Skocz do zawartości

pytanie-GT wskażniki,czujniki-podłączenie-kto,gdzie?


Yacho

Rekomendowane odpowiedzi

czesc.

 

mam pasztetowe wprawdzie wskazniki bo racimex :razz: i chce je ogarnac i podlaczyc (dziala mi tylko cis. doladowania, natomiast cisnienie i temperatura oleju - do podlaczenia).

zakladam ze nie mam czujnikow do nich.

u kogo ogarnac temat najlepiej? (ew. dobranie czujnikow i podlaczenie wskaznikow od oleju)?

a moze macie jakies namiary na jakies lepsze czujniki (52mm) z czujnikami?

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a moze macie jakies namiary na jakies lepsze czujniki (52mm) z czujnikami?
Omori, Defi wiadomo gdzie. Poza tym Greddy ewentualnie AutoMeter. Wszystkie są z czujnikami.

EDIT: Defi są chyba tylko dostępne 60mm średnicy. Reszta 52mm są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yacho, kolego posasiedzku :) ( Wawa-Natolin ) zrob tak jak pisze waszka, ja ostatnio dokupilem cisnienie oleju greddy ( z czujnikiem ) i chlopaki w F-M ogarneli raz dwa, jak masz komplet to 30 min. roboty :)

 

Ewentualnie zapraszam do siebie, moge pokazac co gdzie i jak jest podlaczone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yacho, kolego posasiedzku :) ( Wawa-Natolin ) zrob tak jak pisze waszka, ja ostatnio dokupilem cisnienie oleju greddy ( z czujnikiem ) i chlopaki w F-M ogarneli raz dwa, jak masz komplet to 30 min. roboty :)

 

Ewentualnie zapraszam do siebie, moge pokazac co gdzie i jak jest podlaczone :)

 

yacho podejrzewa ze nie ma czujnikow do racimexa ;) wiec nie ogarna bez czujnikow - a czujniki do racimexa ciezko zdobyc - o ile tem[perature oleju mozna z niemiec zciagnac to o cisnieniu mozna zapomniec - pytalem sie w racimexie - nie produkuja juz

 

 

yacho duzo osob jest zainteresowanych to chyba pod koniec marca bede jeszcze jedna ture zegarow zciagal - zagladaj do k/s jest tam taki jeden temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yacho,

 

Mozesz mi powiedzieć jaki jest ten zegar od temp oleju. (elektryczny czy mechaniczny) Mozesz mi zrobić zdjecie podłączenia czujnika tzn. tył zegara

 

pamietasz moze jakie ja mialem u siebie na poczatku :?: czarne tarcze - to pewnie takie

 

a moze bys na moje PW odpowiedzial co :razz: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yacho,

 

Mozesz mi powiedzieć jaki jest ten zegar od temp oleju. (elektryczny czy mechaniczny) Mozesz mi zrobić zdjecie podłączenia czujnika tzn. tył zegara

 

o! dzieki CZARNY za odzew w sprawie! w Tobie moja nadzieja :wink:.

jak tylko zrobie fotki to podrzuce! pewnie jeszcze dzis!

nie chce wydawac 2000 czy 3000 na nowe wskazniki (jeszcze nie teraz) bo wazniejsze sa nowe gumy i mapa na wiosne :twisted:

chce uruchomic to co jest. czy sa czujniki - nie wiem, zakladam ze skoro nikt tego przede mna nie podlaczyl to ich nie ma.

 

zdrooowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yacho,

 

Mozesz mi powiedzieć jaki jest ten zegar od temp oleju. (elektryczny czy mechaniczny) Mozesz mi zrobić zdjecie podłączenia czujnika tzn. tył zegara

 

o! dzieki CZARNY za odzew w sprawie! w Tobie moja nadzieja :wink:.

jak tylko zrobie fotki to podrzuce! pewnie jeszcze dzis!

nie chce wydawac 2000 czy 3000 na nowe wskazniki (jeszcze nie teraz) bo wazniejsze sa nowe gumy i mapa na wiosne :twisted:

chce uruchomic to co jest. czy sa czujniki - nie wiem, zakladam ze skoro nikt tego przede mna nie podlaczyl to ich nie ma.

 

zdrooowka!

 

ja to samo mialem u siebie - 3 zegary racimexa i tylko turbo dzialalo - boost sprzedalem a reszte oddalem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Witam, gdzieś ktoś pisał gdzie to dokładnie podłączyć/wkręcić czujnik temperatury oleju w bloku podobno jest gdzieś miejsce dla niego. niestety nie moge znaleźć. może ktoś mógł by to opisać albo jeszcze lepiej fote wstawić :?:

 

pozdrawiam

miś

 

jest z tylu glowicy zaslepka na klucz imbusowy, wlasnie tam wkrecasz czujnik temp oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :smile:
Tylko się nie pomyl tak jak ja kiedyś i nie wykręć tej zaślepki od płynu chłodniczego bo ja tak sobie kiedyś garaż zalałem :wink:

 

Właśnie właśnie, jak je odróżnić? I drugie pytanko, jaki jest gwint pod zaślepką w głowicy i jaki jest w otworze w który wkręcony jest fabryczny czyjnik ciśnienia oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat chłopaki, tak ze w sumie tez cos skrobnę..

jesli chodzi o turbo to luzik, bo tylko rurka do licznika,

 

afr, to wpinamy się w sondę ,

 

ale jeśli chcemy czujnik cienienia oleju ? gdzie wpiąć czujnik ?

poza tym do ciśnienia oleju ponoć lepiej wskaźnik elektroniczny, żeby nie ciągnąc rurki z olejem do kabiny, bo jak pęknie bądź coś .. zaleje auto olejem...

 

czy jest na niego jakiś otworek? czy trzeba go samemu nawiercić ...

 

słyszałem tez ze zakłada sie dodatkowy pierścień pod filtr oleju ...

 

jak ktoś ma założony czujnik do ciśnienia oleju, niech się poświeci i wzuci foto ( dla mnie najlepiej ktoś kto ma classic )

 

w sumie fotkę tej zaślepki do czujnika temperatury tez możecie pokazać

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już niejednokrotnie wystarczy poszukac :razz:

Najlepiej jest podłączyć czujniki temp. oleju / ciśnienia do głowic w tylnej jej części, są tam wkrecone śruby na klusz inbusowy ( jest to magistrala olejowa do wałków rozrządu) , wykrecamy śrubke, i wkrecamy czujnik, gwint jest stożkowy wiec przykrecamy bez żadnych uszczelnień typu tasma teflonowa, czy silikon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit, no dobrze. mam Defi, potrzebuje podlaczyc czujniki w/w parametrow (cis, temp oleju), natomiast mam juz podstawke pod filtr oleju (z otworami pod czujniki oczywiscie, nie wiem czemu 4-rema ale nieszkodzi).

czy :

lepiej to zrobic wkrecajac sie w glowice jak mowisz (oczywiscie mowimy o GT),

czy :

zastosowac ta podstawke?

co jest z punktu widzenia prawdziwosci pomiaru lepsze?

(w zaleznosci od odpowiedzi bede mial lub nie do sprzedania podstawke pod filtr :razz: ).

zdroowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit, no dobrze. mam Defi, potrzebuje podlaczyc czujniki w/w parametrow (cis, temp oleju), natomiast mam juz podstawke pod filtr oleju (z otworami pod czujniki oczywiscie, nie wiem czemu 4-rema ale nieszkodzi).

czy :

lepiej to zrobic wkrecajac sie w glowice jak mowisz (oczywiscie mowimy o GT),

czy :

zastosowac ta podstawke?

co jest z punktu widzenia prawdziwosci pomiaru lepsze?

(w zaleznosci od odpowiedzi bede mial lub nie do sprzedania podstawke pod filtr :razz: ).

zdroowka!

 

Lepiej wkrecic zdecydowanie w głowice

tu wkleje zdjecia

WRX/STI

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... dc605.html

 

GT

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 2f045.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit, napisz mi tylko czy gwint na czujniku temp oleju defi 1/8NTP jest taki sam jak w głowicy. Rozmawiałem z angolem który jest obeznany w gwintach calowych. Mówił mi, że są dwa rodzaje jeden to właśnie ten co napisałem wyżej czyli National Pipe Thread Taper (jest to gwint amerykański) i drugi chyba Gas Pipe Thread Taper (angielski) Różnica miedzy nimi to 1 zwój gwintu więcej albo mniej na calu długości gwintu. Poza tym 1/8 to nie jest średnica gwintu tylko średnica wewnętrznego otworu. To czy gwint jest stożkowy czy nie zależy od długości gwintu. W przypadku krótkiego gwintu nie byłby wstanie odpowiednio zakleszczyć się w otworze dlatego stosuje się oringowe uszczelnienie a gwint jest prosty.

Cały temat dlatego, bo znalazłem w instrukcji defi przejściówkę z 1/8 NPT na 1/8 PT co według anglika te drugie oznaczenie nie istnieje albo jest nie pełne :( Nie chciałbym czegoś popsuć wkręcając na siłę :neutral: I weź tu bądź mądry :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit, Nice one! Dzięki :grin: , Pozostaje mi tylko temat czujnika ciśnienia oleju. Chce go zainstalować za pomocą trójnika w miejsce fabrycznego i znowu pytanie o gwinty :roll: albo przykładowy trójnik.

 

mozesz jeszcze ten czujnik wkrecic z druga głowice, tylko musisz gwint sprawdzic czy jest taki sam. Porównaj z gwintem czujnika temp. oleju, czy jest taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...