Skocz do zawartości

głośny wydech, szkła kontaktowe, łyse opony


Gazik

Rekomendowane odpowiedzi

Wiosna sie robi wiec mundurowi robia się nadgorliwi i nudzi im się w radiowozach.

Dzisiaj zatrzymał mnie taki jeden i zaczęło się standardowo od wydechu: że głośny i przekracza normy i musi mi zatrzymać dowód. Wiem ze ten temat juz był ale nie moge go odnależć, więc może jakaś dobra duszyczka podeśle mi linka. Walczyłem ostro twierdząc że mu się tylko wydaje i bez pomiaru nie jest w stanie tego stwierdzić. On twierdził że może zatrzymać dowód i skierowac mnie na badanie głośności. No to ja na to: jak długo takie badanie jest ważne? On takie oczy :shock: Stwierdziłem że jeśli nie ma jakiegoś okresu ważności takiego badania to za chwilę znowu jakiemuś policjantowi będzie się wydawało, że mam za głosny tłumik a ja nie mam czasu co chwilę jechać na stacje diagnostyczną.

Czy ktoś ma jakiś paragraf który można sobie wydrukować i wozić w samochodzie?

 

Kolejny problem opony - zimówki po Ułężu :mrgreen: Tu mu przyznałem rację ale nie omieszkałem zauważyć, że zostało jeszcze z 0,5mm do ogranicznika.

 

No i na deser gość wyczarował na podstawie prawa jazdy że powinieniem jeżdzić w okularach i może mi zatrzymać prawo jazdy. Automatycznie odpowiedziałem zgodnie z prawdą że mam szkła kontaktowe, na co ten koleś stwierdził że na szkła jest inne oznaczenie a ja mam zapisane okulary. Teraz ja zrobiłem :shock: taaakie oczy. Czy rzeczywiście nie mogę zadecydować sam czy jeżdzę w szkłach czy w okularach???? Dobrze że dzień był słoneczy i jechałem w okularach przeciw słonecznych, więc na beszczela stwierdziłem: chesz okulary to masz. On na to: Ze to nie takie. Ja go się zapytałem czy kończył specjalizację z okulistyki. Przepychaliśmy się kilka minut. W końcu oddał dokumenty i pojechałem. Pomoże mi to ktoś ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

co do soczewek / okolarow gosc mial racje, musisz jezdzic w tym co masz w prawku

 

ja mam inny problem, jade z laweta i wg. przepisow jesli calosc nie przekracza 3,5 T, a laweta z samochodem na niej nie jest ciezsza od samochodu ciagnacego to moge jechac bez prawka na lawete.

Jest to w praktyce niemozliwe, ale moj GT ma wpisana mase wlasna 0kg :shock: czyli podolalem i to wlasnie denerwuje policjantow jeszcze bardziej... narazie trafiam na takich ktorzy jak patrza na rajdowke to swierdzaja ze faktycznie ona wazy z 800kg :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do soczewek / okolarow gosc mial racje, musisz jezdzic w tym co masz w prawku

 

A jak to jest oznaczone w prawku? I co trzeba zrobic żeby mieć te soczewki w dokumencie. Zgaduję: Pewnie badanie lekarskie i wyrobienie nowego prawka. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do soczewek / okolarow gosc mial racje, musisz jezdzic w tym co masz w prawku

 

A jak to jest oznaczone w prawku? I co trzeba zrobic żeby mieć te soczewki w dokumencie. Zgaduję: Pewnie badanie lekarskie i wyrobienie nowego prawka. :evil:

 

wiesz co nie wiem dokladnie, ale kobieta ma to przerabiala i sie okazalo ze zaswiadczenie nie wystarczy trzeba wyrobic nowe prawko, paranoja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś wyczaił tego linka do dyskusji o głośnych wydechach?

chyba o to chodzi:

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=101136

a tu bylo o wyciszeniu wydechu :wink:

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=102841

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze jesli chodzi o wydech, to tu masz kompendium przepisow: http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex ... 34:PL:HTML

wystarczy wiec wozic ze soba homologacje i powinno byc ok. Niestety policja ma zawsze prawo byc nieufna i skierowac Cie na badania potwierdzajace (badz nie :evil: ) ich przypuszczenia. Jesli jednak jestes pewien, zawsze mozesz sie domagac przyjazdu specjalnego radiowozu, ktory ma urzadzenia do pomiaru emisji spalin i glosnosci wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pumex ale był jeszcze temat w którym ludzie pisali o zabieraniu/wstrzymywaniu dowodu za głosność.

Sam nawet tam pisałem :mrgreen:

Halo przyznać sie komu zabrali dowód za straszenie babć na przejściach! :twisted:

 

Simon z tym domaganiem się to kiepski pomysł :mrgreen:

Czyli policjant może mnie skierować na badanie bo mu sie wydaje?

A jak reagują jak taki kwitek z badania będzie sobie jeżdził w samochodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cie na badania potwierdzajace (badz nie :evil: ) ich przypuszczenia.

 

I tak i nie bo badanie takie nie jest badaniem bezpłatnym a on to sobie może przypuszczać że moje auto to statek kosmiczny. Jeśli ma odebrać mi dowód to musi mieć do tego podstawe a nie przypuszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie nie domagal...

 

tez Ci brakuje takich dwoch puszeczek za kolektorem ? :mrgreen:

 

Tak to bodajze brzmi i nie ma sensu dyskutowac z tym.

 

tu sie zgadzam, przyznac sie do wykroczenia, przyjac mandacik i spadac zanim niebieski zacznie sie przypieprzac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Policjant zatrzyma dowód w razie uzasadnionego przypuszczenia..."

 

Co znaczy uzasadnione przypuszczenie :?: Ja mam np na wydechu wbite TUV.

 

A co do kontroli to prosze bardzo niech zabiera tylko niech poda swoje dokładne dane ponieważ przywioze mu rachunek. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie moja zasada to lepiej z uśmiechem i humorkiem niż na kłótliwego drania . W moim przypadku działa :)

Tylko raz zabrali dowód za wydech i "łyse" kapcie . Jak na kilkanaście (dziesiąt) kontroli to niezły wynik .

Mam jeszcze jeden patent . Mówię Panu Władzy , że ja właśnie na trening przed jakimś tam rajdem jadę i to to czym jadę to taka treningówka . Na dowód wyciągne czasem z bagażnika kask , rękawiczki Sparco i balaklawę . Wtedy zwykle zaczyna się śpiewka o rajdach ogólnie plus takie tam techniczne wywody . Wszystko podszyte dawką humoru i w 99% przypadków jade dalej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie moja zasada to lepiej z uśmiechem i humorkiem niż na kłótliwego drania . W moim przypadku działa :)

 

W 100% się zgadzam ale czasem pan władza uważa się za kogoś "wyższego" więc jest obowiązkiem zwykłego obywatela go sprowadzić bo czasy MO za nami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do soczewek / okolarow gosc mial racje, musisz jezdzic w tym co masz w prawku

 

A jak to jest oznaczone w prawku? I co trzeba zrobic żeby mieć te soczewki w dokumencie. Zgaduję: Pewnie badanie lekarskie i wyrobienie nowego prawka. :evil:

 

To chyba nie do końca tak, mi powiedzieli że mam wpisane w prawko okulary i to znaczy nie mniej ni więcej niż to że muszę je mieć w samochodzie (co jest zupełnie bez sensu) nawet jak jade w szkłach - wtedy będę w zgodzie z paragrafami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gość wyczarował na podstawie prawa jazdy że powinieniem jeżdzić w okularach i może mi zatrzymać prawo jazdy. Automatycznie odpowiedziałem zgodnie z prawdą że mam szkła kontaktowe, na co ten koleś stwierdził że na szkła jest inne oznaczenie a ja mam zapisane okulary. Teraz ja zrobiłem taaakie oczy. Czy rzeczywiście nie mogę zadecydować sam czy jeżdzę w szkłach czy w okularach????

 

Jeżeli chodzi o szkła kontaktowe, to ostatnio było o tym głośno, bo urzędnicy źle wpisywali oznaczenia do prawa jazdy. Oznaczenie w ostatniej rubryce pod kategoriami zawiera dokładnie 01.06 jeżeli możesz jeździć w szkłach lub okularach. Legenda poniżej:

 

01 – wymagana korekta i/lub ochrona wzroku:

01.01 – okulary,

01.02 – soczewka (i) kontaktowa (e),

01.03 – szkła ochronne,

01.04 – szkło matowe,

01.05 – przepaska na oko,

01.06 – okulary lub szkła kontaktowe

ze strony:

www.celsped.pl/przepisy/transport/drogo ... 04_855.php

 

Jeżeli nie masz wpisanego 01.06 - niestety wizyta u okulisty i wymiana prawa jazdy :sad:

tylko na czyj koszt, bo ktoś się pomylił :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...