nie robić na miejscu, amamy aso subaru w zielonej górze chyba od kwietnia tego roku, ale za bardzo nie mogę znaleźć jakiś opinii jak tam jest i trochę się cykam. Ale w perspektywie czasu pewnie się jednak zdecyduję i z pierdołami będę jeździł na miejscu, a jak coś konkretniejszego to Dzierżoniów do pana Marka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...