Skocz do zawartości

17 letnia justyna i przegubowy problem


ballpilk

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim zadam pytanie, opisze całą historię która ciągnie sie już kilka miesięcy.

Otoz w mojej justynie (1.0 z 1991r.) w sierpniu 2007 zaczęło stukać coś przy przyspieszaniu na zakrętach. W październiku upewniłem się ze chodzi o lewy przegub (wymienilem przy okazji prawy :] ), jako że prawy nie chciał za bardzo rozstawać się z półosią, a miałem jedną w zapasie, wymieniłem i przegub i półoś. Niedługo później zaczęła sie moja sklepowa krucjata, w pierwszym sklepie dostalem przegub 19/50/24 (19 zębów na półosi, 50 mm średnicy i 24 zęby od str. koła), okazało się że nie pasował, wchodził na półoś, ale do piasta był za mały. Całe szczęście udało się go oddać do sklepu. W kolejnym sklepie sprzedawcy udało się mi wmówić że na pewno mam 21 zębów na półosi, skoro w piescie jest ich 27 a zapasowa półoś ktora leżała w pudle (jak by nie było wyciągnięta z mojego samochodu) była właśnie taka. Kiedy to rozebrałem i zorientowałem się że nie do końca jest tak jak wpajal sprzedawca, było ciut za późno na oddanie przegubu do sklepu. I tak oto stałem się posiadaczem dodatkowego przegubu na prawą strone (21/50/27).

Jako ze przeguby 19/50/27 nie występują w katalogach, a bynajmniej nie jako pasujące do justynek, pojawia się moje pytanie:

 

Czy wielokliny które wystają z mechanizmu różnicowego/skrzyni biegów czy jak to zwal, również sa niesymetryczne? Czy może jest możliwość abym dokupił jeszcze przegub wewnętrzny na lezącą w pudle półoś, i "ustandaryzowal" nieco swoja justyne wstawiając półoś 21 zębów na lewą stronę? Pytam bo nie chce mi sie po raz kolejny rozbebeszac polowy auta tylko po to aby ząbki na wieloklinie policzyć. Jeśli ktoś z forumowiczów dysponuje parametrami pasujących przegubów wewnętrznych, to również byłbym wdzięczny za takie informacje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...